Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Kupiłem sobie własny egzemplarz dziś rano.

Cóż, okładka wydania kioszczanego lekko zrąbana (wersja kioszczana, wersja prawidłowa). :( Może redakcja/wydawca uznali, że dawne logo będzie wyglądać zbyt archaicznie jesienią 2014 roku? Za to jest na froncie całkiem przygodówkowo (historia Sierry, Ethan Carter). Szkoda, że akurat na okładce pierwszego, historycznego numeru, do którego redakcja postanowiła nawiązać, nie wylądowała przygodówka, tak jak na niemal połowie okładek numerów z pierwszych dwóch lat (czyli 02, 03, 07, 09, 13, 16, 18, 20 i 21).

Na szczęście wewnątrz numeru widać silne wpływy pro-przygodówkowej redakcji, więc jest fajnie. Najbardziej cieszę się z tego, że moi idole wciąż wybierają do recenzowania przygodówki. To dobrze wróży na przyszłość. W pierwszym numerze Micz (czyli naczelny) recenzuje Broken Age i pisze o przygodówkach Sierry (artykuł ilustruje m.in. urocze zdjęcie Kena i Roberty z dorosłym synem), User Jama recenzuje Broken Sworda 5, a Krupik Ethana Cartera i Brothers: A Tale of Two Sons.

Nie miałem na razie czasu na przeczytanie wszystkiego co mnie interesuje (prawdę mówiąc, niczego jeszcze nie przeczytałem :P), ale już mi się podoba. Na pierwszy rzut okiem numer jest moim zdaniem sympatyczniejszy niż oryginalny Secret Service w latach 1999-2001 (od numeru mniej więcej 60 wzwyż zrobiło się nieciekawie, czytałem właściwie już tylko z przyzwyczajenia).

Innymi słowy, kolejny numer Secret Service (czyli 98!) kupię na pewno. 8)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Ja też w dzień premiery zrobiłem poranny desant do kiosku. Nie widząc Secreta na wystawie, pełen zwątpienia spytałem panią kioskarkę, czy jednak może jest - i był, jeszcze nieodpakowany (sztuk jeden).
Na porządną lekturę czasu jeszcze nie miałem, przejrzałem po łebkach, tu i tam przeczytałem. Ogólnie pleców nie urywa - ale źle nie jest. DeStroyer i Borek strasznie smęcą - ale Micz, User i Krupik dają radę. Dział Tunguska mocno na plus, czuć ducha Resetu. Największy zawód: layout. Jest taki... zwyczajny. Pomny dawnych, dzikich czasem zestawień kolorów, spodziewałem się chyba czegoś kosmicznego. Za to okładka mię się podobie - właśnie z tą białą ramką.
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: anka »

... przed przeprowadzką wyrzuciłam prawie komplet... :plask:
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Rola
Posty: 15
Rejestracja: śr 10 wrz 2014, 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Rola »

Ciekawym statystyk ile nakładu zejdzie z kiosków. Odnośnie tej okładki właśnie. Ja wiem, że ta tradycyjna miała być "nagrodą" dla wspierających, jednak znajoma szata graficzna powinna być tym, co przypomni reszcie graczy (nie wszyscy śledzili kampanię), że w kiosku znów jest "Sikret", zatem postąpiłbym raczej odwrotnie (zakładam nieświadomie, że nakład kioskowy jest wyższy od wysyłkowego?).
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: elemeledudek »

Słusznie prawisz. Ja o reaktywacji dowiedziałem się przez przypadek i to niedawno. Pewnie gdybym się natknął w kiosku na znaną mi markę dzięki szacie graficznej od razu bym to wychwycił. Ta wersja kioskowa w ogóle w oko nie wpada. Poza tym, ta twarda okładka zupełnie nie potrzebna. Już mi tak tektura sterczy do góry na przeczytałem zalewie z dziesięć stron.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Fitz pisze:Największy zawód: layout. Jest taki... zwyczajny. Pomny dawnych, dzikich czasem zestawień kolorów, spodziewałem się chyba czegoś kosmicznego.
Otóż to. Mieszkania bym sobie tymi stronami nie wytapetował. Wygląda to jak zwyczajna "gazeta". Tymczasem w dawnym Secret Service każda recenzja miała swój niepowtarzalny klimat, również dzięki oprawie, kolorystyce.

Nawiasem pisząc, Krupik machnęła się w pierwszym akapicie recenzji Ethana Cartera. Drobiazg, ale rzuca się w oko. Jest "Sanctuarium", zamiast "Sanitarium" (z dwojga złego lepiej "Sanctuarium", niż "Sanatorium" ;)).
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

A w recenzji Broken Age, w pewnym momencie piszą o Broken Swordzie. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

W nowym numerze będzie najprawdopodobniej wywiad z Muriel Tramis (Martynika i Gobliny - innej możliwości nie ma). 8)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Uskrzydlony Blount na okładce nowego numeru się chyba społeczeństwu nie podoba, bo o ile numer 97 był, pamiętam, w miarę ładnie na półce w kiosku wyeksponowany, o tyle ten nowy został bardzo sprytnie przez panie kioskarki schowany (tzn. tak było w dwóch kioskach, do których dziś zajrzałem). :P

Zerknąłem na razie na obiecany wywiad z Muriel Tramis (zdradziła, że pracuje nad nową grą) i przylegający do niego artykuł o serii Gobliiins (cztery strony, podobają mi się zwłaszcza ostatnie akapity, w których autor - Voyager - delikatnie daje do zrozumienia co myśli o Gobliiins 4). Na jutro zostawię sobie recenzję Tesla Effect, a na pojutrze pierwszego "chaptera" Dreamfall: Chapters. 8)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Jak wrażenia? Ja dotąd nie miałem czasu siąść i poczytać - i jutro też nie będę miał, szykuję Magentę do wczesnej bety - ale przeglądnąłem, parę rzeczy przeczytałem, i generalnie podoba mi się dużo bardziej niż numer pierwszy. Jest więcej tego, co było w pierwszym dobre (przekroje!), prawie nie ma bzdetów (chociaż część felietonów nadal żenuje), a i jakość tekstów oczko w górę. Wielki plus za wywiad z Muriel Tramis - zwłaszcza w porównaniu z rozmową z preziem z poprzedniego numeru. Oby tak dalej!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ja, dla odmiany, nie widzę większej różnicy na plus. Ale to pewnie dlatego, że poprzednim numerem się emocjonowałem, a ten czytałem bardziej na spokojnie. Więc mi się wyrównało. ;)

Zwróciłem za to uwagę na mniejszą, niż poprzednio, liczbę... reklam. Większość czytelników ich nie lubi (ja zresztą też nie, fajne reklamy okołogrowe bywały tylko w latach 90-tych :P), ale dla czasopisma to chyba lepiej, jeśli interesują się nim reklamodawcy. Na szczęście się na tym nie znam, więc mam nadzieję, że źle kombinuję.
Fitz pisze:(chociaż część felietonów nadal żenuje)
DeStroyer. :ble:
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

No właśnie ja przy pierwszym numerze jakoś tak mniej entuzjastycznie - dużo było tekstów zbyt krótkich, albo kompletnie nieciekawych, traktujących o nieciekawych grach. Zestawienie 5 najważniejszych lasek w grach - no ja Was proszę ;) Ale przekroje i teksty na tematy niegrowe - absolutna rewelka. Nie grałem w XCOM, w gry Sierry może ze dwie przez 10 minut łącznie, z Wolfensteinem to samo - ale czytało mi się o nich fantastycznie. Nowy numer w dalszym ciągu ledwie ugryzłem, ostatnio w wolnych chwilach głównie rzeźbię nad Magentą - ale na razie na plus. Co do reklam - może się jeszcze rozkręcą (byle nie za bardzo, hehehe).

A z Destroyerem - smutek. Nie pamiętam, czy dwadzieścia lat temu on inaczej pisał, czy ja miałem inne standardy - ale wtedy, w 1994, jarałem się na V@riatkowo straszliwie.
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Ascovel »

Jeśli jeszcze nie wiecie, hot news: SS właśnie zmienił nazwę na Sos Sosowy. Nie... bujam was - tak naprawdę zmienił nazwę na "McPixel" :D

Niezależnie od okoliczności pozostaje to niezłym przekrętem, bo twórcy nie raczyli powiedzieć podczas zbierania funduszy, że licencję do nazwy załatwili tylko na 2 numery.

Ale muszę się przyznać, iż mi już wcześniej szkoda było czasu i kasy by po to pismo sięgnąć, mimo że byłem wiernym fanem starego Secreta. Po prostu dlatego, że... mam Internet, a w nim wszystko, czego mi potrzeba. A czasy Secreta dla mnie bezpowrotnie minęły, nawet gdyby wrócił na stałe.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

To się porobiło. W czasach dawnego Secret Service podobne afery zaczęły się dopiero po kilku latach. Czyżby się znowu pokłócili z legendarnym Waldkiem? :niesmialy: Trudno mi uwierzyć w teorię, że taki był plan od samego początku.

Trzeba będzie w takim razie od nowego roku polować w kioskach na Pixel (bardziej pasowałoby New Reset), skoro pro-przygodówkowy naczelny zostaje. Może od tego nie zbankrutuję, bo teraz szanse na przetrwanie czasopisma są jeszcze mniejsze. Jeśli wytrzymają do końca przyszłego roku to będzie cud. O ile wcześniej rozwścieczony tłum nie rozszarpie ich widłami.
Ascovel pisze:mam Internet
Też mam i się nie chwalę. :P
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Houdini »

Całej otoczki do końca nie znam (choć też mam internet:)), ale jeśli zbierali fundusze na powrót 'Secret Service' i ukryli fakt, że licencję mają na tylko dwa numery przed ludźmi, dzięki którym te fundusze uzyskali, to brzmi to niewiarygodnie słabo. I smutno...
ODPOWIEDZ