Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

To (chyba) nie tak, że mieli licencję na dwa numery - po prostu Pegaz dwa tygodnie po pierwszym numerze się obraził i sobie poszedł (nie jest jasne, dlaczego - ale jak nie wiadomo, co o chodzi, to wiadomo, o co chodzi). Dla mnie może się nazywać Pixel, ważna jest treść - a ta, sądząc po drugim numerze, ma szanse być na dobrym poziomie. Nazwa najszczęśliwsza nie jest - ma zapewne nawiązywać do Pixel Heaven, ale samo Pixel jest takie mało wyraziste, zresztą podobnie jak logo. Mogliby się nazwać Resecret. Albo Secretro! No ale może się wyrobią :)

I ja też mam internet. A jednak moje oczy i monitor łączy takie love/hate/love - więc po 8 godzinach ślepienia w robocie i prasówce w necie ten papier to jednak luksus.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

Drugi numer był (jest) całkiem niezły, więc dam szansę kolejnemu. Generalnie zwisa mi jak czasopismo będzie się nazywało. Liczy się treść. Też mi się nie chce wierzyć w wysnuwane tu i ówdzie teorie spiskowe, że było to zaplanowane. Nawet Gang Olsena nie mógł tego tak szczegółowo zaplanować :P
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Houdini »

OK, dla mnie też może się to nazywać jak chce - bardzo fajnie, że pewna grupa ludzi po latach powraca i znów robi to, co robi i robi to dobrze, lub generalnie całkiem spoko. Ja również im kibicuję, bo papier to jednak papier, a kompetentni w temacie ludzie to nie 'internety', ale...

Jeżeli ogłasza się ludziom (poprawcie mnie jeśli coś źle zrozumiałem i się mylę), że zbieramy na powrót 'Secret Service' - tym samym zyskując na plus u tychże ludzi z powodu pewnej nostalgi za 'starymi, dobrymi czasami' - to jednak jakiś niesmak pozostaje...

Nie chcę 'hejtować', bo szczegółów nie znam i może po prostu coś stanęło na drodze dobrej i szczerej woli redakcji. Życie... Ale chyba zgodzicie się, że wyszedł z tego lekki kwas?

I żeby nie było to życzę im jak najlepiej - papier to jednak papier, a nie to co ta bezduszna elektronika:)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

Oczywiście masz rację, że ci co złożyli się na powrót czasopisma "Secret Service" mogą (i powinni) być wkurzeni. Ja jakoś nie mam przekonania do fundowania komukolwiek czegokolwiek opierając się jedynie na mglistych obietnicach, więc podchodzę do tego nieco inaczej.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Tyle że na tym - i prawie wyłącznie na tym - opierają się te wszystkie nostalgiczne kickstartery: jest wzniosła Idea, jest Cel - ale konkretów na dzień dobry w zasadzie żadnych. Tak było Double Fine Adventure: w kickstarterowym filmiku zero jakiejkolwiek merytoryki, co tu dopiero mówić o jakichś screenach. Secret powielił te i inne błędy KS - np. szumne hasła "Legenda powraca" w zeszłym tygodniu zauważyłem w filmiku KS do Wasteland 2.

Ja się cieszę, że mam fajną, ciekawą gazetę i z niesmakiem patrzę na tych ciskających się obsesjonatów, którym chodzi o tylko o okładkę, co w środku w ogóle nieistotne. Ale, gdyby się zastanowić, też by się pewnie znalazło coś, co mnie by podobnie tknęło: np. gdyby ktoś reaktywował np. Świat Młodych - a potem go przechrzcił na Teen World :lol: Zresztą nie o takie pierdoły zdarzało mi się toczyć pianę. Choćby na ten przykład po finale "Jak poznałem waszą matkę" miałem ochotę gryźć :mrgreen: "Jak oni mi mogli tak spierdaczyć MÓJ serial?" Który zacząłem oglądać dopiero przy szóstym sezonie, i cierpiałem męki, katusze, oglądając serię siódmą, ósmą i dziewiątą, czekając i czekając na ten wielki finał. Ach, jakże mnie zmierził :obraza:

Z KS pamiętam jeszcze inną gównoburzę - przy Armikrogu. Bo Doug TenNapel kiedyśtam powiedział cośtam niezwiązanego kompletnie z grami. Mnie to nie obeszło. Wsparłem. Czekam. Trochę się spóźnia - ale i tak nie mam czasu, więc co mi tam. Armikrog fajnie wygląda - i mam nadzieję na fajną grę, nic więcej. Nie należy liczyć, że gra/gazeta/film/serial zmieni cały świat i przedefiniuje moje życie. Nie sprawi, że zawsze będzie świeciło słońce, tęcza z każdej strony, a jak deszcz, to tylko o smaku czekolady - a ja nie będę miał znowu 15 lat. I nie chcę :)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: aegnor »

Słowo stało się ciałem i dzisiaj rzucił mi się w oczy zapowiadany "PIXEL". Po pobieżnym przekartkowaniu zdaje się być tematycznie zbliżony do zreaktywowanego na chwilę Secretu, ale układ kompozycyjny (czy jak kto woli layout) jest okropny. Niby liczy się zawartość, niby nazwa "Secret Service" to tylko fetysz, ale tak jakoś się złożyło, ze odłożyłem go na półkę (w przeciwieństwie do dwóch poprzednich numerów). Choć nie wykluczam, że mnie namówicie, żebym po niego wrócił. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ja Cię nie namówię, bo też odłożyłem. Nie z powodu wyglądu czy nowej nazwy. Po prostu... jakby to powiedzieć... przede wszystkim w tym numerze zainteresowałby mnie najwyżej jeden, może dwa artykuły (spis treści, dla przypomnienia). Trochę za mało, żeby pozbywać się 15 złotych.

Czekam na numer następny. Mam nadzieję, że bardziej trafi w mój gust.
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

A ja tam zadowolony :) I proszę bez sugestii, że dobre mi dali piguły - bo mi je Małgorzata (która mnie teraz niańczy) dawkuje bardzo oszczędnie :P Tradycyjnie ślinię się raczej na retro - bo w Wiedźmina dotąd się nie wciągnąłem, a na Dying Light sobie poczekam, bez spiny. Na razie nie przeczytałem za wiele, trochę mnie jeszcze zamula po patchowaniu przepukliny - ale uwielbiam czytać o rzeczach, które gdzieś mi tam mignęły 25 lat temu (Spy vs Spy u znajomych na działce - bomba!) albo ominęły (paragrafówki). Generalnie in plus. Layout mnie się podobie, klimat jest, DeStroyera (przynajmniej chwilowo) nie ma, i nawet Borek pisze jakoś tak... hmm... nie o niczym? ;)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

Ja też jestem zadowolony. Recenzję przeczytałem jedną (The Talos Principle), a pozostałe artykuły w większości. Wspominki, ciekawostki, historia. Lekko i przyjemnie. Kolejny numer kupię. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Theddas
Posty: 40
Rejestracja: ndz 06 mar 2005, 02:32

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Theddas »

Dla mnie też OK, dam im kolejną szansę. Za cenę dwóch piw nie jest to zły produkt, a i nutkę nostalgii potrafi obudzić.
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Jak się państwu podoba drugi numer? Dla mnie trochę za bardzo przewidywalny zakres materiałów i dział recenzji niemal kompletnie nieinteresujący - natomiast przekroje nadal w więszkości solidne, wywiady fajne, no i okładką przyłożyli konkretnie. Największe zaskoczenie: Borek i DeStroyer potrafią pisać konkretnie i z jajem :)

Ogółem: optymistycznie!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Z pewnym takim opóźnieniem zajrzałem do tego najnowszego numeru. Przede wszystkim ze względu na wywiad z Ericiem Chahi. Miałem nadzieję, że może zdradzi coś na temat... Heart of Darkness 2. :marzy: No ale oczywiście gdyby coś takiego planował, to w internecie już byłoby o tym głośno. :P No i szkoda, że obok tekstu zmieścił się tylko jeden rozmazany kawałek screena (taka plama bardziej) z Heart of Darkness. :(

Borek tym razem też mi się spodobał. DeStroyer podobnie. Z przyjemnością przeczytałem też artykuły o początkach LucasFilm/LucasArts i końcach Commodore. I środkach LaserDisców. ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jak tak dalej pójdzie to Pixel pobije rekord Secret Service w kategorii "numery z przygodówką na okładce". A myślałem, że w dzisiejszych czasach będzie to niemożliwe. Nie licząc pierwszego Pixela z Wiedźminem, wszystkie dotychczasowe numery mają okładki okołoprzygodówkowe. Z najnowszym włącznie. 8)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

Zapowiada się kolejny niezły numer. Kupię na pewno.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jarecki83 »

Widzę, że Armikrog i Neverhood to nie jedyne przygodówkowe treści w najnowszym Pixelu :)

A propos SS, to ile właściwie takich okładek było?
ODPOWIEDZ