Przygodoskop
http://www.przygodoskop.pl/forum/

[Recenzja] Alfabet śmierci
http://www.przygodoskop.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=229
Strona 1 z 1

Autor:  Elum [ sob 10 gru 2005, 20:08 ]
Tytuł:  [Recenzja] Alfabet śmierci

Nie dość, że jest to pierwsza w historii nie PeCetowa przygodówka zrecenzowana na Przygodoskopie. I zarazem najniżej oceniona (pół gwiazdki! 8)). I jeszcze, że zainspirowała mnie do pierwszych od miesięcy kosmetycznych zmian na głównej (kto zgadnie jakich? ;)). To na dodatek naszła mnie ochota, żeby ją komentnąć ;)

aegnor w recenzji pisze:
Alfabet Śmierci nie jest ani grą dobrą, ani nowatorską. Nawet na tle ówczesnych polskich produkcji wypada grubo poniżej przeciętnej. Jeśli byłby to produkt czysto amatorski, można by taką wpadkę jeszcze zrozumieć. Jednak w przypadku produkcji komercyjnej taka jakość (a raczej jej brak) jest nie do przyjęcia, szczególnie jeśli uświadomimy sobie, że gra powstała w 1996 roku. Nie jest to więc tylko wynik ograniczeń sprzętowych (wszak na Amigę powstało wiele kapitalnych przygodówek), a raczej braku pomysłu i doświadczenia po stronie twórców.

Pominąłeś jedną kwestię, aegnor. W 1996 roku Amiga była już trupem (nie liczę kręgu hardcore'owców, którzy do dzisiaj przy niej dłubią). Ostatni poważni developerzy wycofywali się z tej platformy w 1995 roku. Oczywiście, że miała potencjał, ale niestety w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych to już raczej był (jest nadal?) sprzęcik nie do gier. No chyba, że dla fanatyków Big Red Adventure i Nightlonga ;)

Autor:  aegnor [ sob 10 gru 2005, 22:09 ]
Tytuł:  Re: Recenzja Alfabetu Śmierci

LOL. Nie sądziłem, że ją zamieścisz, w końcu leżącego się nie bije. :D
BTW jutro postaram się podesłać reckę Amerzone, straszliwie ją męczę, więc pora się jej pozbyć z dysku twardego i głowy. ;)

Elum pisze:
Pominąłeś jedną kwestię, aegnor. W 1996 roku Amiga była już trupem (nie liczę kręgu hardcore'owców, którzy do dzisiaj przy niej dłubią). Ostatni poważni developerzy wycofywali się z tej platformy w 1995 roku.

Czy była trupem jest kwestią wielce dyskusyjną. Natomiast wszyscy się chyba zgadzamy, że sprzedawanie najbardziej zgniłych części trupa mija się z dobrym smakiem (choć elemeledudek może mieć odmienne zdanie). A Alfabet Śmierci to właśnie taka gnijąca wątroba, sprzedawana za realne pieniądze.

Rok wcześniej na Amidze ukazały się choćby bardzo pomysłowy Eksperyment Delfin czy niezgorszy (choć uwłaczający elementarnym prawom autorskim) Skaut Kwatermaster. Zresztą rok 1995 był dla polskich amigowych przygodówek bardzo obfity i łaskawy, zatem taki gniot w niecały rok później to porażka na całej linii.

Autor:  Elum [ ndz 11 gru 2005, 12:44 ]
Tytuł: 

aegnor pisze:
BTW jutro postaram się podesłać reckę Amerzone, straszliwie ją męczę, więc pora się jej pozbyć z dysku twardego i głowy.

Reckę Amerzone możesz jeszcze trochę pomęczyć, bo i tak wrzucę ją najwcześniej po świętach.

Baj de łej, a jak tam recenzja "Pełnej Rury"? :D Masz dalej w planach? Bo jeśli nie, to ja się chętnie nią zajmę (a jeśli tak, to wreszcie zabiorę się za recki Discworlda 2 i Noir) :gugu:

Baj de łej dwa. Kurcze, aegnor, nie upominasz się, a ja właśnie się kapłem (aka przypomniało mi się ;)), że przecież jeszcze nie masz dostępu do Naszego Tajnego Forumowego Działu Redakcyjnego W Którym Od Miesięcy Nic Się Nie Dzieje (a który został stworzony specjalnie na tego typu pogaduchy). Ale nic to. Od dzisiaj zaczynam w tej sprawie molestować Czaja :buhaha:

Autor:  aegnor [ ndz 11 gru 2005, 12:52 ]
Tytuł: 

Elum - Twój wybór. Jeśli zgarniesz Rurę, to ja wezmę się za Discworld Noir. :P
Czuj się ostrzeżony. :D

Autor:  Elum [ ndz 11 gru 2005, 13:00 ]
Tytuł: 

Czyli recka PR aktualna. Zrozumiałem. Zostaje po staremu :)

EDIT:
Chyba że... hmmm, może zrobimy tak. Skoro masz ochotę na tego Noira (i "rurkę") to nie będę Ci psuć zabawy i tylko ewentualnie strzelę pod Twoimi reckami po komentarzu (gdyby były mocno kontrowersyjne :buhaha:). A sam w takim układzie zabiorę się za Discworlda 2 i... może Dark Earth 8)

Autor:  aegnor [ ndz 11 gru 2005, 13:20 ]
Tytuł: 

Elum - myślę, że lepiej będzie jak zrobisz Discworldy hurtem, tym bardziej, że ja grałem tylko w Noira (nie bijcie mnie! :D), a ja wysmażę tylko jakieś krótkie pod-recki do DN, Sanitarium, Sam & Max itp.
W przerwach od pisania recki Rury oczywiście. :)

Autor:  Elum [ ndz 11 gru 2005, 13:30 ]
Tytuł: 

Oki, niech tak będzie.

A reckę Dark Earth i tak napiszę. Jak nie w tym roku, to w przyszłym :gugu:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/