Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: STEAM

Post autor: elemeledudek »

Jak tam fani cyfrowej dystrybucji? Nadal dajecie się nabijac w butelke i płacicie za coś czego nie posiadacie?
Kolega stwierdził że "takie czasy nastały". Faktyczni, jak w filmach sf, gdzie to wielkie korporacje narzucaja ludziom jak żyć. W naszym światku juz prawie tak mamy. Narzucili nam, że teraz tak mamy kupuwac i morda w kubeł.
A ja mówię nie, i o ile druga częśc Mass Effecta jeszcze pogram, to juz za trzecią podziekuję skoro nie moge poprostu kupic i pograć. Płakać nie będę.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: STEAM

Post autor: Urszula »

Nie potrzeba Stema, żeby mieć problem z grą. Kupiłam elegancko zapakowaną w pudełku grę od Ubisoftu. Okazuje się, że moje córki ze sobą grać nie mogą (mam na myśli w sieci), bo przy instalacji trzeba założyć konto i kolejna instalacja jest niemożliwa. Czyli powinnam do domu zakupić 2 gry, żeby w jednym domu można było grać na dwóch różnych komputerach. Czyli, aż się prosi, żeby drugą wersję po prostu ukraść, niż kupować kolejny egzemplarz gry. Jeśli chodzi o dystrybucję cyfrową, te gry, nie cieszą oka, a ja lubię widzieć swoją grę i czasem sobie poczytać, co też pisze na pudełku.
Ostatnio zmieniony wt 09 lip 2013, 21:24 przez Urszula, łącznie zmieniany 1 raz.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: STEAM

Post autor: TexMurphy »

Urszula pisze:Czyli, aż się prosi, żeby drugą wersję po prostu ukraść, niż kupować kolejny egzemplarz gry.
Witaj w klubie :)
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: STEAM

Post autor: Urszula »

Tex, to raczej smutne, że tak jesteśmy traktowani. :( To zaczyna zahaczać o paranoję.
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: STEAM

Post autor: elemeledudek »

No właśnie, są jeszcze konta własne U-cośtam, Origin itp. Masakra.
Pamiętam ,że w Biedronce swego czasu był fajny rzut gierek. Chciałem kupić ALAN WAKE, RAGE i FEAR 3. Nie kupiłem niczego bo okazało sie, że wszystko zmusza mnie do zakładania kont i łaczenia sie z internetem.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: STEAM

Post autor: TexMurphy »

Mam pytanie do osób, kupujących gry na cdp.pl . Czy do tych gier nigdy nie są załączane instrukcje? Ja nabyłem tam trzy pozycje i w żadnej instrukcji nie było. Wprawdzie w przypadku przygodówek nie jest to może wielki problem, ale... nie do końca. Po pierwsze osoby początkujące mogą mieć przez to spore kłopoty ze zrozumieniem obsługi gry, a po drugie czasami zdarzają się w obsłudze elementy nietypowe. A co to za problem, by załączyć niewielki plik pdf (tak jak to ma miejsce na GOGu) albo chociaż - tekstowy z podstawowymi informacjami? Może jestem upierdliwy, ale gra oryginalna bez instrukcji jest jednak w pewnym sensie produktem niepełnowartościowym...
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: STEAM

Post autor: elemeledudek »

Nie pomogę bom tam nic nie kupował, ale z tego co opisujesz przypominaja mi sie "stare dobre" czay piactwa, kiedy to po powrocie z giełdy z dyskietkami trzeba było najpierw rąbać po klawiaturze i patrzeć co sie dzieje. Faktem jest że akurat za czasów amigi klawiatura nie była jakoś przesadnie wykorzystywana w grach.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: STEAM

Post autor: Ines »

TexMurphy pisze:Mam pytanie do osób, kupujących gry na cdp.pl . Czy do tych gier nigdy nie są załączane instrukcje? Ja nabyłem tam trzy pozycje i w żadnej instrukcji nie było.[...]
W moim przypadku instrukcja jest do sciagniecia jako osobny pliczek tylko do niektorych pozycji.
Tra-la-la!
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: STEAM

Post autor: elemeledudek »

Mój pierwszy kontakt z ta technologia zakonczył sie stosunkowo bezstresowo. Gra się ściagnęła, zainstalowała i właśnie ją ukończyłem. W zasadzie ok.
Z tym drobnym szczegółem ,ze gdybym na przykład zabrał ze soba laptopa w góry to mógłbym co najwyżej sapera rozkminiać. Podobno da sie jakos grać offline, ale puki co nie znalazłem na to sposobu. Może to tylko w wybrane tytuły?
Swoja droga, niby cyfrowo taniej, ale jeśłi ktoś ma lichy transfer, to za ściagniecie tych kilku a czasem kilkunastu gigabajtów tez conieco zapłaci. Z drugiej strony nie do konca taniej. Kiedys spokojnie człowiek kupił sobie grę z drugiej ręki za połowe ceny, a teraz starsze tytuły cene w dystrybucji cyfrowej trzymaja. Nie licza promocji ewentualnych oczywiście.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: STEAM

Post autor: Fitz »

Ostatnio słyszałem, że się właściciele salonów samochodowych buntują, jakim prawem ludzie śmią kupować używane samochody ;) Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym.

A co do steama, to już wolę to niż Games for Windows Live... Zgroza... No i nie wiem, po kiedy grzyba do grania w produkcje Rockstar trzeba się jeszcze zapisać do ichniego Social Club.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: STEAM

Post autor: TexMurphy »

Fitz pisze:Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym.
Genialne :D Aż sobie wstawię ten cytat do podpisu, jeśli wolno :)
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: STEAM

Post autor: Urszula »

Cdp.pl poszło jeszcze dalej, brak instrukcji to nie aż taki wielki grzech. Ostatnio można u nich kupić gry, które wymagają konta steam. Pamiętam, że była reklama, bez zabezpieczeń, po polsku, taniej. Jak zwykle okazało się to nieprawdą. Nie jest to reguła, mam na myśli, konieczność posiadania konta steam, ale taniej nie jest i nie po polsku. Ściąganie gry trwa strasznie długo, a sama gra niczym się nie różni od tych ściąganych z innych serwerów. Więc po co, mam wspierać rodzimych dystrybutorów, kiedy za wyjątkiem wolniejszego transferu niczym innym ściągnięte gry się nie różnią, choć akurat ta różnica denerwuje. Tych paranoi w naszym kraju jest coraz więcej.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: STEAM

Post autor: TexMurphy »

Tak się właśnie naciąłem na Yesterday... Kupilem i ściągnąłem, ufny w zapowiedzi i reklamę, nie doczytawszy wymagań, a tu - zonk...
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
ODPOWIEDZ