Miejsce wydzielone dla gier, które z przygodówkami nie mają nic wspólnego.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Pixel (drzewiej Secret Service)

Post autor: Elum »

Najpierw na Wspieram.to trafił film dokumentalny o tzw. kultowych polskich czasopismach o grach (do końca zbiórki zostały jeszcze dwa tygodnie, a już mają prawie 200 procent). Ma być to film przede wszystkim o Secret Service, Top Secret, Resecie, ŚGK i Gamblerze. Nie czekam z niecierpliwością, ale pewnie obejrzę z ciekawości.

O wiele bardziej zaintrygował mnie pomysł... wskrzeszenia Secret Service. :niesmialy: O planach wskrzeszenia/reaktywacji napisał przedwczoraj na pewnym blogu Micz. Wydaje się to "troszkę" ryzykowne w momencie, gdy ostatnie czasopisma o grach przegrywają wojnę z internetem (ostatnie CD Actiony konają z męczarniach :P). Ale będę trzymać kciuki. Jeśli naczelnym nowego Secret Service ma być Micz, to jest cień szansy, że będzie to czasopismo pro-przygodówkowe. Podobnie jak wczesny Secret Service oraz Reset w czasach, gdy Micz rządził tam jeszcze wspólnie z User Jamą (User był chyba naczelnym, Micz zastępcą). Nawiasem mówiąc, Micz z Userem wciąż współpracują - obaj współtworzą serwis Tunguska.pl (nie, nie o tej Tungusce ;)) - więc może i User w nowym Secret Service gościnnie wystąpi. A wtedy już tylko krok do kolejnej rozmowy o przygodówkach. :marzy:
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Ja, o ile filmem jaramsię, to do radosnych wieści o reaktywacji Sikreta podszedłem jak do jeża. Było nie było, kawał mojej daaawno minionej młodości ;) Jak to mawiają: to se ne wrati. Dlatego padł nowy Top Secret w 2002 - i to bodajże po 3 numerach, z czego trzeci był już tylko cieniutką wkładką do paru gier. Ale śledzę ich FejZbuka - i wyłania się z tego coś więcej niż skok na kasę. Micz i spółka chcą zrobić nieco inne pismo, przede wszystkim dla starszych czytelników - a, jeśli dobrze rozumiem, ich wzorem ma być RetroGamer. I to ma większy sens. Ja chętnie poczytam fajne teksty o fajnych starociach. Może jakieś historie typu "Making Of"? Zresztą 20 lat temu Gamblera zacząłem czytać zanim w ogóle dostałem peceta - i te recki miały taką jakąś fajną narrację, że to mi wystarczyło. Takie gapienie się w kolorowe okno wystawowe. Jak im się uda wstrzelić w taką konwencję, to wygrali internet. Tak więc trzy mam kciuki!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

No i Secret Service też zbiera (dla odmiany na PolakPotrafi.pl). Ale chyba też uda się zebrać. Minęło dopiero pół dnia, a licznik pokazuje już ponad 50 tysięcy złotych. :niesmialy: Do wieczora pewnie będzie 100 procent. I pewnie padnie nowy rekord. Na polskich serwisach crowdfundingowych chyba jeszcze żaden projekt nie zebrał więcej niż 100 tysięcy?

EDIT:
To mi się ani trochę nie podoba...
Secet Service pisze:Wszyscy, którzy wesprą projekt Secret Service mogą być pewni dozgonnej wdzięczności redakcji Secret Service, popartej dodatkowo wpisem w Hall of Fame na stronie http://www.ssonline.pl

Wszyscy otrzymają również dostęp do zamkniętej grupy roboczej “Secret Action” w serwisie Facebook. Skoro nam zaufaliście – chcemy, żebyście mieli wpływ na kształt Waszego magazynu. Grupa rusza 18 sierpnia i będzie działać do 29 sierpnia. Służyć będzie wymianie opinii i pomysłów w zamkniętym gronie wspierających oraz redakcji Secret Service.
Wolałbym, żeby redakcja próbowała robić czasopismo po swojemu, a nie tak jak sobie życzy demokratyczna większość przypadkowych internautów. :(
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Idą jak burza: sentyment robi swoje, a i ekipa redakcyjna doborowa. Tyle że to trochę jak z Double Fine Adventure - są Ludzie, Którzy Mają Pomysł, i... to w zasadzie wszystko, co wiemy. Żeby chociaż jakiś sneak peak dali: jak ma wyglądać szata graficzna na nowe czasy, albo ciut podrasowane logo (chociaż niekoniecznie). Jakiś zrywający kask konkret! Bo fakt, że chcą być kwartalnikiem, raczej optymizmem nie napawa - a już że rozważali wydanie pisma bez KGB... Tak jak przy Thank You byłem za od początku, tak tutaj wstrzymam się, poczekam. Życzę jak najlepiej, bo też marzy mi się nowy numer Sikreta - ale to musi mieć ręce i nogi.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Może gdyby pochwalili się konkretami nie udałoby się zebrać aż tyle w tak krótkim czasie? Teraz wspierający mają przed oczami swoje ulubione numery/artykuły archiwalne i swoje wyobrażenie o nowym Secret Service. Konkrety na pewno nie trafią w gusta wszystkich.

Też mi się ta akcja kojarzy z Double Fine Adventure, przy czym wydaje mi się, że w przypadku Secret Service wiemy jednak nieco więcej. Wkrótce poznamy wszystkie osoby, które tworzyć będą trzon zespołu, co jest w przypadku czasopisma chyba najważniejsze. Reszta? Szatę graficzną, poszczególne działy można w każdej chwili zmienić, wywalić. Czasopismo ma tę przewagę nad grami i filmami, że może sobie z numeru na numer ewoluować. Z gotową grą niewiele da się już zobić, dlatego w przypadku gier bardziej konkretny zarys treści, styl graficzny itp. mają o wiele większe znaczenie. Tim Schafer na początku powiedział tylko, że chce zrobić grę przygodową. To ma być pomysł? Też tak potrafię. ;)

BTW, jest już ponad 100 tysięcy. Wiadomo też, że dla nowego Secret Service pisać będą User Jama (a więc jednak! 8)) oraz... Krupik (nie spodziewałem się, ale też fajnie).
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Parę dni temu (podobno w czwartek) ujawniono, że do ekipy redakcyjnej dołączył też... Marcin "Bzyk" Drews. Tam się zbiera Dream Team proszę państwa. Nie ma żartów.
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: elemeledudek »

Strasznie się cieszę że prócz CDA na naszym rynku będzie coś jeszcze. Boje się jednak, że bez płyty w konkretnymi pełniakami daleko nie uciągną. Młodzi już tylko dla nich kupują CDA, a starzy.....czy ja wiem. Sam nie wiem czy kupowałbym pismo tylko po to by poczytać. Pewnie wiele będzie zależało od zawartości i poziomu.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

Gdybym miał kupować CD-A to na pewno nie dla treści. W całym numerze zainteresuje mnie może jeden lub dwa teksty a to zbyt mało, żeby wydać 15zeta. Jak będzie z SS? Zobaczymy.
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Rola
Posty: 15
Rejestracja: śr 10 wrz 2014, 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Rola »

Tu leży pies pogrzebany. W dobie Internetu czasopisma niektórzy (np. ja) kupują tylko w przypadku jeśli zawierają materiały niepublikowane w sieci. Tymczasem od zapowiedzi, screenów i recenzji gier aż roi się w Internecie - i to za darmo! Recenzję dziś już każdy może zamieścić w sieci (ja też), choć nie każdy powinien.
Recenzje tego faceta są lepsze od 95% tych z SS, TS itd., więc to skandal że mogę je czytać za darmo ;)
"Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?"

Parę lat temu próbowałem pisać dla Engarde. Padli po 4 numerach.

Notabene sam miałem kiedyś pomysł na "kultowe" czasopismo (a co!), ale znajomy (notabene też z Engarde) odwiódł mnie od tego szaleństwa.
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Urszula »

Rola pisze: Notabene sam miałem kiedyś pomysł na "kultowe" czasopismo (a co!), ale znajomy (notabene też z Engarde) odwiódł mnie od tego szaleństwa.
Może to był błąd?. Powinieneś pisać, a ja bym chętnie czytała. Najczęściej jest tak, że ten kto powinien pisać tego nie robi, a piszą ci (taj jak ja) którzy lepiej, żeby przestali. :lol:
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Fitz »

Ja ostatecznie rzuciłem grosza na pierwszy numer - bo ciekaw jestem. Poza tym zwyczajnie lubię poczytać na papierze. Pierwszy numer ma wyjść jeszcze we wrześniu, a więc już niedługo.
Rola
Posty: 15
Rejestracja: śr 10 wrz 2014, 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: Rola »

Urszula pisze:Może to był błąd?
Może przestrzegł mnie przed rozkręceniem ryzykownego przedsięwzięcia w czasach, gdy większość czasopism pada.

Zaznaczam, że to nie miało być czasopismo o grach. Miałem w głowie szalony pomysł, niczym jaki hipster :mrgreen: sprzeciwiający się obecnej modzie. Znasz moją historyczną manię?

* * *

Strasznie duża ta ekipa wskrzeszonego SS, pewnie nie będą potrzebowali pomocy z zewnątrz... a miałbym dla nich np. wywiad z amerykańskim ilustratorem, którego praca zdobiła jeden z pierwszych numerów SS...
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: elemeledudek »

I jak? Wrzesień się kończy. Ktoś widział to cudo recenzji drukowanej?
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: jackowsky »

Niby jutro (czyli 30.09) ma się ukazać. Sam jestem ciekaw co z tego będzie.
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Secret Service wraca po latach

Post autor: elemeledudek »

Na dwóch stacjach benzynowych nie utrafiłem. Podjadę dziś do jakiegoś wiekszego saloniku prasowego zobaczyć.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
ODPOWIEDZ