...czyli o mini recenzjach, amatorskich recenzjach i innych ciekawych rzeczach publikowanych na stronie po 29 lutego 2020 roku.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[Mini recenzja] Broken Age

Post autor: Redakcja »

Broken Age - mini recenzja

(...) Codzienna rutyna Shaya, z której tak bardzo chciałby się wyrwać, przypomina nieco żywot bohatera... The Bunker. W odsłonie bardziej familijnej.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Mini recenzja] Broken Age

Post autor: jarecki83 »

Świetna przygodówka z typowymi dla LucasArtsu zagadkami, która pozostanie w pamięci graczy z powodu afery kickstarterowej, a nie dlatego że jest taka dobra. Niestety :(
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: [Mini recenzja] Broken Age

Post autor: Elum »

Czemu aż tak pesymistycznie? :) Aferę o to, że gra została podzielona na dwie części (a złodziej i pijak Schafer przepuścił pieniądze z kickstartera na denaturat), chyba próbowali nakręcać przede wszystkim ludzie, którzy nie zrozumieli Grim Fandango i musieli jakoś wyładować swoją frustrację z tego powodu. ;) Może mnie coś ominęło albo już czegoś nie pamiętam. Ale zdaje się, że po premierze drugiego aktu "afera Brokengate" wygasła. I wszyscy raczej będą pamiętać, że Broken Age właściwie zapoczątkowała modę na crowdfunding. Nawet wikipedia sporo pisze o Double Fine w artykule o crowdfundingu.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Mini recenzja] Broken Age

Post autor: jarecki83 »

Zrobiłem mały research i faktycznie - sama gra, jak i zbiórka, która jej powstawaniu towarzyszyła są obecnie oceniane pozytywnie. Jednak nadal mam w głowie obraz wszechobecnego hejtu na Schafera w okresie powstawania gry, a szczególnie na etapie oczekiwania na drugi akt. Pisali o tym w każdym internecie, nawet na portalach, które przygodówkami się nie zajmują. Pocieszające, że dziś jest inaczej!
ODPOWIEDZ