...czyli o tłumaczeniu i graniu w przetłumaczone przygodówki.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

robbor
Posty: 5
Rejestracja: pn 27 sie 2018, 20:58

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: robbor »

Dzięki. Cieszę się, że wszystko działa. Format PNG wybrałem właśnie z powodu łatwości edycji.

@jackowsky
W wolnej chwili przyjrzę się tej grze. Zobaczę, co się da zrobić z czcionką. Napiszę w tamtym temacie jak już będę coś wiedział.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: jackowsky »

robbor pisze:W wolnej chwili przyjrzę się tej grze. Zobaczę, co się da zrobić z czcionką. Napiszę w tamtym temacie jak już będę coś wiedział.
Będę zobowiązany.
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
KamMich
Posty: 1
Rejestracja: śr 13 lut 2019, 19:49

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: KamMich »

Witam. Czy prace nad spolszczeniem nadal trwają czy zostały przerwane? Czy jest szansa na to, że w tym roku projekt ujrzy światło dzienne? Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaangażowanych.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: Elum »

Zdecydowanie nic nie zostało przerwane. Spośród przygodoskopowych projektów Black Dahlia ma aktualnie najwyższy priorytet (mam nadzieję, że czekający na tłumaczenie Thimbleweed Park tego nie przeczytają :P). I bardzo chciałbym udostępnić gotową wersję w tym roku, ale chyba bardziej prawdopodobny/realistyczny będzie rok przyszły.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: jackowsky »

Niektórzy czekający na tłumaczenie Thimbleweed Park, czekają również na tłumaczenie Black Dahlii
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
rafael
Posty: 10
Rejestracja: czw 28 kwie 2005, 12:58
Lokalizacja: OPOLE

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: rafael »

Czy coś w temacie wersji PL się dzieje?
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: Elum »

O, niespodziewany powrót forumowicza, który napisał nowego posta po ponad piętnastu latach przerwy. :)

Podobnie będzie kiedyś z niniejszą wersją PL. Pojawi się, gdy będziesz się tego najmniej spodziewać.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: Elum »

Projekt niestety nie przeżył. Wytłumaczenie w sąsiednim wątku.
kirik-82
Posty: 2
Rejestracja: pt 29 gru 2023, 18:27

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: kirik-82 »

Dzień dobry!
czy ktoś może udostępnić narzędzie do pracy z plikami czcionek wspomnianymi w tym poście od robbor - viewtopic.php?p=22656#p22656?
z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: Elum »

Kirik-82 wysłał mi już wcześniej prywatną wiadomość. Razem ze swoją grupą pracują nad tłumaczeniem Black Dahlii na język rosyjski.

Kirik-82, chętnie bym Wam pomógł. Problem w tym, że od dwóch lat nie gram w rosyjskie przygodówki, nie mam ochoty pisać o rosyjskich przygodówkach i nie zamierzam wspierać tłumaczenia przygodówek na rosyjski. Przynajmniej do czasu aż Rosja przestanie bombardować Ukrainę i nie będzie straszyć podobnymi atakami na terytorium Polski. To nic osobistego. To po prostu taki mój symboliczny protest.

Pozdrawiam.
kirik-82
Posty: 2
Rejestracja: pt 29 gru 2023, 18:27

Re: Black Dahlia po polsku

Post autor: kirik-82 »

Elum, dzięki za opinię. W zasadzie spodziewałem się takiej odpowiedzi i szanuję twoje stanowisko. Nie dla wojny.
ODPOWIEDZ