...a bywa, że i komiksy. Naturalnie tylko te nieinteraktywne.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

O Muzyce w ogóle

Post autor: mendosa »

w zupełnie innym wątku elemeledudek pisze:Jestem tylko przelotem i katem oka zuważyłem słowa "Iron Maiden" w nie koniecznie pozytywnym kontekście. Oj uważajcie bo bedzie wojna ;)
Uważam, iż Iron Maiden był jednym z najważniejszych zespołów, które wyznaczały kierunek rozwoju muzyki w latach 80-tych. Udało im się połączyć "nowofalowe" patenty (sekcja rytmiczna) z odpowiednią melodyką (riffy gitarowe w stylu Iomi'ego, Robertson'a, Moore'a) w zgrabną całość, okrasić Dickinsonem i było git. Moim zdaniem (ale także według kilku fanów IM), w latach 90-tych zespół nieco się zagubił, i powrócił dopiero płytą Brave New World, którą uważam za jedną z najlepszych w ich dorobku (udany powrót do korzeni, ale nie na zasadzie odcinania kuponów od wcześniejszych patentów, tylko z dużą inwencją). Teraz czekam na nowy BNW, lub 7Sot7s, ale pewnie musi minąć z 10 lat i kilka płyt (w sumie wyszło ich od BNW chyba 7, ale tylko jeden premierowy).
Awatar użytkownika
Jackson
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Wioska Gungan
Kontakt:

Post autor: Jackson »

Nie wiem co świat zawdzięcza IM, nie znam technicznyszszczegółó muzyki jaką grają, wiem za to, że graj ... łucham :)
"Problem w tym, że w Ameryce nie używamy dokumentów.
Wie pan, to mały kraj. Wszyscy się tam znają..."
- Post Mortem
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Zmieniłem troszkę tytuł wątku (mam nadzieję mendosa, że się nie obrazisz ;)), bo myślę, że bardziej niż "o Iron Maiden w szczególe", przydałby nam się na forum wątek "o Muzyce w ogóle". W razie czego, jak nam się jakaś konkretna dyskusja (może być nawet o Iron Maiden ;)) bardziej rozkręci, będziemy wydzielać.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

To ja pozwolę sobie zadać zagadkę.
Jakiej płci jest frontman zespołu Tokyo Hotel:
http://people.freenet.de/KouKou-CanDo/B ... yling2.jpg

a) męskiej
b) żeńskiej
c) nijakiej
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Elum pisze:mam nadzieję mendosa, że się nie obrazisz
Nie, nie obrażę się ;) . Myślałem po prostu, że ludziska się wypowiedzą na temat Stalowej Dziewicy, ale skoro nie ma chętnych, a temat się przyda :) , to jest O.K.
Reptil3 pisze:Jakiej płci jest frontman zespołu Tokyo Hotel:
Należałoby dopisać :
d) obojniaczej
e) jest bezpłciowy
f) wszystkich wyżej wymienionych
g) to nowa, nieznana płeć
h) to kosmita, a badanie Ich płci jest niezwykle trudne
:mrgreen: .
Ostatnio zmieniony pn 27 lut 2006, 09:56 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Aż sobie z ciekawości sprawdziłem koglem moglem co to ten cały Tokio Hotel (już parę razy mi się ta nazwa ostatnio obiła o uszy). Poprawcie mnie jeśli się mylę - to takie niemieckie skrzyżowanie Avril Lavigne z The Rasmus?

A co do wokalisty. Wybieram odpowiedź "ą" - to bardzo ładny chłopiec (rocznik '89 :niesmialy:) w którym zapewne kochają się całe stada zakręconych trzynastek.

To ja już może zostanę przy Foo Fighters ;)
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Elum pisze:Aż sobie z ciekawości sprawdziłem koglem moglem co to ten cały Tokio Hotel (już parę razy mi się ta nazwa ostatnio obiła o uszy). Poprawcie mnie jeśli się mylę - to takie niemieckie skrzyżowanie Avril Lavigne z The Rasmus?
Niestety nie wiem co to The Rasmus, więc nie odpowiem. Na pewno jednak Tokyo Hotel, bardzo wzorują się na j-rocku, co zresztą można wywnioskować po ich imidżu.
Elum pisze: To ja już może zostanę przy Foo Fighters ;)
No cóż, zważywszy że ich target (tzn. Tokyo Hotelu) szacuje na góra 13letnie dziewczyny, to wcale ci się nie dziwię.
Apropos jak ci się widzi In Your Honor? Bo jak dla mnie rewelacja, szczególnie druga płyta. Bo zamiast pierwszej, to wolałbym coś w stylu starszych Anathem czy My Dying Bride :).
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Reptil3 pisze:Niestety nie wiem co to The Rasmus, więc nie odpowiem.
A HIM kojażysz ("tu ru tu tu, tu ru tu tu, tu ru tu tu, dżojn miii" :lol:)? The Rasmus jest właśnie takie trochę "HIMowate", z tą różnicą, że wokalista śpiewa cienszym głosem. Jest jeszcze Placebo, które zawsze mi się podobnie kojarzy.
Reptil3 pisze:Apropos jak ci się widzi In Your Honor? Bo jak dla mnie rewelacja, szczególnie druga płyta.
Bardzo sympatyczna. Zdziwiłbym się i zawiódł bardzo, gdyby było inaczej (miedzy innymi za to właśnie ich lubię i cenię - za to, że grają "równo", od 10 lat na tym samym poziomie).
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Nie wypowiem się na temat zespołów, które wymieniliście, gdyż słyszałem tylko pojedyncze utwory, i mnie nie "zakręciły".
Zapraszam za to tutaj.
Znajdziecie tam linki do pozostałości po stronie nieistniejącego już netlabelu Lunawave, jest to muzyka dla zwolenników ambientu i pokręconych beatów, ale może do kogoś "trafi" :) .
Mam nadzieję, że nikt nie ma pretensji o podanie linka do innego forum :buhaha: .
Ostatnio zmieniony pn 27 lut 2006, 09:56 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

mendosa pisze:Nie wypowiem się na temat zespołów, które wymieniliście, gdyż słyszałem tylko pojedyncze utwory, i mnie nie "zakręciły".
Mnie The Rasmus, HIM i Placebo też nie kręcą. Mam nadzieję, że nikt tego nie zrozumie na odwrót :lol: ;)

Za to mam od dłuższego czasu fazę na Toola i Henry'ego Rollinsa (oprócz Foo Fighters, oczywiście).
Ostatnio zmieniony sob 04 lut 2006, 15:43 przez Elum, łącznie zmieniany 1 raz.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Tool słucham kilka razy do roku, dla rozładowania negatywnych emocji (akurat wczoraj musiałem rozładować:buhaha: ).
Częściej sięgam po New Order - album "Movement", lub Thin Lizzy - "Live&Dangerous" (jihaaa, ale jazda!!!).
Ostatnio zmieniony pn 27 lut 2006, 09:56 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Dzisiaj przy śniadaniu udało mi się wreszcie trafić na klip Tokio Hotel (polska Viva bodajże). Chciałbym w związku z tym przeprosić wszystkich fanów The Rasmus, HIM i Placebo za to, że porównywałem ich ulubione kapele z tym... :|
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

To jeszcze się pokatuj i spróbuj złapać polski zepsół Blog 27 :)
Tak to jest, jak tatuś ma pieniądze i jest ważną personą w muzyce.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Blog 27 słyszałem (i widziałem) już kilka razy. Przerażające doświadczenie.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Ehh, ja się zakochałem w jednym kawałku, zaraz po wypłacie kupuje płyte :)

http://www.ckb.cracow.pl/mp3/tzadik/Meholalot.mp3 - utwór ze strony autorów :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
ODPOWIEDZ