Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Adam
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 00:02
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy

przygodowki.pl

Post autor: Adam »

Nie wiem, czy to uznacie za pisanie nie na temat czy nie, ale chcę wyrazic swoją opinie o tym forum. Otóż uważam, że jest ono, delikatnie mówiąc przeciętne. Niby są tu tematy o grach, jest troche innych spraw poruszonych, ale sporo rzeczy wam brakuje. Brakuje m.in. recek gier, zarówno nowości, jak i klasyki, brakuje do nich solucji i poradników jak przejść trudniejsze momenty(no dobra, jakiś poradnik jest, tylko panuje w nim straszny bałagan), brakuje screenów z gier. Myślę też, że brakuje też dobrej organizacji forum i podziału ról. To wszystko, co wymieniłem da sie zrobić i wiem, co mówię, bo sam udzielam sie na innym forum o przygodówkach(jest na stroniehttp://www.przygodowki.pl i piszę tam m.in.recki gier. Poza tym, jesteście troche zacofani, bo widziałem temat o demie SL, podczas gdy na dawnym forum BM(czyli obecnym przygodówki.pl) jest recka, screeny i solucja do pelnej wersji. A poza tym na moim forum jest znacznie luxniejsza atmosfera i nie jest tak drętwo jak u was. I troche głupio, ze chcąc to napisać, musiałem sie zarejestrować :( To w sumie wszystko.
CZasem trzeba się cofnąć, aby móć pójść dalej.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

ciach...
I troche głupio, ze chcąc to napisać, musiałem sie zarejestrować :(
Na tamtym reklamowanym forum nie mozna _nawet czytac_ nie bedac zarejestrowanym. :gugu:
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Adam pisze:I troche głupio, ze chcąc to napisać, musiałem sie zarejestrować :(
No wiesz, Adam - takie są widać koszta reklamy na tym zacofanym forum.;-)

BTW chętnie wpadłabym się przekonać, czy u was ilość przechodzi w jakość. Daj znać, jak zniesiesz wymóg rejestracji dla gości. Przecież każdy widzi, że to prosty trick w celu zwiększenia liczby użytkowników. A nie każdy lubi się na takie tanie chwyty nabierać...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Witaj Adamie.

First of all. Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że to forum jest częścią strony przygodoskop.gry-online.pl? Bo mam kurcze dziwne wrażenie, że nie do końca :niesmialy:
Adam pisze:Brakuje m.in. recek gier, zarówno nowości, jak i klasyki...
Rozumiem, że na waszej stronie/forum/whatever macie więcej niż 48 recenzji?
Adam pisze:...brakuje do nich solucji i poradników...
Nowych (autorskich, darmowych) solucji i poradników nie piszemy celowo, bo w tej kwestii współpracujemy z serwisem www.gry-online.pl
Adam pisze:...jakiś poradnik jest, tylko panuje w nim straszny bałagan...
Mnie się poradnik do Runaway podoba. Co masz na myśli pisząc, że "panuje w nim straszny bałagan"?
Adam pisze:...brakuje screenów z gier.
Brakuje, bo oszczędzamy miejsce na serwerze. Na razie screeny dodajemy przede wszystkim do gier ważniejszych/zrecenzowanych.
Adam pisze:Myślę też, że brakuje też dobrej organizacji forum i podziału ról.
A konkretnie? Na forum codziennie jest moderator, który i tak nie ma nic do roboty, bo użytkownicy pilnują się sami. Na czym więc polega Twoim zdaniem ten brak dobrej organizacji? Na tym, że każda przygodówka, począwszy od pierwszego King's Questa, a skończywszy na Fahrenheicie nie ma tu swojego osobnego działu?
Adam pisze:Poza tym, jesteście troche zacofani, bo widziałem temat o demie SL, podczas gdy na dawnym forum BM(czyli obecnym przygodówki.pl) jest recka, screeny i solucja do pelnej wersji.
No offense, ale to zdanie brzmi jak reklama proszku do prania (trzeba było od razu napisać, że chcesz zareklamować swoją nową stronę u "konkurencji").
Adam pisze:A poza tym na moim forum jest znacznie luxniejsza atmosfera i nie jest tak drętwo jak u was.
Forum na którym nie ma regulaminu, cenzury, a mimo to panuje miła i sympatyczna atmosfera jest Twoim zdaniem drętwe?
Adam pisze:I troche głupio, ze chcąc to napisać, musiałem sie zarejestrować :(
Po prostu brak słów. :|
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

A ja się z istnienia innego forum ucieszyłem :marzy: Od razu chciałem się zarejestrować i zapytać, co mam zrobić na samym początku Aloszy Popowicza i Wielkiego Złego, ale nie znalazłem takiej gry na liście :szok: Czy nikt nie gra już w przygodówki!? :o Może jednak zarejestruję się i zapytam o Śnieg, który padał w zeszłym roku? :D Ta gra nie jest nowa, liczę więc na pomoc :buhaha: Pędzę się zarejestrować :gugu:
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 90
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:29
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: Adrian »

Adamie, nim cos znowu napiszesz, prosze zastanow sie dwa razy. Odddziel forum od strony przygodoskopu. To pierwsze tworza nasi czytelnicy lub po prostu milosnicy przygodowek. Nie ingerujemy (redaktorzy/"moderatorzy") w to co sie tu dzieje, tylko w malym procencie wspoltworzymy calosc. Nie obrazaj naszej inteligencji.

Wszelkie uwagi dotyczace strony sa mile widziane. Udostepnilismy nasz adres w dziale redkacja na stronie. Mozesz tez skorzystac z tej tablicy forum, ale sprecyzuj do czego konkretnie pijesz.

Generlanie fajnie czuc czyjs oddech na plecach - zawsze w jakims stopniu to mobilizuje - ale nie bedziemy z nikim konkurowac dla zasady. Ludzie sami dokonja wyboru. My mamy inne rzeczy i plany na glowie.

A rejestracja to chyba niewielka cena za darmowa reklame?
wykorzeniony

"To be! To be sure beats the shit out of not to be!" - John Belushi
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Motyla noga! Gdzie ja trafiłem!? Tam sami jednoocy są :szok: Tzn. tacy z przepaską na oku, drewnianą nogą i papugą na ramieniu. Czuję, że mnie za chwilę pod kilem przeciągną :D

---

Ups! Admin się właśnie pojawił. Może niczego nie zauważy? 8)
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Adam pisze:Otóż uważam, że jest ono, delikatnie mówiąc przeciętne. Niby są tu tematy o grach, jest troche innych spraw poruszonych, ale sporo rzeczy wam brakuje. Brakuje m.in. recek gier, zarówno nowości, jak i klasyki, brakuje do nich solucji i poradników jak przejść trudniejsze momenty(no dobra, jakiś poradnik jest, tylko panuje w nim straszny bałagan), brakuje screenów z gier.
Weź pod uwagę, że tu niewiele jest młodzieży - przewagę stanowią tacy, którzy na przygodówkach zęby zjedli (ech pamiętam te czasy długich godzin przy Detective na c64 :D). Tacy nie potrzebują solucji, bo im to psuje zabawę (a jeśli będą potrzebowali to wiedzą gdzie znaleźć), ani screenów, bo śledzą na bieżąco prace nad godnymi uwagi przygodówkami.
Jeśli już czegoś im potrzeba to recenzji i uwag innych graczy, a tutaj dostaje to w bardzo wysokiej jakości. Teraz już wiesz dlaczego nie odczuwamy potrzeby założenia 15 wątków o Syberiach i napisania na ten temat 330 postów.
Adam pisze:Myślę też, że brakuje też dobrej organizacji forum i podziału ról.
Zgadza się, ale Przygodoskop przypomina bardziej grono starych przyjaciół z GOLa (ja niestety jestem tu od niedawna) niż garnizon wojskowy.
Adam pisze:A poza tym na moim forum jest znacznie luxniejsza atmosfera i nie jest tak drętwo jak u was.
Jeśli atmosfera u Was okaże się luxna, to na pewno długo tam nie zabawię. ;)
BTW szybko oceniłeś forum - jego analiza zapewne zajęła Ci całe 10 minut od rejestracji do napisania posta? :P
Adam pisze:I troche głupio, ze chcąc to napisać, musiałem sie zarejestrować
I trochę głupio, że żeby obejrzeć wasze forum musiałem przesiąść się z Firefoxa na IE (czego bardzo nie lubię), pomijając fakt przymusowej rejestracji. No ale dam Wam szansę.
Adam pisze:To w sumie wszystko.
Jeszcze nie wszystko. Przecież Twój kolega (albo i Ty pod innym kontem) musiał mi jeszcze puścić dwa PM z reklamą forum. Nieładnie.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Adam
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 00:02
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy

Post autor: Adam »

Widzę, że ostro po mnie pojechaliście, ale to nic.

PIszecie, że nie ma u was recek, screenów i solucji, bo współpracujecie z GOL-em... etc.
... o tym że współpracujecie z GOL-em nie musiałem wiedzieć(podobnie jak każdy nowy user tego forum)

Jeśli chodzi o atmosferę tu panującą: twierdzicie, że drętwa nie jest, ale moim zdaniem za mało tu ciekawych, smiesznych postów, takich z jajem.

Co do organizacji i dania każdej gry w innym dziale, to uważam że dzieki temu jest przejrzyściej i łatwiej trafić do poszukiwanego wątku.

OD Adriana: Wybacz Adamie, ale znowu odezwal sie moj syndrom. Jest juz niemal tradycja na tym forum, ze zamiast cytowac posty, klikam przycisk edycji i zmieniam beztrosko jego tresc. To nie jest dzialanie celowe, a zupelnie przypadkowe - prawdopodobnie wynika z uszkodzenia mozgu, korego nabawilem sie w dziecinstwie, choc niewykuczone, ze to u mnie naturalny dar... W kazdym razie postaralem sie jakos przywrocic twoj post do prawie oryginalnej formy.
CZasem trzeba się cofnąć, aby móć pójść dalej.
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Adam pisze:Widzę, że ostro po mnie pojechaliście, ale to nic.
Trochę Ci się należało. :) Netykieta wymaga przynajmniej poinformowania moda forum o zamiarze zareklamowania strony czy innego forum. Co nie zmienia faktu, że jesteś tu mile widzianym gościem, a oba fora z całą pewnością nie są konkurencyjne. Jak zapewne zauważyłeś dużo tu ludzi sentymentalnych i jakoś nie widze byśmy mogli znaleźć rozmówców na temat DoT, Atlantis, Reah, Monkey Island czy ruskich przygodówek (:P) gdzie indziej.
Adam pisze:... o tym że współpracujecie z GOL-em nie musiałem wiedzieć(podobnie jak każdy nowy user tego forum)
Wystarczy spojrzeć na adres strony :P
Adam pisze:Jeśli chodzi o atmosferę tu panującą: twierdzicie, że drętwa nie jest, ale moim zdaniem za mało tu ciekawych, smiesznych postów, takich z jajem.
Zrozum, to jest forum na którym czasem i 3 dni nikt posta nie napisze. Staramy się dzielić tylko informacjami, które uważamy za istotne, nie chcemy przedzierać się codziennie przez 2 strony z postami "hyhyhyhy". Nie oczekujesz chyba, że taki stary dziad jak ja będzie flirtował z nastolatką albo przekomarzał się na tematy szkolne. Taki się wypracował profil tego forum i taki niech pozostanie. :)
Adam pisze:Co do organizacji i dania każdej gry w innym dziale, to uważam że dzieki temu jest przejrzyściej i łatwiej trafić do poszukiwanego wątku.
Może i masz rację, ale przyznasz, że przeszło 70 tematów o samym Black Mirror to trochę dużo. :P Nie mebluj nam mieszkania :D
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Adam pisze:Co do organizacji i dania każdej gry w innym dziale, to uważam że dzieki temu jest przejrzyściej i łatwiej trafić do poszukiwanego wątku.
Pozwoliłem sobie policzyć: 3 + 3 + 5 + 7 = 18 gier. Do tego mogę doliczyć kilka tytułów, o których rozmawiacie w podforach o innych (wcześniejszych) grach. W sumie otrzymamy trochę ponad 20 gier przygodowych. W dodatku są to gry, o których 'wszędzie' się pisuje. Może powinienem był dodać 'ciekawego' do 'niczego' napisanego w zamkniętym właśnie wątku, ale... już na to za późno. No i nie ma ani słowa o przygodówkowych produkcjach rosyjskich ;) których mam ponad 40...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Adam
Posty: 7
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 00:02
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy

Post autor: Adam »

aegnor pisze:
Adam pisze:... o tym że współpracujecie z GOL-em nie musiałem wiedzieć(podobnie jak każdy nowy user tego forum)
Wystarczy spojrzeć na adres strony :P
Niby tak, ale jak ktos ci podeśle linka lub znajdziesz go np. w googlach, to czy zawsze patrzysz na adres strony? A jak dodasz ją do ulubionych, to czy pamietasz o jej adresie za każdym razem, gdy ją otwierasz?
aegnor pisze:
Adam pisze:Jeśli chodzi o atmosferę tu panującą: twierdzicie, że drętwa nie jest, ale moim zdaniem za mało tu ciekawych, smiesznych postów, takich z jajem.
Zrozum, to jest forum na którym czasem i 3 dni nikt posta nie napisze. Staramy się dzielić tylko informacjami, które uważamy za istotne, nie chcemy przedzierać się codziennie przez 2 strony z postami "hyhyhyhy". Nie oczekujesz chyba, że taki stary dziad jak ja będzie flirtował z nastolatką albo przekomarzał się na tematy szkolne. Taki się wypracował profil tego forum i taki niech pozostanie. :)[/qoute]

Ja tylko stwierdziłem, jak jest. A poza tym czaasem dobrze jest sie pośmiać, także na forum, to naprawdę buduje atmosfere i więź między forumowiczami.
aegnor pisze:
Adam pisze:Co do organizacji i dania każdej gry w innym dziale, to uważam że dzieki temu jest przejrzyściej i łatwiej trafić do poszukiwanego wątku.
Może i masz rację, ale przyznasz, że przeszło 70 tematów o samym Black Mirror to trochę dużo. :P Nie mebluj nam mieszkania :D
Może i dużo, ale to nie moja wina, ze ludzie nieraz zakładali nowe wątki z problemami, a których juz ktoś inny wcześniej pisał. Ponadto, nigdzie nie napisałem, ze skoro tu jest tak, a tam inaczej, to znaczy, że trzeba zrobić tak, aby i tu było tak samo, jak tam.
CZasem trzeba się cofnąć, aby móć pójść dalej.
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 236
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 18:19
Lokalizacja: Bahrain
Kontakt:

Post autor: Sammy »

aegnor pisze:Zgadza się, ale Przygodoskop przypomina bardziej grono starych przyjaciół z GOLa (ja niestety jestem tu od niedawna) niż garnizon wojskowy.
Z GamePUBu, Gery i ŚGK jeśli łaska :niesmialy:
Wspolpracujemy z GOLem tylko na plaszczyznie poradnikow. Cala reszte mamy wlasna. Kliknij na lupie o porozgladaj sie troche po wlasciwej stronie. Nie jest tak zle, jak to malujesz.
A za poradniki na GOLu trzeba słono płacić - obrzydlistwo - nienawidzę GOLa (pisałem już o tym?) :P

EDIT: Posh - co wyście zrobili - znowu ktoś pomylił Edit z Quote :|:|:|:|
Samuś Sprytuś Zabijaka
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 90
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:29
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: Adrian »

Widzę, że ostro po mnie pojechaliście, ale to nic.
Nie przesadzajmy. Zareagowalismy w stosunkowo uprzejmy sposob. No chyba, ze spodziewales sie, ze bedziemy siedziec potulnie jak trusie i obsypywac glowy popiolem :]
PIszecie, że nie ma u was recek, screenów i solucji, bo współpracujecie z GOL-em... etc.
Wspolpracujemy z GOLem tylko na plaszczyznie poradnikow. Cala reszte mamy wlasna. Kliknij na lupie o porozgladaj sie troche po wlasciwej stronie. Nie jest tak zle, jak to malujesz.
Jeśli chodzi o atmosferę tu panującą: twierdzicie, że drętwa nie jest, ale moim zdaniem za mało tu ciekawych, smiesznych postów, takich z jajem.
Rozni ludzie roznie pojmuja idee ciekawych postow. Jak juz mowilem to ludzie kreuja atmosfere forum, a nie na odwrot.
Co do organizacji i dania każdej gry w innym dziale, to uważam że dzieki temu jest przejrzyściej i łatwiej trafić do poszukiwanego wątku.
Pogadamy za 5 lat. Jezeli bedziecie dalej rownie konsekwentni w tworzeniu kolejnych podforow dla kazdej gry osobno idea czytelnosci forum samoistnie legnie w gruzach :)
A za poradniki na GOLu trzeba słono płacić - obrzydlistwo - nienawidzę GOLa (pisałem już o tym?) :P
Poradniki nie sa dla nas priorytetem tylko luksusem. Dopiero stajemy na nogi. Mielismy do wyboru, albo nie udostepniac niczego, albo podzialac z GOL'em i zarobione pieniadze moc przeznaczyc chocby na programiste php, ktory by nam profesjonalnie wykonal elastyczny (tak by mozna bylo zmienic layout, a on by nadal dzialal) system dodawania materialow i polaczyl forum z systemem newsow (patrz: Shamo).

Opcja ostatnia to nawiazanie wspolpracy z UHS-Hints (darmowe poradniki na stronie, a platny jest tylko program do uzywania ich w trakcie gry), ale nie wiem ile osob, ktore szukac beda porandikow, znac bedzie angielski na tyle dobrze.
EDIT: Posh - co wyście zrobili - znowu ktoś pomylił Edit z Quote :|:|:|:|
MEA CULPA!!! :gugu:
Ostatnio zmieniony śr 31 sie 2005, 15:17 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
wykorzeniony

"To be! To be sure beats the shit out of not to be!" - John Belushi
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Sammy --> ciekawy masz styl rozmowy, cytujesz nie przedmówcę, ale tego kto pisze po Tobie :) Ech ta zakrzywiona czasoprzestrzeń. :D
Sammy pisze:Z GamePUBu, Gery i ŚGK jeśli łaska
Sorry, po prostu na GOLu część z Was widziałem a na przygodówkach Gery byłem tylko lurkerem i nie zwróciłem uwagi. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
ODPOWIEDZ