...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Inventory

Post autor: Tetro »

Witam

Jest to moj pierwszy post i chialbym sie przedstawic od razu :)

Tetro - od niedawna gra w przygodowki, skonczylem juz kilka ale mam smaka na wiecej :>

Ale mam tez pytanie odnosnie Inventory mianowicie skad mozna sciagnac starsze czesci magazynu??

Pozdrawiam
Tetro
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

Dzieki :) A po polsku sie cos znajdzie ?
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

chyba tylko te 3 numery co go kiedyś przetłumaczyli przygodoskopowicze.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

No to może pora stworzyc własną polska Gazetke na temat tych wspaniałych gier???
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Ale po co? Chłopaki nie wyrabiają nawet ze stroną.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
ZeroG
Posty: 163
Rejestracja: ndz 24 kwie 2005, 15:08
Lokalizacja: Boat City

Post autor: ZeroG »

Pytanie tez, czy beda chetni aby to czytac. Nie wiem jak wyglada sprawa z Inventory PL, tzn. ile bylo sciagniec ze strony, ale na roznych polskich forach przewijaja sie ciagle te same osoby. Brak swiezej krwi, ze tak powiem :)
Zreszta Reptil ma zdaje sie wieksze doswiadczenie i wie w jakim "nakladzie" rozchodzi sie "Poke". A tutaj imho powinno byc duzo lepiej niz w przypadku zina o przygodowkach stricte.
Przygody, pomyślał pan Królik, nie powinny trwać tak długo, by spóźniać się na posiłek. To bardzo ważne.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

ZeroG pisze:(...) ale na roznych polskich forach przewijaja sie ciagle te same osoby. Brak swiezej krwi, ze tak powiem :)
Nie zapominaj, ZeroG, że osoby aktywne na forach to tylko część tych, co fora czytają, i zaledwie ułamek spośród tych, co w przygodówki grywają. Niektórzy są po prostu czytaczami czy podglądaczami (lurkers) i jest im z tym dobrze.
Osobiście jestem przekonana, że jest też wiele ciekawych osób, które chętnie odezwałyby się w jakimś miłym kąciku przygodowym, gdyby tylko wiedziały, że taki istnieje. A skąd mają się niby dowiedzieć? jest gdzieś jakaś reklama? jakieś widoczne linki chociażby na golu? jak znaleźć ten uroczy zakątek? A próbowałeś wrzucić np. "gry przygodowe" w Google?
Temu, że na poprzednich forach typu "groch z kapustą" wiele osób się nie ujawniało, to ja się wcale nie dziwię. Trzeba było dużo samozaparcia i "looozu", żeby tam wystąpić. Sama przez parę lat was tylko podglądałam ;-) i za to samozaparcie podziwiałam, szczególnie Texa. Wy byliście przynajmniej w grupie, a on tam praktycznie sam, biedaczek...
Awatar użytkownika
ZeroG
Posty: 163
Rejestracja: ndz 24 kwie 2005, 15:08
Lokalizacja: Boat City

Post autor: ZeroG »

Zgadzam się, ale sama przyznasz, że dość pewnym i miarodajnym źródłem jest właśnie ilość downloadów danego zinu.
Ja oczywiście bardzo chciałbym aby powstał polski zin adventure z prawdziwego zdarzenia, ale nie oszukujmy się, sam początkowy zapał nie wystarczy. I jeżeli tylko odzew miałby być większy niż minimalny, pierwszy w to wejdę.
Przygody, pomyślał pan Królik, nie powinny trwać tak długo, by spóźniać się na posiłek. To bardzo ważne.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

tetelo pisze:"looozu", żeby tam wystąpić. Sama przez parę lat was tylko podglądałam ;-)
No proszę, a ja w samych gaciach siedzę ;)

Poza tym, minął ponad miesiąc, kiedy podrzuciłem Elumowi trochę materiałów z poke, żeby dodał je na stronie (no bo tam ostatni nius z 1 maja), no i na tym się skończyło. Nawet nie wiem, czy ktoś maila odebrał.
Nie oszukujmy się, ale zrobienie dobrego zinu (ale i strony) jest niezwykle trudne. Najgorzej jest rzecz jasna z czynnikiem ludzkim, bo niestety, znalezienie kogoś kto będzie w stanie poświęcić swój czas zupełnie za darmo i nie wymięknie* po kilku tekstach, jest niezwykle trudno.
Szczerze? Dopóki ta strona nie zacznie być w miarę dużego dopływu tekstów nie ma sensu co myśleć o reklamie, dużej ilości wejść czy nawet konkurencji**.

* nie mówię, że mu się odechce. Niektórzy po prostu mogą nie mieć już czasu na granie, itp.
** i nie mam tu na myśli adventure.klasyka.do.pl ;)
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

ZeroG pisze:Ja oczywiście bardzo chciałbym aby powstał polski zin adventure z prawdziwego zdarzenia, ale nie oszukujmy się, sam początkowy zapał nie wystarczy. I jeżeli tylko odzew miałby być większy niż minimalny, pierwszy w to wejdę.

Zapał :) jest jak bedzie potrzeba załatwie strone na dobrym serverze.
Ale do tego trzeba kilku...Nie jednego czy dwóch mowa o grafikach, itp.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Obydwoje robicie podstawowy błąd - postawę "weźmy się i zróbcie".
Jeżeli rozważacie pomoc, zacznijcie _przed_ powstaniem takiego zinu, inaczej nigdy to nie wystartuje, bo każdy będzie czekał na kogoś innego.
To parę słów od osoby, która podobne rzeczy ma za sobą :D
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

tetelo pisze: Temu, że na poprzednich forach typu "groch z kapustą" wiele osób się nie ujawniało, to ja się wcale nie dziwię. Trzeba było dużo samozaparcia i "looozu", żeby tam wystąpić. Sama przez parę lat was tylko podglądałam ;-) i za to samozaparcie podziwiałam, szczególnie Texa. Wy byliście przynajmniej w grupie, a on tam praktycznie sam, biedaczek...
Ale heca, z tym podglądaniem to faktycznie się nie spodziewałem... Choć w przeciwieństwie do Reptila na forach poświęconych grom siedzę ubrany kompletnie. A o innych tu nie rozmawiamy 8)

Przypuszczam, że chodzi Ci o forum Świata Gier Komputerowych (bo na żadnym innym "growym" nigdy systematyczynie nie bywałem). A jeśli tak, to rzeczywiście na pewno nie chciałoby mi się tam "udzielać" w temacie przygodówek, gdyby nie fakt, że jestem z tamtym miejscem związany dużo, dużo bardziej niż tylko poprzez gry - można powiedzieć, że jest to mój sieciowy "dom", ktory stał się w pewnym stopniu wręcz częścią mego życia.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tetro pisze:Jest to moj pierwszy post...
Jesteś pewny? :niesmialy:
Haru pisze:Nie wiem jak wyglada sprawa z Inventory PL, tzn. ile bylo sciagniec ze strony...
Ściągnięć było sporo mniej niż odwiedzających Przygodoskop. A pracy (na dodatek nie twórczej, tylko mechanicznej, nudnej, aka monotonnej) nad zinem o wiele więcej. Zresztą, temat był już wcześniej wałkowany.
tetelo pisze:Osobiście jestem przekonana, że jest też wiele ciekawych osób, które chętnie odezwałyby się w jakimś miłym kąciku przygodowym, gdyby tylko wiedziały, że taki istnieje. A skąd mają się niby dowiedzieć? jest gdzieś jakaś reklama? jakieś widoczne linki chociażby na golu? jak znaleźć ten uroczy zakątek?
Bannery na GOL'u są (w kilku miejscach, nie licząc newsów). Czasem nawet ktoś stamtąd nas odwiedza :gugu:
tetelo pisze:A próbowałeś wrzucić np. "gry przygodowe" w Google?
Spróbuj wrzucić "solucja" i "Syberia", albo "poradnik" i "Longest Journey". Najczęściej właśnie w taki sposób ludzie nas znajdują.

Albo "przygodówki" ;)
Haru pisze:Ja oczywiście bardzo chciałbym aby powstał polski zin adventure z prawdziwego zdarzenia, ale nie oszukujmy się, sam początkowy zapał nie wystarczy. I jeżeli tylko odzew miałby być większy niż minimalny, pierwszy w to wejdę.
To może by tak reaktywacja The Inventory? ;) Zdaje się, że ostatnio stone szukał ekipy do rozruszania polskiej edycji Adventure Europe. Może byłby zainteresowany również zinem?

Naturalnie byłby to zupełnie inny The Inventory PL (więcej tekstów autorskich, mniej tłumaczeń), ale myślę, że dimidimidimi nie miałby nic przeciwko.
Reptil3 pisze:...minął ponad miesiąc, kiedy podrzuciłem Elumowi trochę materiałów z poke, żeby dodał je na stronie (no bo tam ostatni nius z 1 maja), no i na tym się skończyło.
Nie skończyło się, nie skończyło. Tak, wiem że brzmi to idiotycznie, ale ja naprawdę w najbliższych tygodniach będę miał wreszcie na aktualizacje Przygodoskopu czas.
TexMurphy pisze:Przypuszczam, że chodzi Ci o forum Świata Gier Komputerowych (bo na żadnym innym "growym" nigdy systematyczynie nie bywałem).
A forum Gery to co? ;) Nawiasem mówiąc, od czasu jak nas tam nie ma, straszna się tam melina zrobiła. Aż przykro patrzeć :(
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Elum pisze:
tetelo pisze:A próbowałeś wrzucić np. "gry przygodowe" w Google?
Spróbuj wrzucić "solucja" i "Syberia", albo "poradnik" i "Longest Journey". Najczęściej właśnie w taki sposób ludzie nas znajdują.
Hmmm... Jak to ująć, by nikogo nie urazić... Trochę inną klientelę mamy chyba na myśli, Elum. Czyżbyś wciąż myślał (jak to młodzież ;-)), że grami interesują się wyłącznie nastolatki, szukające opisu przejścia albo "programu do spalszczania"?
ODPOWIEDZ