Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Nie wiem co się ze mną dzieje...

Post autor: jackowsky »

... ale ostatnio wyżej oceniam gry, które nie są przygodówkami. Zaczynam martwić się o siebie. :D
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ja bym się o Ciebie martwił, gdybyś ocenił w swoim rankingu, na przykład, Alpha Polaris na 8/10. Ale 5/10 to przecież sedno tarczy (ta gra jest przeciętniejsza od wszystkich odcinków Art of Murder razem wziętvch). Innymi słowy - jak na moje oko wszystko jest z Tobą w porządku. ;)

EDIT:
W nowego Deus Exa nie grałem. Nie mój klimat. Choć po obejrzeniu "reklam" Sarif Industries przez chwilę miałem nawet ochotę:

http://www.youtube.com/watch?v=2yNLCTiC8II
http://www.youtube.com/watch?v=jdERgfgB9Yc
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

O, to kamień spadł mi z serca (na nogę). :)

Do połowy gry w Deus Ex byłbym skłonny dać jej nawet 9, ale później powtarzalność pewnych działań działała mi na nerwy.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Tylko pozazdrościć, jackowsky. Gier innych niż przygodówki jest duuużo, a będzie jeszcze więcej.
U mnie akurat odwrotnie; na tle innych nawet kiepsko oceniane przygodówki wydają mi się znakomite. Na przykład DW2 w Twojej skali dałabym pewnie z 8, a ostatnio zachwyciłam się nawet - surprise! - Dead Reefs. Wcale się na to nie zapowiadało, gdy parę lat temu męczyłam się z demem...
Obrazek
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Tylko, właśnie o to chodzi, że nie ma czego mi zazdrościć. Rzadko która gra nieprzygodówkowa jest w stanie przykuć mnie do komputera.

A DW2 (Darkness Within 2 - jak mniemam) odrzuciła mnie niespójną fabuła (albo ja tej spójności nie widziałem). Może gdybym był fanem horrorów Lovecrafta (bo chyba jego twórczość była inspiracją), to do sprawy podszedłbym inaczej. Jakieś kosmiczne owady, jakieś tajemnicze bóstwa, jacyś rabusie grobów. Samo to nie byłoby złe, gdyby było jakoś inaczej podane.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Nie wiem co się ze mną dzieje...

Post autor: tetelo »

A to może cierpimy na to samo schorzenie: gry jako takie wydają się coraz mniej przykuwające. Ale wciąż zdarza się.

DW2 - w tematyce zielonej mazi itp. nie potrafię fabuły traktować poważnie, więc taktownie staram się nie zwracać na nią uwagi. Liczy się atmosfera, eksploracja, zagadki.

PS.
jackowsky pisze:ostatnio wyżej oceniam
Spróbuj nie oceniać.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Nie wiem co się ze mną dzieje...

Post autor: jackowsky »

tetelo pisze:A to może cierpimy na to samo schorzenie: gry jako takie wydają się coraz mniej przykuwające. Ale wciąż zdarza się.
Pewnie coś w tym jest. Choć w moim przypadku to schorzenie nie dotyczy przygodówek. U mnie, na szczęście, jest tak: są przygodówki, które mnie odrzucą, są nieprzygodówki, które mnie przykują. :)
tetelo pisze:DW2 - w tematyce zielonej mazi itp. nie potrafię fabuły traktować poważnie, więc taktownie staram się nie zwracać na nią uwagi. Liczy się atmosfera, eksploracja, zagadki.
Ja też nie traktuję fabuł o "zielonej mazi" poważnie. Bohaterami mogą być nawet zmutowane ogórki kiszone chcące zawładnąć hipermarketem. :) Chcę tylko, żeby fabuła miała logiczną (w szerokim rozumieniu logiki) ciągłość i spójność.

W DW2 było tak:
przez pierwszą część gry odkrywaliśmy kosmiczne owady. Nawet ich tak do końca nie odkryliśmy a tu "bach" i już idziemy śladem rabusiów zupełnie zapominając o owadach. Kolejny "bach" i mamy tajemnicze bóstwo połączone z klątwą naszej rodziny. Wszystko to zaprawione mizerną eksploracją tych kilku lokacji i udekorowane zagadkami.
tetelo pisze: PS.
jackowsky pisze:ostatnio wyżej oceniam
Spróbuj nie oceniać.
Nie mogę. Skrzywienie... osobiste. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Twój rozbiór logiczny DW2 potwierdza słuszność mojej decyzji, by nie oceniać. :lol:
Zwłaszcza że to akurat skrzywienie jest mi obce.
ODPOWIEDZ