Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[Zapowiedź] Yoomurjak's Ring

Post autor: Redakcja »

Yoomurjak's Ring - zapowiedź

Dawno już nie było tak dobrze zapowiadającej się przygodówki FMV. Yoomurjak's Ring jest produkcją węgierską i w swojej ojczyźnie już robi karierę. Czy kiedykolwiek zawita do Polski?
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Droga Redakcjo!

Melduję, że tam byłam i Egri Bikaver piłam (oraz parę innych specjałów z Doliny Pięknych Panien).

Pewien potencjał na dobrą przygodówkę drzemie w samym mieście (urokliwa lokacja, ruiny zamku na wzgórzu, zabytkowy kościół albo dwa, bogata i dramatyczna historia, winnice w okolicy...). Wcale mnie nie dziwi, że wrzucają na to tło Amerykanina, który rozwiąże zagadki przeszłości miasta, a przy okazji pozna tajemnice swych własnych przodków (oczywiście z pomocą miłej pani z agencji turystycznej).
Tylko czy to wystarczy, by Eger stał się kolejnym Rennes le Chateau?...
Nie miałabym nic przeciwko.
Jeśli to ma być promocja w celu zwabienia turystów, to może być nawet FMV.

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Ktoś może zagra w oryginalną wersję? :D

Skojarzenia z GK, rzeczywiście, bardzo mocne, szczególnie z częścią drugą.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Ja tylko zwrócę uwagę, że calkiem niedawno ukazała się - całkiem przyzwoita moim zdaniem - przygodówka FMV i to na polskim rynku nawet (choć ja sprowadziłem wcześniej z zagranicy, bo nawet mi się nie śnilo, że może dotrzeć do naszego kraju). Mam na myśli Conspiracies.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

He he he, Conspiracies... Jedyna gra w mojej karierze, której nie jestem w stanie przejść ani nawet napocząć z powodu niepojętej nawigacji. Nie da się sterować przód-tył klawiszami, a obracać na boki myszką (albo odwrotnie) i nie kląć przy tym siarczyście. A ja przecież nie lubię słuchać brzydkich wyrazów.
Jeśli czegoś nie doczytałam w instrukcji (której brak), to będę wdzięczna za wskazówki w wiadomym wątku.

BTW jak może pamiętacie, Conspiracies przez długi czas była osiągalna tylko w Katowicach (wiadomo - stolica przygody, miejsce zlotów itp.). Jadąc z dalekiej prowincji, kupiłam ją w katowickim Saturnie w drodze na Węgry, a więc ta gra podróżowała ze mną do Egeru, gdzie powstawał Yoomurjak's Ring!
Czyli to wcale nie jest off-top :-)

A w tym Yoomurjaku będzie nawet znajomy podział na dni: 8)

Kod: Zaznacz cały

Day 1 (Eger, the town of legends)
Day 2 (Proofs of the first time traveler)
Day 3 (Yoomurjak’s messages)
Day 4 (On the track of the ring)
Day 5 (The power of the ring)
Obrazek
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Conspiracies zacząłem i... porzuciłem, mimo że w dużej mierze FMV. Twórcy postawili jednak niestety na trójwymiarowe lokacje, które wyszły paskudnie. A kiedy popatrzyłem z boku na barmankę i zobaczyłem sprite'a a la Daggerfall, zadałem sobie pytanie, dlaczego skorzystali z techniki, której nie potrafili po ludzku wykorzystać? Jakoś gra mnie nie wciągnęła i po pierwszym zacięciu odłożyłem ją na później. Ale wrócę, licząc że to ja miałem złe dni, a gra pokaże się z dobrej strony. Zresztą, muszę się przygotować do gry w Conspiracies 2, która za niedługo powinna zostać wydana. :)

A tak w ogóle to był tylko wstęp do podania informacji jak najbardziej na temat ;). Gdyby ktoś miał ochotę, to można rzucić okiem na recenzje Yoomurjaka:
TU oraz TU
Pewnym utrudnieniem może być jedynie to, że są po węgiersku ;). Gdyby ktoś z czytelników znał ten niewątpliwie piękny język, zapraszamy do podzielenia się, wiedzą z nich wyniesioną.

A dla tych, którym spodobała się piosenka z teledysku podlinkowanego w zapowiedzi linki do wersji audio:
- format .wav, ok. 44MB
- format .mp3, ok. 4MB
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Mnie do Conspiracies jakoś nigdy nie ciągnęło. Za to w Yoomurjak's Ring, po obejrzeniu teledysku (tą piosenkę już sobie dzisiaj kilka razy gwizdałem :)) i rzuceniu okiem na demo, mam ochotę zagrać.

Sama gra jest może troszkę zbyt statyczna, ale przerywniki są naprawdę bardzo ładnie zrobione. Nie ma tej sztuczności charakterystycznej dla większości przygodówek FMV, bo wszystko było nagrywane w rzeczywistych lokacjach/plenerach. Aktorzy grają dobrze i chyba nawet był jakiś reżyser (czasem mam co do tego wątpliwości). Jednym słowem, jestem pozytywnie zaskoczony.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Ja właśnie przed chwilką skończyłem zabawę z demem i cel twórców został osiągnięty - poważnie się zastanawiam czy się tam na początku maja nie wybrać na 2-3 dni :)
Mam tylko takie pytanie - czy to demo ma jakiś koniec ? Porozmawiałem z dziewczyną w informacji turystycznej, a potem to sobie pochodziłem po mieście bez jakiegoś bliżej sprecyzowanego celu, gdyż język węgierski to dla mnie terra incognita ;)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Jestem pod wrażeniem szczegółowości zdjęć - Eger jak żywy! Czy oni aby nie przedobrzyli? Można sobie wszystko obejrzeć tak dokładnie, że właściwie po co jeszcze tam jechać...
Z pewnej kluczowej pogawędki w kafejce zrozumiałam następujące wyrazy: profesor, konferencja, legenda, dokumentum, cappuccino. I wystarczy. ;-) Niestety, w drugim dniu pojawia się pierwsza zagadka-szyfr, no i to już jest hardcore: odtwarzanie tekstu w kompletnie obcym języku.
Na moje wyczucie po rozwiązaniu tej zagadki demo powinno się zakończyć, a i tak jest całkiem spore (albo ta filmogra krótka).

Virgo - na wypadek gdybyś jeszcze miał to na dysku: powinieneś "przeczytać" dokumenty w ekwipunku, a wtedy pojawi się nowa opcja dialogowa w agencji i akcja nabierze rozpędu.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jak się mówi po węgiersku "jak dojść do agencji/biura turystycznego"? :P Byłem już chyba wszędzie, nawet zorganizowałem sobie komórkę, na jednym z parkingów wypatrzyłem Malucha, :gugu: a tej agencji/biura za cholerę znaleźć nie mogę. :(
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Elum pisze:Jak się mówi po węgiersku "jak dojść do agencji/biura turystycznego"? (
Wcale nie musisz się silić na węgierski, bo nasz bohater sam zapyta pierwszą napotkaną osobę, tylko pozwól im sobie pogadać. Ta osoba nie tylko wytłumaczy, ale nawet zaznaczy na mapie.

Tego malucha to nawet taki ignorant jak ja wypatrzył :lol:

[Planowałam się przez miesiąc nie odzywać, by zachować mój demoniczny numerek, ale jak widać długo nie wytrzymałam...:( ]
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

tetelo pisze:Tego malucha to nawet taki ignorant jak ja wypatrzył :lol:
A jak to możliwe, że ja tej mapy wcześniej nie zauważyłem... :niesmialy: Ale w takim układzie trochę zaczyna martwić mnie, że ta gra jest tak makabrycznie liniowa. Choć może to tylko pojedynczy bug. W każdym razie gdy doszedłem do agencji/biura turystycznego bez użycia mapy, gra nie pozwoliła mi wejść do środka. Trochę to bez sensu. Przecież w YR chodzi przede wszystkim o poznanie miasta. A tutaj okazuje się, że autorzy sami zmuszają gracza do przemieszczania się "na skróty".
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

No nie wiem... Ja dotarłam do agencji przypadkiem podczas spontanicznej włóczęgi po mieście, a mapę odkryłam dopiero później, gdy bezskutecznie szukałam miejsca, do którego nie da się zwyczajnie dojść. Z kolei o telefonie dowiedziałam się właśnie od panienki z agencji, a Ty go załatwiłeś bez niej. Gra z pewnością jest linearna, ale chyba nie aż "makabrycznie".
BTW demo kończy się nazajutrz, po rozwiązaniu zagadki szyfrowej. Sprawdzone.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Potwierdzam, również trafiłem do informacji turystycznej włócząc się nieco bez celu po miejskich uliczkach :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Eee, tak zaglądam tu i mnie kusi to demo. Ale że już jestem i tak zdecydowany, że kupię tę grę, jeśli tylko powstanie wersja angielska, to nie chcę "podglądać", żeby nie odbierać sobie ani trochę przyszłej przyjemności (mam nadzieję, że przyjemności).
Tylko kiedy w końcu zrobią tę lokalizację? :ble:
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
ODPOWIEDZ