Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Podobno na forum nie ma cenzury, dlatego wyraziłem swoje zdanie. Ale to, co działo się później, zakrawa na kpinę. Jednym cudza opinia wydała się rozkazem, dlatego ostentacyjnie 'odeszli', inni nie mogli się powstrzymać od rzucania 'mięsem', a ja jem sernik od mamy i gram sobie w Dungeon Lords mając to wszystko głęboko w poważaniu...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Wiesz, że trafiłeś w sedno? Poważnie. W zasadzie nie mam już nic więcej do dodania. Tak że chyba będzie nawet EOT z mojej strony 8)

BTW, też idę coś zjeść. O tej porze to się chyba kolacja nazywa. Chociaż w moim przypadku bardziej by pasowało - obiad :niesmialy:
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

inni nie mogli się powstrzymać od rzucania 'mięsem'
Smacznego.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Męczy mnie to już. Mogę przez chwilę kopać się z koniem, udając, że sam jestem koniem, ale nie mam zamiaru stać się koniem. Przygodoskop jako organizm, widocznie nie potrzebuje krytyki, uważa się bowiem za doskonały, wbrew opinii pewnych jednostek. Pamiętajcie Starsi Bracia w Przygodzie : sczypta "soli" powoduje, iż cała "zupa" staje się słona. Dla ludzi wrażliwych, niestety zbyt słona. Pamiętajcie też, aby czytać cały temat (plus odnośniki), a nie co trzeci post, zanim się w nim wypowiecie. Czas zająć się czymś sensownym, przyjdzie mi ochota pokopać się z koniem, wiem gdzie go znaleźć, wpadnę, kopnę. Zdrówka życzę.
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Zanim wątek zostanie zamknięty, muszę coś dodać dla potomności oraz tych, którzy nadal nie wiedzą, o co tu chodzi. W tym celu pozwolę sobie zrekonstruować* kamyczek, który wywołał lawinę. Nieładnie to robić wbrew woli autora, ale w tym wypadku cel uświęca środki.
drozda_az pisze:Widzieliście? Myślę, że warto.
A teraz bardzo proszę zajrzeć na poprzednią stronę i dokładnie przeczytać reakcje na powyższy post, oczywiście dopóki on tam istniał. Tylko proszę - ze zrozumieniem i bez uprzedzeń.
Zrobione? Mam teraz pytanie za 10 pkt.:
Kto i kiedy sprzeciwił się zamieszczaniu linków do Adventure Zone?

Otóż, jak państwo widzą, NIKT. Nikt nie krytykował samego faktu wrzucenia przez drozdę linka do jego strony (co przecież wraz z mendosą czynili już niejednokrotnie). Zastrzeżenia kNOTa i moje wzbudziła jedynie forma odsyłacza. I co ważne: oboje wyraziliśmy je w sposób rzeczowy i kulturalny (oczywiście zanim zaczęło się usuwanie postów itd). Chodzi o linki w stylu:
Widzieliście to?
(Zamiast np.: Widzieliście demko Keepsake?)

w których dopiero po kliknięciu na jakiś zaimek i otwarciu strony dowiadujemy się, do czego odsyłacz prowadzi. Proszę teraz wrócić na stronę pierwszą, by poznać mój pogląd w tej sprawie. Jeśli jednak większości to nie przeszkadza, to nie widzę w takich odsyłaczach wiekszego problemu - komu się nie podoba, ten nie będzie klikał. W sumie duperelka bez znaczenia.

Niestety, ten właśnie drobiazg plus pochopne usunięcie posta zapoczątkowało lawinę mniej lub bardziej histerycznych reakcji, a w tym gwałtowne i naprawdę zbędne odżegnywanie się od rzekomej cenzury.
Elum - bez paniki. Naprawdę nie musisz udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.

* a swoją drogą drozda musi przyznać, że zrobiłam pewien postęp od dnia, gdy mnie uczył cytować :gugu:
Awatar użytkownika
konik szachowy
Posty: 35
Rejestracja: czw 16 lut 2006, 09:05
Kontakt:

Post autor: konik szachowy »

tetelo pisze:Otóż, jak państwo widzą, NIKT. Nikt nie krytykował samego faktu wrzucenia przez drozdę linka do jego strony (co przecież wraz z mendosą czynili już niejednokrotnie).
Tak sobie myślę, że tu właśnie tkwi przyczyna nieporozumienia. Dlaczego bowiem wcześniej nie zwrócono na to uwagi? Można było odnieść wrażenie, iż nie ma nic złego we wrzucaniu owych linków, i że panuje "blat" pomiędzy Przygodoskopem i Adventure Zone.
Jeśli zaś chodzi o wypowiedzi z linkami w stylu "patrz tam", wydaje mi się, iż obaj użytkownicy przyjęli stylistykę Przygodoskopu, gdyż moim zdaniem takie linki są normą.
Należałoby wspomnieć jeszcze, wcześniejszą o jeden lub dwa dni, sprawę Playbacku. Na jej tle, i po zarzutach braku dobrego wychowania, usunięcie postu przez drozdę było całkowicie uzasadnione, stało się bowiem jasne, że wspomnianego "blatu" już nie ma, albo był on tylko imaginowany.
O tym, co pisze kNOT, można powiedzieć tylko tyle, co mendosa w poście. Oczywiście w poście, przed postem tetelo. :) .
Co do kultury i rzeczowości - nie odmówiłaś mu pewnej racji, a co sądzę o jego wypowiedziach, napisałem powyżej.
konik szachowy = mendosa
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Gwoli wyjaśnienia:

Ja z reguły nie wypowiadam się w tego rodzaju wątkach. Mój post, który stał się pierwszym postem tego wątku (czyniąc mnie przez to jego autorem) dotyczył wątku o Deamonice i tam go umieściłem.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Podpisuję się wszystkimi ręcami pod postem tetelo. Co do reszty:
konik pisze:Należałoby wspomnieć jeszcze, wcześniejszą o jeden lub dwa dni, sprawę Playbacku. Na jej tle, i po zarzutach braku dobrego wychowania, usunięcie postu przez drozdę było całkowicie uzasadnione, stało się bowiem jasne, że wspomnianego "blatu" już nie ma, albo był on tylko imaginowany.
Playback to jest zupełnie inna sprawa. To co robi Papkin zaczyna powoli przypominać spam. Przybiega, wkleja posta (wkleja dosłownie, bo te jego "reklamy" na każdym forum, które odwiedza wyglądają identycznie) i oddala się w bliżej nieokreślonym kierunku. Dlatego najpierw aegnor, a chwilę później ja dosadnie daliśmy mu do zrozumienia, że sobie takich praktyk na Przygodoskopie nie życzymy.

Zresztą, z czego ja się (znowu) tłumaczę. Przecież na waszym forum wątek Papkina zatytułowany "nabór" został potraktowany nie mniej drastycznie.
jackowsky pisze:Ja z reguły nie wypowiadam się w tego rodzaju wątkach. Mój post, który stał się pierwszym postem tego wątku (czyniąc mnie przez to jego autorem) dotyczył wątku o Deamonice i tam go umieściłem.
Przepraszam jackowsky, że sam nie do końca to od razu wyjaśniłem. Już to (mniej więcej) poprawiłem (patrz - mój czerwony "komentarz" w pierwszym poście).
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Elum pisze:Przepraszam jackowsky, że sam nie do końca to od razu wyjaśniłem. Już to (mniej więcej) poprawiłem (patrz - mój czerwony "komentarz" w pierwszym poście).
Nie ma sprawy. Tu nie chodzi o mnie, ale o zamieszanie, które niechcący z tego wyniknęło. Ja zauważyłem Twój czerwony tekst od razu, ale jak widać nie wyjaśniał wszystkiego i dlatego pozwoliłem sobie napisać parę słów od siebie :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
konik szachowy
Posty: 35
Rejestracja: czw 16 lut 2006, 09:05
Kontakt:

Post autor: konik szachowy »

Elum pisze:Zresztą, z czego ja się (znowu) tłumaczę. Przecież na waszym forum wątek Papkina zatytułowany "nabór" został potraktowany nie mniej drastycznie.
Chciałem wypowiadać tylko i wyłącznie swoje zdanie, dlatego zmieniłem nick...
Ale, nie da się, no (ten link prowadzi do strony ze śmiesznym filmikiem) nie da się ...
Na "naszym" forum wątek Papkina został przeniesiony do właściwego działu, jest w tej chwili w dwóch działach (jednym z nich jest kosz, ale ważny jest także opis kosza - linka podawał nie będę, bo zaczniemy od początku). Obyło się także bez zbędnych komentarzy.
Powiem wprost : styl kNOT - a spowodował odejście z "waszego" forum kilku osób (Tex Murphy, drozda, zapewne był jeszcze ktoś, ale trzeba dokładnie poszukać, a biorąc pod uwagę wycinanie niektórych postów, nie jest to łatwe), a reakcje ogółu są zazwyczaj takie : "kNOT nie masz całkowitej racji", "skończ swoje gierki kNOT", "no poszli, nie wiadomo dlaczego - a przecież to takie fajne forum jest". Czy brak cenzury ma oznaczać anarchię i zezwolenie na inteligentne chamstwo?
konik szachowy = mendosa
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Rozumiem jackowsky'ego i wszystkich, którzy nie chcą brudzić sobie rąk. Ja też chciałam tylko porozmawiać o Daemonice, gdy nagle niewinny wątek-odtrutka przerodził się w kolejny wątek-truciznę. Skoro już się ubabrałam, to brnę dalej.
[Ciekawe, czy w ten sposób doczekam chociaż mojej rocznicy na tym forum...]
konik szachowy pisze:O tym, co pisze kNOT, można powiedzieć tylko tyle, co mendosa w poście. Oczywiście w poście, przed postem tetelo. .
Co do kultury i rzeczowości - nie odmówiłaś mu pewnej racji, a co sądzę o jego wypowiedziach, napisałem powyżej.
W ocenie kNOTa - jak i każdej innej sprawie - bardzo się staram, by moje emocje i uczucia nie wpływały na trzeźwą ocenę sytuacji.
Jego pierwsza reakcja na post drozdy jest merytorycznie i formalnie OK, więc mu to przyznaję i popieram.

Nawet jeśli to ten sam kNOT, do którego mam nieustający żal za jego udział w najboleśniejszym kryzysie na tym forum i doprowadzenie do odejścia dwóch naszych kolegów (Haru i Tex), za którymi nadal baaaardzo tęsknię. Wciąż czekam, aż dojrzeje do naprawienia tamtego zła, bo tylko On jest władny to uczynić.
Co nie znaczy, że będę mu to na każdym kroku wypominać; piszę to teraz i wystarczy.

mendosa AKA konik szachowy -> na chwilę zawieszę niepisany EOD między nami, skoro już nie udało nam się minąć tym razem. Rozumiałam Twoją przemianę tak: "dobry mendosa" zostanie na forum AZ, a "zły konik" będzie hasał po innych stajniach. Niestety, Twój poprzedni post ewidentnie wskazuje na to, że mendosa związany z Adventure Zone wchodzi na inne forum w celu odkopywania zardzewiałego topora wojennego i zdrapywania przyschłych ran.

Myślę, że gdyby kNOT naprawdę chciał Ci "dołożyć", to zrobiłby teraz to, co mu powyżej zasugerowałam.
Awatar użytkownika
konik szachowy
Posty: 35
Rejestracja: czw 16 lut 2006, 09:05
Kontakt:

Post autor: konik szachowy »

tetelo pisze:mendosa AKA konik szachowy -> na chwilę zawieszę niepisany EOD między nami, skoro już nie udało nam się minąć tym razem.
Brak mi inteligencji, albo wiedzy(albo i tego, i tego), aby zrozumieć z czego miałby wynikać EOD między nami. Oświeć mnie - mówię to poważnie, nawet jeżeli miałbym się skompromitować.
tetelo pisze: Twój poprzedni post ewidentnie wskazuje na to, że mendosa związany z Adventure Zone wchodzi na inne forum w celu odkopywania zardzewiałego topora wojennego i zdrapywania przyschłych ran.
Jeżeli czegoś nie rozumiem, to zadaję pytanie. Nie mogę pogodzić się z odejściem drozdy, a "stare rany" i tak będą boleć, ponieważ się nie zagoiły.
Nie rozumiem również, dlaczego kNOT miałby chcieć mi dokopać - wyraziłem swoje zdanie, i tyle.
kNOT pisze:Wrzucanie linka do własnej strony bez śladu choćby informacji, która tam się znajduje, nie jest przejawem dobrego wychowania, dlatego uważam, że nie warto było...
Publiczne wytykanie komuś czegoś, również nie jest przejawem dobrego wychowania. A dyskusja o linkach do własnych stron, rozpoczęła się dopiero potem.
EDIT
Ucieszyłbym się, gdyby kNOT zechciał mi "dołożyć" w sposób, jaki mu zasugerowałaś. :)
EDIT
konik szachowy = mendosa
Awatar użytkownika
drozda_az
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 gru 2005, 11:18
Kontakt:

Post autor: drozda_az »

Eh widzę, że będę musiał złamać moje "przyrzeczenie". Trzeba sprawę wyjaśnić do końca bo widzę że mimo wielu prób nadal nie jest ona klarowna.

Usuwając post odratowany przez tetelo (bardzo ładnie zacytowany, muszę przyznać ;)) postąpiłem trochę impulsywnie - to prawda. Jednak jak wspomniał wyżej konik szachowy aka mendosa powodów było więcej.

Po pierwsze dwa cytaty:
kNOT w nowinkach pisze:Trailer z Dreamfall, Paradise, The Secrets of DaVinci, demo Keepsake, a Wy o dziuplach gadacie...
Nikt najwyraźniej poza mną nie zauważył w tym nic dziwnego...
kNOT pisze:Nie jest to moje forum i nie ja ustalam tu reguły, mimo to osobiście dziwią mnie prymitywne zagrywki dzieciaków z 'obcej' piaskownicy.
To było już po wyczyszczeniu postu. Przez "zagrywkę" zrozumiałem zamieszczenie linku do strony AZ ("reklamę"), pomyliłem się?
tetelo pisze:Kto i kiedy sprzeciwił się zamieszczaniu linków do Adventure Zone?
i odpowiedzi:
kNOT pisze:Wrzucanie linka do własnej strony bez śladu choćby informacji, która tam się znajduje, nie jest przejawem dobrego wychowania, dlatego uważam, że nie warto było...
tetelo pisze:Nie odmówię pewnej racji kNOTowi (..)
Wymazałem zawartość posta, po tym jak dwóm osobom (jeżeli źle wtedy zrozumiałem Twoje nastawienie do sprawy tetelo to przepraszam) wydało się w nim coś nieodpowiedniego. A dwie osoby to dla mnie wystarczająco dużo aby uwierzyć, że coś mogło być nie tak w zawartości postu.
konik szachowy pisze:Jeśli zaś chodzi o wypowiedzi z linkami w stylu "patrz tam", wydaje mi się, iż obaj użytkownicy przyjęli stylistykę Przygodoskopu, gdyż moim zdaniem takie linki są normą.
Nie pozostaje mi nic innego jak się pod tym podpisać, wydawało mi się to do tej pory oczywiste.
Elum pisze:Przecież na waszym forum wątek Papkina zatytułowany "nabór" został potraktowany nie mniej drastycznie.
Sprawę Playbackowych ogłoszeń wyjaśniałem z Papkinem przez pw, po prostu doszedłem do wniosku że za kilka miesięcy nasz dział "Książki, Pisma, Komiksy..." będzie w połowie wypełniony przez tematy w stylu "Playback 5 (6,7,8,9...)". Dla mnie sprawa jasna - lepiej zrobić jeden dział niż zabraniać lub zniechęcać do pisania w ogóle.
tetelo pisze:Myślę, że gdyby kNOT naprawdę chciał Ci "dołożyć", to zrobiłby teraz to, co mu powyżej zasugerowałam.
konik szachowy pisze:Ucieszyłbym się, gdyby kNOT zechciał mi "dołożyć" w sposób, jaki mu zasugerowałaś. :)
To teraz czekamy aż ktoś komuś mocniej dołoży i cykl się zamknie? To by było naprawdę niezłe wyjście z sytuacji :ble:

Jeżeli pozwolicie chciałbym zakończyć temat przytaczając pewien cytat (elemeledudek mam nadzieję, że się o to nie obrazisz - w innym wypadku
przepraszam), gdyż moja sytuacja była bardzo podobna:
elemeledudek pisze:(..) wróciłem z nabytkiem z kiosku to chciałem i wam o tym powiedzieć. No i koniec tematu.
Pozdrawiam.
www.adventure-zone.info - Przygodówki od A do Z!
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Wiecie co, jestem tu nowy, może nie powinienem nic mówić na temat... ale może zdanie kogoś, kto ma z wami do czynienia od niedawna i nie miał jeszcze z nikim zatargu, wymiany zdań, powodów do żali itd. (choć poczytał już parę wątków z przeszłości) pomoże.

Co mi się nie podoba, o co IMHO poszło - o to co pogrubiłem:

Na linka Drozdy_az, że warto zglądnąć tam i tam, nastąpiła odpowiedź, że

"Wrzucanie linka do własnej strony bez śladu choćby informacji, która tam się znajduje, nie jest przejawem dobrego wychowania, dlatego uważam, że nie warto było...".

Nieuzasadnione niczym zdyskredytowanie meritum informacji, ze względu na jej odbiegającą nieco od doskonałości formę.
W moim odczuciu ten komentarz (pogrubiony), nie ma na celu tak naprawdę niczego (inaczej niż pierwsza część, która niosła informację: "nie podobają mi się linki, które nie wiem dokąd prowadzą"), jak tylko wbicie komuś szpili w...
Z lektury postów, na które się dotąd natknąłem, odniosłem wrażenie (może mylne, bo jestem tu krótko, jak mówię), że bezinteresowna złośliwość i kNOT lubią chodzić w parze.

Dlatego postanowiłem sobie, że jeśli to wrażenie będzie znajdowało potwierdzenie w trakcie dalszej mojej działalności na forum, posty kNOTa, będę traktował jako nieistniejące. Sądzę, że spotkałem tu ciekawych rozmówców, z którymi od czasu do czasu będę mógł się podzielić wrażeniaami, informacjami dotyczącymi naszego wspólnego hobby - przygodówek.
Więc może Drozda_az i mendosa i Tex, którgo "na żywo" nie dane mi było "usłyszeć" i inni, jeśli lubicie wielu spośród Przygodoskopowiczów i Przygodoskopowe rozmowy, spróbujecie nie dać sobie zabrać tej sympatii i przyjemności. Wystarczy lekkie wzruszenie ramion, uśmiech i pytanie: czy jeśli z radiowęzła w bombowym ośrodku wczasowym spiker raczy nas od czasu do czasu głupotami, to zrezygnujemy z cieszenia się wakacjami?
kajamira
Posty: 24
Rejestracja: śr 25 maja 2005, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kajamira »

Brawo davero - napisaleś to , czego ja nie byłabym w stanie lepiej napisać - mam takie samo zdanie i tak samo krótko jestem na tym forum
kajamira
Zablokowany