Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest pn 05 gru 2022, 03:00

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Fajną książkę ostatnio przeczytałem... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Post Re: Fajną książkę ostatnio przeczytałem...
Jestem pod wrażeniem przeczytanej ostatnio The Art of Point-and-Click Adventure Games. Nastawiałem się na przeglądanie stron z grafikami i krótkimi opisami, a okazało się, że to tak naprawdę zbiór ponad 50 wywiadów z twórcami. I to nie byle jakich wywiadów, bo wiele z nich to długie, kilkustronicowe artykuły. Oprócz znanych osobistości z Sierry i LucasArts są też wypowiedzi ludzi pracujących przy Curse of Enchantia, Universe, The Legend of Kyrandia, Discworld, czy Toonstruck.

No a jeśli chodzi o stronę wizualną książki, to pixel art na papierze wygląda po prostu obłędnie!

pt 02 wrz 2022, 22:28
Awatar użytkownika

Też muszę ją w końcu kupić, nim nakład się skończy. Przyda się zwłaszcza na wypadek silniejszej burzy magnetycznej, który usmaży całą elektronikę na świecie. Będzie można przeglądać książkę jak album ze zdjęciami i wspominać stare czasy. 8)

A tak na serio. Fajnie, że nie jest to tylko album, że są również wywiady z ludźmi, którzy rzadziej ich udzielają. I że wśród opracowanych gier można znaleźć też mniej oczywiste tytuły; czytam właśnie na oficjalnej podstronie, że w trzecim wydaniu dorzucili m.in. Scooby-Doo Mystery :niesmialy: (domyślam się, że chodzi o adaptację na Segę Genesis od Illusions).

sob 03 wrz 2022, 16:08

Generalnie plusuję powyższe.

Ja również spodziewałem się - jakby nie patrzeć - albumu. A okazuje się, że zawartość starcza na parę ładnych wieczorów czytania. Super sprawa! Szczególnie, że choć część wypowiedzi jest znana z innych źródeł i tutaj mamy trochę powtórkę, to jest sporo rozmów, na które pewnie sam z siebie bym nigdy nie trafił. I to nie tylko z twórcami gier (w rozumieniu 'designerów'), ale też z osobami technicznymi.

Czytało się świetnie i jeszcze lepiej oglądało! Szczerze polecam.

pt 23 wrz 2022, 10:36
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Post Re: Fajny komiks ostatnio przeczytałem...
Nie pamiętam, czy w Polsce wydany był kiedykolwiek jakikolwiek komiks Benoita Sokala. W każdym razie w tym miesiącu premierę miało polskie wydanie Aquarici, z której swego czasu też miała być przygodówka, więc może kogoś z forumowiczów zainteresuje.

wt 29 lis 2022, 20:43

Do mnie już jedzie 8)

śr 30 lis 2022, 17:22
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Polecam "Sex, disco i kasety video. Polska lat 90." Wojciecha Przylipiaka. Jeszcze nie przeczytałem, ale kiedy mam czas, to łykam po kilkadziesiąt stron. Świetnie się to czyta.

śr 30 lis 2022, 19:46

"Aquarica" przyszła - dam znać, jak przeczytam.

A jak jesteśmy w temacie lat 90-tych, to ja polecam "333 popkultowe rzeczy... Lata 90" Bartka Koziczyńskiego. Jak dla mnie, bardzo dobry wehikuł czasu.

sob 03 gru 2022, 14:13
Wyświetl profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3