Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Bohemian Killing

Post autor: jackowsky »

Grę przechodziłem trzy razy. Wszystko zajęło mi ok. 4h. Dwukrotnie zostałem stracony, raz uniewinniony. Pomimo, że jednokrotne przejście nie trwało zbyt długo to i tak nie miałem siły na sprawdzanie pozostałych zakończeń. Aż tak wciągająca to ta gra nie jest. Pomysł - owszem - oryginalny i z potencjałem, ale czegoś temu wszystkiemu brakuje. W grze ogromną rolę gra czas. Musimy pilnować, aby istotne zdarzenia odbyły się o godzinie wynikającej z zeznań świadków. Pomysł fajny, ale trochę niedopracowany. Przydałby się inny sposób przyspieszania czasu, choćby klawisz odczekaj 5 lub 10 min. Zamiast tego jest możliwość czytania gazet, gotowania czy robienia innych rzeczy, które nie pasują do sytuacji. Coś istotnego się stało (nie będę zdradzał), ale żeby odczekać do następnego zdarzenia musi upłynąć np 20min. Mogę przeczytać gazetę (+15min) i odczekać 5 minut czasu rzeczywistego lub pójść do kuchni i dwukrotnie ugotować obiad (2*po 10min). Przyznacie, że to dziwnie wygląda. Gdy sterując oskarżonym zwróciliśmy uwagę na jakiś szczegół, pojawiał się sędzia i musieliśmy mu wyjaśniać jego wątpliwości. To świetny pomysł. Nie podobało mi się jednak to, że nie mieliśmy żadnego wpływu na to co sędziemu odpowiemy.

3/5 (dodatkowe pół punktu za oryginalność)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ