Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Playback

Post autor: Papkin »

Hej!

Jestem jednym z redaktorów zinu Playback- który możecie oglądać pod adresem www.playback.pl Mimo dość "dziwnego" i kontrowersyjnego startu, zinowi powodzi się dobrze. Zresztą- za kilka dni premiera drugiego numeru, a od trzeciego będzie jeszcze lepiej, jednak nie o tym przyszedłem tu prawić.

Z inicjatywy naszej redakcji powstaje (no dobra, właściwsze sformułowanie to "zaczyna powstawać" specjalne wydanie traktujące o przygodówkach. Poszukuję osób chętnych do udziału w tym projekcie. Bardzo chętnie podjąłbym współpracę z osobamo odpowiedzialnymi za Przygodoskop. Jeśli jednak ktoś z portalem nie związany zaoferowałby swoją pomoc, również powitam go z otwartymi ramionami.

Cóż mogę powiedzieć- jeśli pomysł wypali być może takie wydania specjalne ukazywać się będą co jakiś okres czasu. Zachęcam do zgłaszania się bezpośrednio do mnie na gg 8947627, lub, ew. na maila papkin1_1990@o2.pl
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Kurcze, co się tak nagle wszyscy na te przygodówki uwzięli ;)
Papkin pisze:Bardzo chętnie podjąłbym współpracę z osobamo odpowiedzialnymi za Przygodoskop.
Czyli jak rozumiem umieścicie notkę o Przygodoskopie w tym specjalnym wydaniu?
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Raz- wywiady.
Dwa- chętnie zamieścilibyśmy reklamę.
Trzy- i jeszcze chętniej powitalibyśmy kogoś, kto zechciałby coś do tegóż wydania napisać. Ba- BARDZO chętnie, bo na razie zajmuję się właśnie zebraniem redakcji. ;)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Papkin - zachęciłeś mnie i ogarnąłem pobieżnie Wasz pierwszy numer.

Oto kilka uwag ze szczerego serca:
- więcej korekty (interpunkcja, za dużo zbyt rozbudowanych zdań - można pogubić sens wypowiedzi i cierpi na tym płynność czytania),
- więcej dystansu do własnych gustów. Dziełem ponadczasowym można IMO nazwać Starcrafta, Fallouta czy Baldura, ale koronowanie w ten sposób Warcrafta 3 z połowy 2002 roku wydaje mi się przedwczesne. :)
- z oceną filmów jest podobnie. To, że uważam Formułę za straszliwy, wtórny gniot plasuje mnie wedle słów autora recenzji w "starym pokoleniu" albo jako człowieka, który "innego" kina nie lubi (choć z "offem" i kinem spoza euroatlantyckiego kręgu staram się być za pan brat). Zresztą z niewiadomych względów autor pomija tak istotne elementy recenzji jak grę aktorską, pracę kamery, zdjęcia czy tło muzyczne. No i zdradza zakończenie. :) Musicie się zdecydować czy o filmach ma pisać ktoś, kto je lubi czy ktoś, kto się na nich zna. Twoje recenzji oceniać nie mogę, bo filmu nie widziałem i nie zobaczę. :)
- starajcie się zamieszczać własne screeny (vide Fable)
- nieczytelne menu (zróbcie odrębną kolorystykę każdego działu, jedną kolumnę)
- nadal mało konkretnego, szczegółowego i treściwego "mięcha" (rozbudujcie recenzje),
- dobry pomysł z linkowaniem i fragmentem recenzji z innych serwisów,
- gdzie Fahrenheit ? :D
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Papkin pisze:Raz- wywiady.
Heh, na Przygodoskopie też by się jakiś nowy wywiadzik przydał.
Papkin pisze:Dwa- chętnie zamieścilibyśmy reklamę.
OK, czyli umowa stoi. Wy napiszecie parę słów o nas. My skrobniemy njusa o Was (gdy numer się ukaże) w Rzucie Okiem.
Papkin pisze:Trzy- i jeszcze chętniej powitalibyśmy kogoś, kto zechciałby coś do tegóż wydania napisać. Ba- BARDZO chętnie, bo na razie zajmuję się właśnie zebraniem redakcji. ;)
Oj tak, redakcja. Przygodoskop też permanentnie cierpi na jej niedobór :(
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

aegnor pisze:Papkin - zachęciłeś mnie i ogarnąłem pobieżnie Wasz pierwszy numer.

Oto kilka uwag ze szczerego serca:
Bardzo dziękuję, takich uwag naprawdę, zawsze bardzo chętnie wysłucham.
aegnor pisze:- więcej korekty (interpunkcja, za dużo zbyt rozbudowanych zdań - można pogubić sens wypowiedzi i cierpi na tym płynność czytania),
Oj to już wiemy, paru "gagatków" już nas za ten aspekt złapało i mogę powiedzieć jedno- od drugiego numeru mamy już korektora ;)
aegnor pisze:- więcej dystansu do własnych gustów. Dziełem ponadczasowym można IMO nazwać Starcrafta, Fallouta czy Baldura, ale koronowanie w ten sposób Warcrafta 3 z połowy 2002 roku wydaje mi się przedwczesne. :)
Wiesz, dla mnie są tylko 3 gry ponadczasowe. Planescape Torment, Najdłuższa Podróż i Syberia II, choć wiem, że ta nieco przedwcześnie. Cóż- wola autora tu kwestionować nie będę, ale po cichu ci powiem, że teżtak uważam ;)
aegnor pisze:- z oceną filmów jest podobnie. To, że uważam Formułę za straszliwy, wtórny gniot plasuje mnie wedle słów autora recenzji w "starym pokoleniu" albo jako człowieka, który "innego" kina nie lubi (choć z "offem" i kinem spoza euroatlantyckiego kręgu staram się być za pan brat). Zresztą z niewiadomych względów autor pomija tak istotne elementy recenzji jak grę aktorską, pracę kamery, zdjęcia czy tło muzyczne. No i zdradza zakończenie. :) Musicie się zdecydować czy o filmach ma pisać ktoś, kto je lubi czy ktoś, kto się na nich zna. Twoje recenzji oceniać nie mogę, bo filmu nie widziałem i nie zobaczę. :)
Może tak- w ocenę ingerować nie będę, bo mi na ten przykład sporo ludzi zarzuciło, że okrutnie zjechałem Dooma, który dla mnie jest po prostu bezsensowny. Nie mniej, jeśli można, chętnie twój post na forum redaktorskim wkleje, bo w sumie taki mimiporadnik "o czym nie zapomnieć" zawsze soę przyda ;)
aegnor pisze:- starajcie się zamieszczać własne screeny (vide Fable)
Wiesz, podczas składania numeru mieliśmy zmianę naczelnego i tamten nie przekazałobecnemu screenów. Sam się wówczas zdziwiłem, bo do Dable narobiłem tyyyyyle screenów (dowodu? Na www.gameranking.pl jest mój poradnik [czasem się nawet wyświetla w ramce "koniecznie zobacz"]. Inna sprawa, że wskutek błędów technicznych ucięto mu niemal 15, ostatnich stron, ale dziś to poprawią ;) )
aegnor pisze:- nieczytelne menu (zróbcie odrębną kolorystykę każdego działu, jedną kolumnę)
Hmmm... To teżjest bardzo ciekawe. Pogadam o tym z kim trzeba ;)
aegnor pisze:- nadal mało konkretnego, szczegółowego i treściwego "mięcha" (rozbudujcie recenzje),
Co do ilości- ojciec dyrektor początkowo narzucił nam taką, a nie inną ilość, ale od drugiego numeru jest to już rozwiązane inaczej. Ile kto napisze- tyle jest. Od numeru 3 mamy zresztądwóch, nowych redaktorów i uwierz mi, będzie co czytać. Co do stylu- każdy nad nim pracuje ;) Co do długości- zależnie od gry. Maluch Racer obrazą byłoby opisać na 4 stronach, zaś recka Matrixa w najnowszym numerze gdzieś tyle będzie miała...
aegnor pisze:- dobry pomysł z linkowaniem i fragmentem recenzji z innych serwisów,
Dzięki, tu się znalazło sporo krytyków, ale trwamy przy swoim ;)
aegnor pisze:- gdzie Fahrenheit ? :D
Szykujemy do wydania specjalnego ;) Za to w numerze trzecim znajdziecie recenzję Still Life, The Western (nowe wydanie) i Moment of Silence ;)

Ps- wielkie dzięki za uwagi, na pewno postaram(y) się wziąć je sobie do serca.

[EDIT]

Co do dyskusji o RPGach- Baldur był w istocie świetny, dał początek wielu wspaniałym pomysłom, w tym najlepszemu wg mnie, Planescape Torment. Jego piętno widać zresztą w rpgach do dziś...

Georga zna każdy ;) (Już ja się o to staram :P)
Minsca... Nie będzie znał nikt (już o to postara się mój dwumetrowy ochroniarz).

ELUM (TU BYŁ): Poprawiłem conieco (bo się tego posta czytać nie dało) ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Papkin pisze:Co do dyskusji o RPGach...
...przeniosłem tutaj.
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Wielkie dzięki ;)

Swoją drogą apelik ponawiam, bo mamy już kilka osób, ale redaktorów nigdy za wiele. A i potrzebujemy jeszcze (niestety) grafika, który by to wszystko pięknie złożył... Deadline około 10 lutego, także jestli ktoś chciałby coś skrobnąć, to ma naprawdę dużo czasu.
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Hej!

Mam przyjemność ogłosić, że juzdziś dostępny jest drugi numer naszego zinu (www.playback.pl) zapraszam do komentowania!
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Rzuciłem okiem na numer pierwszy. Pierwszy i ostatni raz...

"Myrtaria, królestwo Rhobera II" - Myrtana.

I zatrudnijcie korektora, bo aż zęby bolą...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Proponujęjednak zerknąć na drugi. Staramy się, naprawdę, cały czas rozwijać.
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Na stronie www.gry.wp.pl pojawiła się ankieta dotycząca nas i nowego zinu GH. Ciekaw jestem waszej opinii na temat tegóż zinu i to nie z powodu jakiejś konkurencji (bo w necie mamy tą przewagę, że możemy sobie pozwolić na zakolegowanie się z konkurencyjną załogą), ale, po porostu, z ciekawości. A może znajdziecie coś na tyle wartego uwagi, aby to przedyskutować? Chętnie wysłucham waszych opinii w czym ustępujemy GH, i w czym powinniśmy się poprawić? Jak jużbowiem zaznaczałem, cały czas staramy siębyć jak najlepsi, a od kogo mamy się uczyć, jeśli nie od innych? ;)
BoogeyMan
Posty: 29
Rejestracja: czw 31 mar 2005, 14:36

Post autor: BoogeyMan »

A to pismo można w kiosku kupić czy tylko na necie jest?
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

To jest e-zin, można go więc kupić w większości e-mpików w dziale z prasą e-rotyczną. Nie wiedziałeś o tym?
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Eee... Nie ma recenzji Pełnej rury :ble:
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
ODPOWIEDZ