Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 236
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 18:19
Lokalizacja: Bahrain
Kontakt:

Post autor: Sammy »

Adrian pisze:Poradniki nie sa dla nas priorytetem tylko luksusem. Dopiero stajemy na nogi. Mielismy do wyboru, albo nie udostepniac niczego, albo podzialac z GOL'em i zarobione pieniadze moc przeznaczyc chocby na programiste php, ktory by nam profesjonalnie wykonal elastyczny (tak by mozna bylo zmienic layout, a on by nadal dzialal) system dodawania materialow i polaczyl forum z systemem newsow (patrz: Shamo).
Wiesz mie to piko, bo ja z reguły problemy rozwiązuję sam (choćby nie wiem ile czasu miało mi to zająć), pomyślcie jednak ile dla początkującego lub nie-na-tyle-cierpliwego użytkownika znaczyłby poradniki. Ilu takich interesują zdarzające się tu czasem recki i zapowiedzi, ew. felietony?
Opcja ostatnia to nawiazanie wspolpracy z UHS-Hints (darmowe poradniki na stronie, a platny jest tylko program do uzywania ich w trakcie gry), ale nie wiem ile osob, ktore szukac beda porandikow, znac bedzie angielski na tyle dobrze.
Dla polskojęzycznej strony rzeczywiście byłoby to trochę bez sensu ;)
aegnor pisze:Sammy --> ciekawy masz styl rozmowy, cytujesz nie przedmówcę, ale tego kto pisze po Tobie :) Ech ta zakrzywiona czasoprzestrzeń. :D
I jak tu nie wierzyć, że żyjemy w Mariksie? :mrgreen:
Sorry, po prostu na GOLu część z Was widziałem a na przygodówkach Gery byłem tylko lurkerem i nie zwróciłem uwagi. :)
Masz rację, bo i tam bywamy. Sprzeciwiłem się, bo nie powinniśmy zapominać o roli jaką w jednoczeniu przygodówkowiczów odegrały inne serwisy. A poza tym lubię się sprzeciwiać. :lol:
Samuś Sprytuś Zabijaka
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 90
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:29
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: Adrian »

Wiesz mie to piko, bo ja z reguły problemy rozwiązuję sam (choćby nie wiem ile czasu miało mi to zająć), pomyślcie jednak ile dla początkującego lub nie-na-tyle-cierpliwego użytkownika znaczyłby poradniki. Ilu takich interesują zdarzające się tu czasem recki i zapowiedzi, ew. felietony?
Wierz mi, poradnikow byloby tu jeszcze mniej. Pomiajajc juz to, ze nigdy nikogo sie nie zadowoli, to nasza ambicja nie jest tworzenie strony wylacznie z poradnikami. Mamy powazniejsze plany.

Obecnie przygodoskop musial wybrac "albo..., albo..." i wybral najrozsadniej na dana chwile. Za jakis czas serwis powinien nabrac prawdziwych rumiencow i dopiero gdy zacznie nam nasze dziecko rosnac, to pomysli sie nad alternatywa.
wykorzeniony

"To be! To be sure beats the shit out of not to be!" - John Belushi
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Adamie! Wmawiasz nam, że nie piszemy recenzji, bo współpracujemy z GOL'em. Dziwisz się, czemu nasze forum nie składa się z kilkuset działów (zamiast z czterech, w porywach pięciu). I na dodatek wciąż mam wątpliwości, czy spędziłeś choć minutę na głównej stronie serwisu. Po prostu brak mi słów.

Wracając do tematu solucji i poradników. Lepszej alternatywy niż obecna nie widzę. Że niby mamy pisać własne? To się tak fajnie mówi w teorii. Bądźmy realistami. Jak zaczniemy babrać się w poradnikach, to nie starczy wolnego czasu ani na recenzje, ani na newsy, ani na inne rzeczy. Ani nawet na forum.

I Ty Sammy dobrze o tym wiesz ;)
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 236
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 18:19
Lokalizacja: Bahrain
Kontakt:

Post autor: Sammy »

Elum pisze:I Ty Sammy dobrze o tym wiesz ;)
Nie napisałem w życiu żadnego poradnika, jeżeli o to, Elum, Ci chodzi :mrgreen:. Ja tylko wypowiadam się z punktu widzenia przeciętnego przygodówkowicza, który niedawno zagrał w swoją pierwszą przygodówkę - Kłejka - a teraz dali do gazety Syberię i nie wie co ma zrobić w pierwszej lokacji. Wbrew pozorom tego typu ludzi jest mnóstwo ;).
Samuś Sprytuś Zabijaka
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Sammy -> jeśli Przygodoskop miałby się rozwijać w kierunku satysfakcjonującym takiego odbiorcę, to należałoby recenzje skrócić do 4-zdaniowych i "zabawnych" fiszek, a najlepiej wprowadzić system punktowy. Ponadto poradniki z łopatologicznymi instrukcjami obrazkowymi i profil użytkownika z tysiącem bajerów (oraz nieodłącznym kastowym podziałem w zależności od ilości postów) i przynajmniej 4 obrazkami w poście (w tym jeden animgif). Na deser sfloodowane setkami drobnych problemików w grach forum (obowiązkowo dla każdego osobny wątek) i shoutbox na wieczorne pogaduchy o szkole. :D

Wychodzi coś w rodzaju GameRanking.pl :P
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 236
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 18:19
Lokalizacja: Bahrain
Kontakt:

Post autor: Sammy »

Wszystkie wzmianki oprócz tej o shoutboxie pasują mi do gry-online :buhaha:.

Tak czy inaczej twórca powinien się bardziej cieszyć gdy jego teksty czytają miliony niż wtedy, kiedy interesują one raptem kilkanaście osób :)
Samuś Sprytuś Zabijaka
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Zapomnieliście o grze w skojarzenia! Wątek do witania też by się przydał. No i dowcipy, koniecznie osobne podforum tylko dla jaj...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Adam
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 00:02
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy

Post autor: Adam »

Widzę, że sie nabijacie(zwłaszcza niejaki knot) z mojego "macierzystego" forum, ale mi to wisi. Co do pisania recek, solucji itp., to Elum twierdzi, że zabierając się za to nie starczyłoby na nic czasu. To ja sie pytam:a kto powiedział, ze to wszystko miałaby robić jedna osoba? Jakbyście podzielili te zadania miedzy kilka osób, to dałoby się wszystko pogodzić. Adrianie:skoro poradniki są dla ciebie mało ambitne, to co uważasz za bardziej ambitnego? CZyżbyście chcieli stworzyć swoją własną grę?! A co do organizacji forum: może danie każdej gry w innym dziale nie jest rozwiązaiem idealnym, ale na pewno lepszym niż wrzucenie wszystkich gier do jednego wora. I wyobraź sobie(Elumie), że tu spędziłem więcej czasu niż minutke na stronie głównej.
CZasem trzeba się cofnąć, aby móć pójść dalej.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Adam pisze:a kto powiedział, ze to wszystko miałaby robić jedna osoba?
No i zawsze można ukraść, jak recenzję Still Life, prawda?
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 90
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:29
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: Adrian »

kNOT traktuje wszystkich na rowni i jest w tej kwestii bardzo konsekwentny, co nalezy ekhm, uszanowac - wszystkich bez wzgledu na wiek, kolor avatara i heh, wybrane forum traktuje na swoj sposob "fair".

Poza tym kNOT jest jednym czlowiekiem, a nie wszystkimi ludzmi na tym forum i sam odpowiada za swoje slowa - tak jak cala reszta.

Napisze po raz ostatni, a pozniej bede rzucal ciezkimi... przedmiotami. Mamy poradniki, wolimy publicystyke.

A co do forum... Coz, nie dam sie poroznic z innym czlowiekiem na tak blahym gruncie jak podzial podforow.

Teraz wybaczcie, ale musze niestety darowac sobie te dyskusje (i te o PW), bo lada moment utknie ona w martwym punkcie spierania sie o nieistotne szczegoly. Wracam do innych spraw.
Ostatnio zmieniony czw 01 wrz 2005, 10:04 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
wykorzeniony

"To be! To be sure beats the shit out of not to be!" - John Belushi
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Adam pisze:Co do pisania recek, solucji itp., to Elum twierdzi, że zabierając się za to nie starczyłoby na nic czasu. To ja sie pytam:a kto powiedział, ze to wszystko miałaby robić jedna osoba? Jakbyście podzielili te zadania miedzy kilka osób, to dałoby się wszystko pogodzić.
A Ty myślisz, że co my robimy od trzech lat? :mur: I skąd się tu wzięło te 180 (plus, minus 10) różnego rodzaju tekstów (nie licząc trzech numerów zinu The Inventory)? :|
Wajuś pisze:kNOT traktuje wszystkich na rowni i jest w tej kwestii bardzo konsekwentny, co nalezy ekhm, uszanowac - wszystkich bez wzgledu na wiek, kolor avatara i heh, wybrane forum traktuje na swoj sposob "fair".
Bo kNOT chce być kontrowersyjny i kNOT'a się albo kocha, albo nienawidzi. Ja na ten przykład kNOT'a kocham. Z wzajemnością :marzy:
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

kNOT nawet z avatara patrzy "spod byka". :)
I faktycznie konsekwencji odmówić mu nie można. :D

Swoją drogą ciekawe jak taki avatar potrafi utrwalić wirtualny wizerunek osoby. Ja np. Eluma nie potrafię sobie wyobrazić inaczej niż tego czerwonego żelka :D
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

aegnor pisze:Swoją drogą ciekawe jak taki avatar potrafi utrwalić wirtualny wizerunek osoby.
A ja raz miałam taki sen: jadę samochodem, a tu zatrzymuje mnie autostopowicz. Patrzę, a to kNOT - dokładnie ten z awatara. Najpierw się przestraszyłam (przypomniał mi się The Hitcher z Hauerem), ale potem całkiem przyjemnie sobie pogadaliśmy. O przygodówkach, oczywiście. :marzy:
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Oj tak, do KNOTa ten avatar pasuje jak ulał... 8)
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

tetelo pisze:to kNOT - dokładnie ten z awatara
Ciekawe co to mogło znaczyć? Zmarł był kilka lat temu...


Zresztą nie zawsze on taki groźny, jak go malujecie ;)

Obrazek
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
ODPOWIEDZ