Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Legalne pełne wersje gier za darmo

Post autor: Davero »

Właśnie ściągam sobie z FilePlanet Prince of Persia: Sands of Time. Gra jest darmowa. W menu i podczas ładowania się poziomów wyświetlają się reklamy. Od wczoraj/przedwczoraj dostępne są także Rayman Raving Rabbids oraz Far Cry.

Żeby skorzystać z oferty potrzebna jest darmowa rejestracja konta w serwisie.

Już kiedyś ściągnąłem od nich Ground Control wypuszczoną jako freeware - niezła gra i jeszcze lepsza idea :). Tylko szybkość ściągania mogłaby być wyższa. Ale pliki nowe więc i zainteresowanie pewnie spore.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Legalne pełne wersje gier za darmo

Post autor: Virgo C. »

Davero pisze:Rayman Raving Rabbids
Z tego z pewnością cieszy się nasz rodzimy dystrybutor, który ustalił datę premiery na 20 grudnia i liczy sobie za grę 79,90 zł ;)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Żartujesz :?
Ale jaja. Z jednej strony, trudno się nie cieszyć, ale z drugiej... Hmmm, wniosek z tego taki, że gry trzeba wydawać kiedy mają premiery, a nie rok (czy więcej) po. O! :P
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Sprawę uznaj za niebyłą, gra jest w sprzedaży jednak i np. Wirtus sprzedaje ją za 39,90 zł
To tylko Play taki zapuźniony...

Edit:
Link niestety się krzaczy więc kto chce sobie zerknąć musi go skopiować w pasek adresu
Ostatnio zmieniony sob 01 wrz 2007, 20:47 przez Virgo C., łącznie zmieniany 1 raz.
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Generalnie "promocja" jest tylko dla użytkowników z USA (a więc pewnie związana z ich świętem pracy).

Ale za to Electronic Arts udostępnilo pierwsze C&C z okazji 12lecia totalnie dla każdego.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Re: Legalne pełne wersje gier za darmo

Post autor: Minuteman »

Davero pisze:Właśnie ściągam sobie z FilePlanet Prince of Persia: Sands of Time.
Bardzo sympatyczna rzecz; od drugiej części (Warrior Within) PoP robi się znacznie mroczniejszy i bardziej brutalny. Nie chce mi się przechodzić tego ponownie, choć w wersję anglojęzyczną bym zagrał -- polski tłumacz musiał mieć poszatkowane dialogi a aktorzy nagrywali swoje kwestie oddzielnie, efekty łatwo przewidzieć.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Reptil3 pisze:Generalnie "promocja" jest tylko dla użytkowników z USA (a więc pewnie związana z ich świętem pracy).
A skąd ten pomysł? Ja rejestrując się do ściągania, przyznałem się że jestem z Europy i serwis nie zabronił mi ściągnąć pliku - zakładam więc, że nie tylko dla ludzi ze Stanów jednak.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Davero pisze:
Reptil3 pisze:Generalnie "promocja" jest tylko dla użytkowników z USA (a więc pewnie związana z ich świętem pracy).
A skąd ten pomysł? Ja rejestrując się do ściągania, przyznałem się że jestem z Europy i serwis nie zabronił mi ściągnąć pliku - zakładam więc, że nie tylko dla ludzi ze Stanów jednak.
A instalowałeś? Bo z tego co wiem, to jak ktoś nie ma konta na Ubi ustawionego na US, to gra nie chce się instalować
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Rzeczywiście próba zainstalowania prowadzi do konieczności posiadania konta w serwisie UBI Softu. A po utworzeniu tego i podaniu odp. danych w oknie instalacji, gra odpowiada: "Sorry, musisz mieszkać w USA, żeby zagrać w tę grę". Szkoda, że nie napisano o tym na FilePlanet... :(

Przepraszam zatem wszystkich za wprowadzone zamieszanie. :? Może chociaż jakiś czytelnik mieszkający w USA skorzysta :).
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

No generalnie jak sobie zalożysz konto na ubi.com i ustawisz kraj na US, to gra się zainstaluje. No, ale aspekt prawny (a może przede wszystkim moralny) takiego postępowania to zupełnie inna rzecz.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Doom Servant
Posty: 53
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 16:47
Lokalizacja: www.oldgames.nu

Post autor: Doom Servant »

Reptil3 pisze: A instalowałeś? Bo z tego co wiem, to jak ktoś nie ma konta na Ubi ustawionego na US, to gra nie chce się instalować
totalna glupota skoro gra jest "This free game is supported by in-game advertising."

chyba panowie z ubi spali na lekcjach marketingu.
- Death is only the beginning
- Yah the beginning of hell
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Doom Servant pisze:chyba panowie z ubi spali na lekcjach marketingu.
Nie powiedziałbym. Reklamy dotyczą zapewne produktów dostępnych na terenie Stanów więc jaki mają interes w tym, iż ktoś z Polski, Francji czy Bangladeszu je obejrzy skoro i tak nie kupi ?
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Poza tym to może być kwestia praw wydawniczych przeniesionych na niektórych terytoriach na inne podmioty niż Ubisoft.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Doom Servant
Posty: 53
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 16:47
Lokalizacja: www.oldgames.nu

Post autor: Doom Servant »

Virgo Celltharion pisze: Nie powiedziałbym. Reklamy dotyczą zapewne produktów dostępnych na terenie Stanów więc jaki mają interes w tym, iż ktoś z Polski, Francji czy Bangladeszu je obejrzy skoro i tak nie kupi ?
A taki ze jesli to jest za free to im wiecej tym lepiej, watpie zeby ktos tam reklamowal uslugi dentystyczne, na takie reklamy stac tylko bogate firmy to bym sie tam spodziewal reklamy coca coli albo IT.

Raczej trzymal bym sie stanowiska Davero. Niedlugo za deszcz bedzie trzeba placic...
- Death is only the beginning
- Yah the beginning of hell
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Doom Servant pisze:A taki ze jesli to jest za free to im wiecej tym lepiej
Przyznam, że obecnie niezbyt śledze rynek konsol (tyle co przeczytam u Reptila w POKE) ale pod koniec lat 90 trudno było nie znaleźć konsole nie przerobioną pod używanie piratów. Teraz piractwo to też spora plaga. Więc jakoś wątpie by Ubi się opłacało dawać za darmo gry w kraju, gdzie sprzedaż tytułów w odniesieniu do liczby mieszkańców jest niewielka.

Edit:
Jak przeczytałem na Gram.pl są to głównie reklamy "znanej sieci fast foodowej". Więc Polacy mogą korzystać, tylko że i tak w złotych łukach stołuje się znacznie mniej naszych rodaków niż ma to miejsce w Ameryce :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
ODPOWIEDZ