Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Trusty Bell: Chopin's Dream

Post autor: Reptil3 »

Twórcy takich tytułów jak Valkyrie Profile, Baten Kaitos czy Radiata Stories przygotowują całkiem nową grę rpg dla Xboxa 360. Piszę o tym, nie tylko dlatego, że Xbox360 ma żałośnie małą bibliotekę gier japońskich. Chodzi o to, że głównym bohaterem gry Trusty Bell: Chopin's Dream jest polski kompozytor Fryderyk Chopin. Gra ma się toczyć w baśniowym świecie, który wyśnił kompozytor, a głównymi bohaterami prócz Fryderyka ma być młoda dziewczyna o imieniu Polka oraz Allegretto.

Dziwni ci Japończycy. Już czekam na moherowe berety, które będą domagały się zakazania sprzedaży gry, w związku z obrazą uczuć narodowych.

Na Xboxydemożna zobaczyć skany z japońskiego czasopisma o grach - Famitsu.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Re: Trusty Bell: Chopin's Dream

Post autor: Minuteman »

Reptil3 o Trusty Bell: Chopin's Dream pisze: [...] Dziwni ci Japończycy. Już czekam na moherowe berety, które będą domagały się zakazania sprzedaży gry, w związku z obrazą uczuć narodowych.
E tam. Ten cały Chopin nosił niepolskie nazwisko, prowadzał się z jakimś Żorżem i miał podejrzany nos.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Chopin, Polki i Allegro - trzy moje pasje. Kupuję. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Reptil3 pisze:Już czekam na moherowe berety, które będą domagały się zakazania sprzedaży gry, w związku z obrazą uczuć narodowych.
A ja już czekam na sequel Chopina. Znając Japończyków pewnie będzie to coś w stylu Chopin Racer, albo Chopin Kombat ;)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

A ja myślałam, że po filmie Impromptu, gdzie w postać naszego Frycka wcielił się Hugh Grant, już nic mnie w związku z Chopinem bardziej nie rozbawi.

Najciekawsze dla mnie jest to, że podkład muzyczny ma zawierać dzieła kompozytora w wykonaniu St. Bunina (kiedyś wygrał u nas Konkurs Chopinowski), więc chyba w wersji fortepianowej. Jak patrzę na te animowate scenki z walki i próbuję do nich coś dobrać, to chyba tylko... Etiuda Rewolucyjna przychodzi mi do głowy.

No ale Japończycy mają bogatszą wyobraźnię i kochają się w Chopinie jeszcze bardziej niż jego rodacy, więc może być ciekawie.
A przynajmniej śmiesznie.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Obrazek
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Nie tego sie spodziewalam po tej grze. Obejrzalam filmik i nie podoba mi sie. Niestety nie slyszalam dzwieku, bo na razie komputer dziala tylko w trybie awaryjnym.
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Taven
Posty: 29
Rejestracja: pn 04 wrz 2006, 10:39
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taven »

Japończycy to dziwny naród. Umieją tworzyć rzeczy naprawdę dobre, a zarazem zalewają świat masą chłamu. I do tej drugiej grupy zaliczają się też niestety japońskie erpegi/zręcznościówki z fabułą. Final Fantasy do dziś mi się śni po nocach, brrr. Owego Szopena to nawet nie tknę, chociaż zgadzam się z Tetelo, może być przynajmniej śmiesznie.
ODPOWIEDZ