Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wt 23 lip 2019, 22:05

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Z cyklu: po zapowiedzi - Gemini Rue 
Autor Wiadomość
Site Admin
Awatar użytkownika

Post Z cyklu: po zapowiedzi - Gemini Rue
Jeśli nasza zapowiedź Gemini Rue Cię zainteresowała i chcesz dowiedzieć się o grze czegoś więcej, bądź sam(a) masz nowe informacje na jej temat, albo po prostu chcesz podzielić się wrażeniami, ten wątek nadaje sie do tego idealnie. :)

wt 18 maja 2010, 17:57
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Jak się nad tym zaczynam zastanawiać, to właściwie mógłbym śmiało wrzucić na stronę główną informację, że to zapowiedź pierwsza w Polsce, mega-giga-wypas exclusive itp. bo dzięki Ascovelowi (który ma świetne układy ze wszystkimi niezależnymi deweloperami siedzącymi w przygodówkach ;)) pisałem ją w oparciu o praktycznie gotową wersję gry. Nie doszedłem jeszcze do końca, ale zdaje się chyba nawet finałową cutscenkę będzie się dało zobaczyć.

wt 18 maja 2010, 18:05
Awatar użytkownika

Powiem tylko, że ja z kolei piszę angielską zapowiedź Boryokudan Rue i, będąc obecnie w połowie gry (jest świetna, jak mówi Elum), chciałem już dopisać ten tekst do końca, ale autor kazał mi siedzieć i grać dalej, bo bez poznania końcowych rozdziałów w ogóle jeszcze nie mam pojęcia, z czym mam do czynienia. :)

wt 18 maja 2010, 22:09
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Tylko czy znajomość końcowych rozdziałów w tym momencie rzeczywiście może pomóc? Przecież i tak o wielu detalach na razie nie ma sensu pisać, żeby się potem nie powtarzać w recenzji. No chyba, że w pewnym momencie gra niespodziewanie przeistacza się w klona Penumbry, albo strategię turową. Wtedy faktycznie moja zapowiedź może okazać sie lekko wybrakowana.

śr 19 maja 2010, 15:24
Awatar użytkownika

Tylko czy znajomość końcowych rozdziałów w tym momencie rzeczywiście może pomóc? Przecież i tak o wielu detalach na razie nie ma sensu pisać, żeby się potem nie powtarzać w recenzji. No chyba, że w pewnym momencie gra niespodziewanie przeistacza się w klona Penumbry, albo strategię turową. Wtedy faktycznie moja zapowiedź może okazać sie lekko wybrakowana.

Hej, nie chodziło mi o to, że z twoją zapowiedzią jest coś nie tak, tylko strasznie mnie zaintrygowało, co takiego może się dziać na końcu gry, że dostałem tego typu dyrektywy. :)

A od innej strony, chciałem, aby czytelnicy tego wątku na forum też żyli w niepewności i podnieceniu.

W sumie generalnie uważam, że zapowiedź nie powinna być na podstawie wrażeń z całości. Mam więc teraz lekki dylemat, jak ze swoją postąpić.

śr 19 maja 2010, 15:32
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Hej, nie chodziło mi o to, że z twoją zapowiedzią jest coś nie tak, tylko strasznie mnie zaintrygowało, co takiego może się dziać na końcu gry, że dostałem tego typu dyrektywy. :)

Też mnie to teraz intryguje. Aż jestem zły, że do grania w Boryokudan Rue uda mi się wrócić chyba dopiero w niedzielę.

śr 19 maja 2010, 17:37
Awatar użytkownika

Zapowiedź narobiła mi smaku - czy są już jakieś wieści na temat wydania tej gry? Z zaskoczeniem przyznaję, że obok "Grey Matter" to najbardziej oczekiwany przeze mnie przygodówkowy tytuł...

pt 09 lip 2010, 13:03
Awatar użytkownika

Data premiery wciąż jest mówiąc najogólniej... ogólna. ;) Z najnowszej nowinki na IndieGames.com (o zmianie tytułu i wywiadzie z E3) dowiedzieć się można, że gra będzie gotowa "later this year". W samym wywiadzie autor mówi mniej więcej to samo.

pt 09 lip 2010, 14:46
Awatar użytkownika

No to pięknie - pozostaje tylko czekać... Trzymam kciuki za ten projekt, brakuje tak ambitnie wyglądających tytułów ostatnio...

pt 09 lip 2010, 15:18

Jako iż to mój pierwszy post, serdecznie witam wszystkich fanów przygodówek :) Forum i stronę śledzę od dawna, ale zarejestrować postanowiłem się dopiero dzisiaj, a to z racji tego, iż w dniu dzisiejszym miała miejsce premiera gry, na którą czekałem od ponad roku....a tu zero odzewu na w tym temacie :) Właśnie zassałem pełną wersję (oczywiście zakupioną), jeszcze ostatniej nocy przeszedłem krótkie demo i jak na razie jestem zachwycony. Jak Wasze wrażenia ? Warto było tyle czekać ?

Pozdrawiam,
BadMojo

czw 24 lut 2011, 20:58
Awatar użytkownika

Moje wrażenia z Gemini bardzo dobre. Wprawdzie ostatni trailer i zmienione portrety postaci nie do końca mi się podobały, ale zaglądając do pełenej wersji szybko się do nich przyzwyczaiłem oraz stwierdziłem, że fajnie podrasowano dialogi i kilka innych rzeczy (wcześniej grałem w wersję beta).

Bardzo dużo daje udział aktorów. Szczególnie Azriel ma zapadający w pamięć, prawdziwie noir'owy głos.

Recenzję Przygodoskopu szykuje chyba Elum. Gdzieś tu na forum już o niej wspominał przed tygodniem czy dwoma.

czw 24 lut 2011, 22:08
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Nawet dzisiaj powinna trafić na główną, wg jego zapowiedzi. Chociaż ze względu na zlot nie wiem jak mu się to uda :niesmialy:

Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand

pt 25 lut 2011, 11:25
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Recenzja miała być na stronie w dniu premiery (w nocy z 23 na 24), ale nie wyszło. To wszystko przez nowe filmiki z Warcraft Adventures. :P

Ascovel pisze:
Wprawdzie ostatni trailer i zmienione portrety postaci nie do końca mi się podobały, ale zaglądając do pełenej wersji szybko się do nich przyzwyczaiłem oraz stwierdziłem, że fajnie podrasowano dialogi i kilka innych rzeczy (wcześniej grałem w wersję beta).

Ja się w ogóle nie mogę do portretów postaci przyzwyczaić. No i do tego, że tła portretów chyba nigdy się nie zmieniają. Fajnie byłoby zobaczyć tła dopasowane do wyglądu lokacji, w której akurat ma miejsce rozmowa.

Z kolei dialogi. Ogólnie też mi się podobają, ale... Zauważyłem, dopiero grając dziś w demo (chciałem zobaczyć, w którym momencie się kończy :D), że w finalnej wersji z pierwszej sceny zniknęło: "Delta-Six, welcome back." (tekst pojawia się też w pierwszym zwiastunie). Po co, czemu, dlaczego? Przecież ten tekst w tym konkretnym momencie był idealny. :niesmialy:

sob 26 lut 2011, 20:14
Awatar użytkownika

W tej chwili na metacritic Gemini Rue jest na 2 miejscu na liście najlepiej ocenianych gier na PC! Zaraz po World of Warcraft: Cataclysm. :)

http://www.metacritic.com/games/pc

pt 04 mar 2011, 21:15
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 14 ]