Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Tez sie go kiedys naszukalam. O ile mnie pamiec nie myli, musisz szukac go w takim malym pokoiku/zakatku po prawej stronie ekranu.
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Ha! Nareszcie się dorwałam do tej gry!
Mam tylko jedno pytanie : czy to normalne, że zabijają mnie z częstotliwością 2 razy na minutę? (czy nie potrafię odpowiednio szybko klikać?) No i że Morty jest już gdzieś w zaświatach? (Da się go "ożywić"?)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Tam szybkość palców nie ma nic do rzeczy. Kiedy Cię atakują naciskasz spację, wtedy gra się zatrzymuje (w opcjach gry można to chyba nawet ustawić tak, żeby gra się automatycznie zatrzymywała) i spokojnie możesz wydać rozkazy. Nie wiem na jakim jesteś etapie gry, żeby mówić o tym czy taka częstotliwość zgonów jest normalna. Czy Mortego da się ożywić? Korzystając z czaru "load" na pewno ;) , a czy jest czar wskrzeszenie tego nie pamiętam.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

To moja pierwsza gra RPG i strasznie ciężko mi się w tym wszystkim połapać - nawet sięgnęłam po solucję i aż się za głowę złapałam ile rzeczy przegapiłam w samej kostnicy (wyszłam po jakiś 10 minutach).

Przeraża mnie ilość napastników - gdziekolwiek się nie ruszę już chodzi za mną trzech "zbirów z Ula" a jak chcę z kimś pogadać to od razu chcą mnie zabić :? :ble:

Dzięki :)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

:) To była też moja pierwsza gra cPRG, i też byłem skołowany, ale jak już załapiesz o co w tym wszystkim chodzi, to będzie OK. Szukaj, łaź, szukaj, gadaj, szukaj, łaź, gadaj, gadaj. A jak wydaje Ci się, że nic nie można zrobić, powtórz całą procedurę ponownie. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

jackowsky pisze: A jak wydaje Ci się, że nic nie można zrobić, powtórz całą procedurę ponownie. :)
No, a jak grę ukończysz to będziesz babcią z demencją i bedziesz mogła zaczynać od nowa hyhyhy.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

z moim tempem nawet gorzej - jak spodoba mi się jakiś dialog to powtarzam go do upadłego we wszystkich wariantach (zawsze przed rozmową zapisuję grę).
Chwilowo jestem przy drugim dniu, kręcę się po Ulu popełniam dobre uczynki i masowo zabijam "zbirów z Ula".
Czarny humor, truposze - wrażenia b. pozytywne :)
A jak dołączyć kogoś do grupy?
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

W Tormencie jest to w dużej mierze uwarunkowane fabułą (w sumie potencjalnych kompanów jest tylko 7), na początku gry oprócz Mortego można dokooptować do ekipy jednego towarzysza - o ile pamiętam jest w Gospodzie pod Gorejącym Człowiekiem.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Dzięki Aegnor :)
Nie zauważyłam go na początku.
( i tak Morte wygrywa ze wszystkimi )
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Poczekaj aż do grupy dołączy pewna złodziejka ;)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

jej, a jak poradziliście sobie w katakumbach? Bo nie mogę tam ujść nawet kroku! :?
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

A z czym konkretnie jest problem ?
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

gdziekolwiek się nie ruszę rzuca się na mnie chmara przeciwników - o pokonaniu ich nie ma mowy więc postanowiłam, że będę przed nimi uciekać - to też jednak nie było najlepszym pomysłem, bo teraz kiedy tylko wyjdę z jakiegoś pomieszczenia - rzucają się na mnie ze wzmożoną siłą.
No i nie mam pomysłu co dalej.
Może mogłabym pozałatwiać ich wszystkich Bezimiennym kiedy Dakkon i Morte będą sobie spokojnie stali i czekali?

Mam jeszcze jedno pytanie: czy przy każdym kolejnym "zmartwychwstaniu" coś się traci?
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Jeśli przeciwnicy są dla Ciebie zbyt mocni to pokręć się lepiej po Ulu, zdobądź kilka dodatkowych poziomów i spróbuj ponownie. Najprostsze rozwiązanie. Możesz też spróbować wyciągać przeciwników pojedyńczo, tutaj skrypt AI nadal jest dość marnie napisany (jeśli dobrze pamiętam) :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Dałam radę, dzięki :)

(zmniejszyłam zadawane obrażenia do minimum).
Swoją drogą straaasznie to wciągające...
ODPOWIEDZ