...a bywa, że i komiksy. Naturalnie tylko te nieinteraktywne.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Monk zupełnie mi nie spasował. Taki Poirot rzucony w dzisiejsze realia i sztucznie udziwniony. Wolę już Sherlocka. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

tetelo pisze:To ja się przyznaję, że nadal nie mam pojęcia, o co pytasz. Nawet mimo podpowiedzi, że chodzi o fenomenalny serial. Czuję się strasznie zacofana. :(
Detektyw Monk - jeden z lepszych (klasycznych?) seriali kryminalnych ostatnich lat. Taki Columbo XXI wieku można powiedzieć. Lub Poirot, jak napisał aegnor :)

Aktualnie TVN emituje drugą serię, codziennie około południa (ale od czego jest video ;)).
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Minuteman pisze:Premiera filmu: już 17 marca.
Uaktualniając - film trafi na ekrany kin 3 maja :)

Ruszyła też oficjalna strona filmu -> http://www.hi-way.pl/
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

A ja - po raz niewiadomo który - setnie się ubawiłem oglądając Seksmisję :gugu:
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

jackowsky pisze:A ja - po raz niewiadomo który - setnie się ubawiłem oglądając Seksmisję :gugu:
A ja się coś zebrać do kina nie mogę (a do teatru to już wogóle, mimo że mam rozpiske przedstawień, które chciałbym zobaczyć). Wczoraj jak mi się w końcu udało ruszyć z domu i pojechać do kina to okazało się, że biletów na Epokę lodowcową 2 już brak :P
Do multipleksów zbytnio nie chodze, a Czeka na nas świat w innym kinie był grany w czasie, który wybitnie mi nie odpowiadał... Może po świętach... Chociaż wtedy pewnie na Wszystko gra Allena pójdę
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Elum pisze:Detektyw Monk - jeden z lepszych (klasycznych?) seriali kryminalnych ostatnich lat.
Już kojarzę; nawet kiedyś usiłowałam obejrzeć, ale niestety nie dało się. Ten aktor zdecydowanie bardziej mi odpowiadał w roli śmiesznego Italiańca z serialu Wings (o pracownikach prywatnego lotniska).

Streszczenie jutrzejszego odcinka Monka zaczyna się tak: "Starsza kobieta zostaje porwana z domu wraz z krzesłem."

A z zupełnie innej beczki, to może wspomnę o filmie kultowym w różnych środowiskach, w których się obracam, a tutaj chyba o nim jeszcze nie było.
Jak w niebie grają jeszcze gdzieniegdzie, ale oczywiście tylko w dobrych kinach, a nie multipleksach. Zaznaczam, że chodzi o film szwedzki, bo jest też amerykanski pod tym samym tytułem.
Wielkie przeżycie, trzeba się zaopatrzyć w chusteczki, bo łkają wszyscy, bez względu na płeć. Ale to nie jest melodramat, o nie!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

jackowsky pisze:A ja - po raz niewiadomo który - setnie się ubawiłem oglądając Seksmisję :gugu:
Tylko Seksmisję? Ostatnio o ile mnie pamięć nie myli TVP2 powtórzyła jeszcze Misia, Co Mi Zrobisz Jak Mnie Złapiesz i Bruneta Wieczorową Porą. IMHO wszystkie genialne :)
tetelo pisze:Streszczenie jutrzejszego odcinka Monka zaczyna się tak: "Starsza kobieta zostaje porwana z domu wraz z krzesłem."
Ten odcinek był dzisiaj 8)

Ale to szczegół. Ważniejsze jest to, że Cię rozumiem z tym nielubieniem Monka. Bo ja z kolei za cholerkę nie mogę ("łem") wciągnąć się w Skrzydła (a kilka odcinków w swoim życiu zaliczyłem) ;)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Muszę zdusić w zarodku pogłoski, jakobym była fanką Wings. Jednak późniejszy odtwórca roli Monka zagrał tam głupawego Włocha na tyle sugestywnie, że nie przemawia dziś do mnie jako skomplikowany wewnętrznie detektyw z problemami. Niewykluczone, że go po prostu zaszufladkowałam.
Elum pisze:Wiedzieliście, że Maciej Stuhr jest fanem Mysta? (...)
Do tej pory myślałem, że spośród gwiazd szoł biznesu tylko Elijah Wood oficjalnie przyznaje się do grania w przygodówki(...)
Kiedyś w programie MDM Wojciech Mann opowiadał, jak grał wraz z synem w Najdłuższą Podróż. W jego relacji pobrzmiewało typowe dla dorosłego nowicjusza zdziwienie, że gry komputerowe mogą być TAKIE. Pomimo ironicznego dystansu wydawał mi się wyraźnie grą zauroczony. Ciekawe, czy jeszcze w coś zagrał?
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Elum pisze:Tylko Seksmisję? Ostatnio o ile mnie pamięć nie myli TVP2 powtórzyła jeszcze Misia, Co Mi Zrobisz Jak Mnie Złapiesz i Bruneta Wieczorową Porą. IMHO wszystkie genialne :)
Wymienione przez Ciebie tytuły również są świetne, szczególnie Miś. Ale ja już jakoś nie trawię tego absurdalnego, miejscami, humoru. Podobnie zresztą jak w przypadku serialu Alternatywy 4. IMHO to były filmy świetne w tamtych czasach, ewentualnie tuż po.
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

tetelo pisze: Jednak późniejszy odtwórca roli Monka zagrał tam głupawego Włocha na tyle sugestywnie, że nie przemawia dziś do mnie jako skomplikowany wewnętrznie detektyw z problemami. Niewykluczone, że go po prostu zaszufladkowałam.
Jakoś w ogóle nie zapamiętałem go jako głupawego (tytuł Głupawego "Włocha" Wszech Czasów pewnie dzierży Joey z Friendsów). Pamiętam natomiast, że wzbudzał moją sympatię, jako ofiara ciągłych i mało śmiesznych żartów zarówno ze strony scenarzystów jak i bohaterów.
W Monku w jego przypadku działa przynajmniej zasada, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Kto zgadnie co (po)leci w poniedziałek wieczorem na TVP1? :gugu:
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Elum pisze:Kto zgadnie co (po)leci w poniedziałek wieczorem na TVP1? :gugu:
Smerfy :D

Ehh, w portlefu mam tylko 10 zł, na koncie 9, a cykl seansów za 5 zł w krakowskim arsie się skończył... Nawet cholera Haniballa nie obejrze, bo Posatu nasz telewizor w mieszkaniu nie odbiera. Pozostaje dalej czytać Złego Tyrmanda
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A na "Trio z Belleville" się nie skusisz? ;)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Co prawda nie słyszałem ani o filmie ani o jego rezyserze, ale brzmi interesujaco, wiec zapewne obejrze :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Podobno Tim Burton przymierza się do ekranizacji Grim Fandango. Nawet Gamespot już o tym pisze. To wprawdzie na razie tylko plotka, w którą nie wypada wierzyć, ale... nie sądziłem, że to w ogóle jest możliwe. Nawet w formie plotki. Przecież to tak, jakby ktoś się włamał do mojego mózgu, otworzył szufladkę "co bym zrobił z miliardem dolarów/ojro" i wyjął teczkę z napisem "rozrywka" :o ;)

Gdyby to była prawda, to za trzy, cztery lata może się zrobić ciekawie. Oddworld: The Movie, Grim Fandango: The Movie. Do nokautu brakuje mi jeszcze tylko The Last Express: The Movie 8)
ODPOWIEDZ