Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: jackowsky »

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta gra. Historia, klimat, emocje - bomba. Mimo mojej gruboskórności raz mi się oczy zaszkliły. Nie przeszkadzała mi nawet zręcznościowość tej gry. Jednoczesne sterowanie oboma postaciami, to istny hardcore. Jednak skoro ja dałem radę, to nie może być to aż tak trudne. :)
4/5
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
d-fence
Posty: 37
Rejestracja: ndz 18 wrz 2005, 00:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: d-fence »

Ale grałeś na klawiaturze czy na padzie? ;)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: jackowsky »

Na klawiaturze.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: tetelo »

jackowsky pisze:Na klawiaturze.
Pewnie dlatego napisałeś, że to zręcznościówka, czego ja nawet nie zauważyłam. Na padzie gra się samo, sterowanie intuicyjne.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: jackowsky »

Jakoś nigdy nie miałem przekonania do pada. Chyba czas to zmienić. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: tetelo »

jackowsky pisze:Jakoś nigdy nie miałem przekonania do pada. :)
Ja też, bo kojarzył mi się z graniem konsolowym, czyli głównie zręcznościowym. Jednak znajduję dla niego zastosowanie w nowej fali gier eksploracyjnych, w których elementy zręcznościowe schodzą na dalszy plan albo wręcz nie istnieją. Wtedy zestaw: wygodny fotel + ekran telewizora + pad bezprzewodowy - sprawdza się znakomicie.
Theddas
Posty: 40
Rejestracja: ndz 06 mar 2005, 02:32

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: Theddas »

Pad i konsola doskonale sprawdzają się w przygodówkach, moje ostatnie kontakty z Monkey Island czy Grim Fandango były na PS3/PS4 i grało się wyśmienicie (duży TV, wygodna kanapa i brak bolącego nadgarstka). Oczywiście takie gry jak The Walking Dead to chyba nie muszę nawet nadmieniać, że idealnie do pada pasują :).

Co do tytułowych "Brothers" to pograłem raptem 15 minut, nie wciągnęło mnie niestety w żaden sposób (wersja na PS3).
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: tetelo »

Tak dla jasności: ja oczywiście pozostaję zaprzysięgłym pecetowcem. I bez konsoli można sobie pograć wygodnie na kanapie.
d-fence
Posty: 37
Rejestracja: ndz 18 wrz 2005, 00:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: d-fence »

Ja też grałem na klawiaturze. Na szczęście tylko w kilku miejscach (2-3) doskwierało mi niewygoda takiego rozwiązania. Co do przygodówek na konsole, to najlepiej gra mi się w interaktywne filmy, bardziej klasyczne tytuły cierpią ze względu na sterowanie i interfejs. Nie są (i nie mogą być) tak precyzyjne jak na komputerze.
ODPOWIEDZ