Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Playback: AdventureBack był...

Świetny!
2
25%
Mnie ani ziębi, ani grzeje.
2
25%
Zupełną stratą czasu.
4
50%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
Indiana
Posty: 41
Rejestracja: wt 04 paź 2005, 09:23
Lokalizacja: Łódź, Polska

Post autor: Indiana »

Z tym retro to tez sie dosyc mocno zdziwilem, chyba autorzy troche przesadzili. Aha, moja poprzednia opinia dotyczyla samych recenzji, bo artykulow z dzialu publicystyka nie czytalem wiec sie nie wypowiadam.
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Uwzględniana była polska premiera, tak więc MoS, czy MM, a także inne gry mniej więcej od września, do teraz do "retro"nie wpisaliśmy.

Tomek- tajemnicą nie jest, że ty to Adam właśnie ;] Ja tam wcale nie uważam, że jesteś złym recenzentem. Może te Recki i ja do gustu nie przypadły, ale z drugiej storny mamy sporo, naprawdę porządnych i Twoich, artów.
tomek
Posty: 5
Rejestracja: śr 01 mar 2006, 21:37

Post autor: tomek »

Papkin pisze: Tomek- tajemnicą nie jest, że ty to Adam właśnie ;] Ja tam wcale nie uważam, że jesteś złym recenzentem. Może te Recki i ja do gustu nie przypadły, ale z drugiej storny mamy sporo, naprawdę porządnych i Twoich, artów.
Eeee, skąd taki wniosek? ;) Może ja to wszystko, co napisałem wywnioskowałem z przeczytanych tekstów? Zresztą jaki miałbym cel w podszywaniu sie pod kogoś innego? Z tego co wiem, to Adam ma tu swe konto, więc jakby chciał, to by z niego skorzystał :D
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

tomek pisze:A wy co zrobiliście? Nic, absolutnie nic!
O, wypraszam to sobie!
Jak to? Ja nic nie robię?
A kto siedzi na tapczanie?
A kto zjadł pierwsze śniadanie?
A kto dzisiaj pluł i łapał?
A kto się w głowę podrapał?
A kto dziś zgubił kalosze?
O - o! Proszę!

Papkin pisze:dzięki tobie zaliczyłem niemałego rotfla
Jednym do ROTFLa wystarczą przypalone kotlety, inni bawią się czytając coś ciekawego.

Indiana pisze:byloby fajnie gdyby ktos (...) napisal kilka recenzji gier zza wschodniej granicy
Zza naszej wschodniej granicy informacje jakoś docierają. Ostatnio docierają nawet niektóre gry. O ile oczywiście mają angielskie tytuły. Gorzej z innymi rynkami. Ja dla przykładu bladego pojęcia nie mam, co przygodówkowego robią Bułgarzy, Rumuni, czy Węgrzy, że o Hindusach nie wspomnę. Kompletna cisza, niczym nie zmącony spokój, aż do momentu pojawienia się angielskiego tytułu i planów wydania gry na anglojęzycznych rynkach.

Virgo Celltharion pisze:Midnight Nowhere - wydany w 2004 roku na świecie oraz w 2005 w Polsce; nie retro
Gwoli ścisłości nie w 2004, tylko 22 listopada 2002 roku...


Spadam pomęczyć Keszę...

---

Dopiero przed chwilą zapoznałem się z ostatnim Rzutem okiem. Może zostanę za to żywcem w pączkach pogrzebany, ale napisać muszę. Tak powinien wyglądać ciekawy materiał. Za wyjątkiem ohydnego tatuażu, znaku kryminalistów i 'lekkich' panienek...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

tomek pisze:Zgoda, ale o ile mi wiadomo, to Papkin zachęcał Was do tego i poprosil o pomoc w stworzeniu tego zinu. A wydaje mi się, że jak ktoś o cos grzecznie prosi, to powinno sie temu komus pomóc na tyle, na ile jest to mozliwe. Czemu więc tego nie zrobiliście?
Bo nie jesteśmy fundacją charytatywną? To miłe, że Papkin ogłaszając nabór do Adventureback pomyślał też o naszej stronie, ale to jeszcze nie powód, żeby... zresztą, nieważne.
tomek pisze:A poza tym czy Wy poprosiliście kogoś z redakcji Playbacku o napisanie jakiegoś tekstu dla Was? Z tego co się orientuję, to nie, więc nie narzekajcie, że oni dla Was nic nie napisali.
Przecież nie narzekamy. To był tylko przykład, który wyciągasz z kontekstu.
tomek pisze:Demokracja owszem jest i miałeś prawo wyboru, ale pomyśl, czy nie lepiej było aby ktoś z tego forum(niekoniecznie Ty) coś dla tego zinu napisał? W koncu forum miałboby z tego korzyść w postaci reklamy w tymże zinie. Może to niewiele, ale lepszy rydz niż nic ;):)8)
Osoby udzielające się na tym forum mają wolną wolę. Zapytaj więc ich, a nie mnie, dlaczego nie odpowiedziały na apel Papkina. Poza tym myślę, że jednak nieporównywalnie większe korzyści dla Przygodoskopu i forum Przygodoskopu ma w miarę regularna aktualizacja strony głównej Przygodoskopu, a nie Adventureback.
tomek pisze:Eeeee, tam to nie spór tylko kulturalna dyskusja z Elumem 8) A zacząłem ją, bo mnie interesuje dlaczego jeden z trzech najwiekszych w Polsce sewisów internetowych poświeconych przygodówkom nie dorzucił swoich "trzech groszy" do przedsięwzięcia jakim było Adventure Back 8), skoro pozostałe dwa dorzuciły swą cegiełkę 8):)
Będę brutalnie szczery. My byśmy po prostu nic na tym nie zyskali. Jednorazowe linki, nawet w większych niż Playback/Adventureback zinach generują minimalny ruch. Recenzje mamy swoje, więc też nie musimy się z nikim "wymieniać". Nawiasem mówiąc mieliśmy już kiedyś reklamę w Załodze G i angielskim The Inventory, gdzie nie musieliśmy w zamian za linka oddawać swoich materiałów.
kNOT pisze:Dopiero przed chwilą zapoznałem się z ostatnim Rzutem okiem. Może zostanę za to żywcem w pączkach pogrzebany, ale napisać muszę. Tak powinien wyglądać ciekawy materiał. Za wyjątkiem ohydnego tatuażu, znaku kryminalistów i 'lekkich' panienek...
Mniej więcej taki sam planuję sobie zrobić w przyszłym miesiącu :gugu:
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Ponieważ mnie ostatnio wzięło na ankiety ( ;) ) pojawiła się takowa w temacie. Zapraszam do głosowania.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Wziąłem (za) udział w ankiecie :D :mrgreen:
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Pytanie do osób, które wypełniły ankietę (bo wyniki budujące nie są): Co Wam się nie podoba? Myślę bowiem, że możnaby z waszych skarg wyciągnąć kilka wniosków bo, co prawda, AdventureBack byłeksperymentem jak najbardziej jednorazowym, ale po pierwsze ciekawi mnie to, a po drugie zapewne część będzie się odnosiła do samego Playbacku, nad którym nieustannie pracujemy.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

W nowym numerze OldSql są trzy bardzo fajne recenzje przygodówek - BaSS, SoMI i Phantasmagorii. Wiesz czemu mi się spodobały, Papkin? Bo czytając je nie miałem wrażenia, że autorzy (Faen i Davero) tylko udają, że wiedzą o czym piszą. Albo, że piszą tylko po to, żeby pisać (bo naczelny kazał na dwie strony, a nie na pół) 8)
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Elumie drogi- ale kiedy nikt nikogo do pisania z batem nie poganiał i nie rozkazywał. Sprawa byhła prosta- chcesz coś napisać? Pisz, choć ja do niczego nie zmuszam. Ale zapamiętam, rozumiem, że masz na myśli brak... hmmm... profesjonalizmu i sensownego podejścia do tematu. Swoją drogą gdybyś mi mógł wskazać kilka, twoim zdaniem, takich właśnie artykułów, byłbym nader zobowiązany, bo mi już nieco tak wszystko "spowszechniało", a że liczę się z twoim zdaniem przyjrzałbym się im uważniej.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Musiałbym jeszcze raz zerknąć do numeru (nie zapisałem go sobie na dysku), więc przed 17 kwietnia nie da rady ;)
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Skoro nalegasz 8)
Szarik w zapowiedzi Tony Tough 2 pisze:Dużo osób zdziwionych było, gdy dowiedzieli się, że zamierzam napisać zapowiedć gry przygodowej. Wynikało to z tego, że osobiście uwazam się za antyfana tych gier, ale czasem robi się wyjątki, tym bardziej mając doczynienia z tak nietypową produkcją jak Tony Tough 2.

Postać Tonego była mi obca przez bardzo długi czas, wzasadzie można powiedzieć, że nawet nie wiedziałem o istanieniu kogoś takiego. Pewnego dnia zagrałem u kolegi (maniaka przygodówek) w Tony Tough i Noc Pieczonych śCiem. To co w tej grze spodobało mi się najbardziej, to dość nietypowa grafika, jakby wyjęta z kart komiksów i mnóstwo humoru.
Książkowy przykład człowieka, który nie wie o czym pisze. A na dodatek nie lubi. Ale pisze. Po jaką cholerę, tego z kolei ja nie wiem.
JaqbS w zapowiedzi Keepsake pisze:Gra jest tworzona przez Wicked Studios, a wydawana przez Sierrę On-Line, zatem przy grze pracują ludzie, którzy byli odpowiedzialni za serię King’s Quest.
Przykro mi, ale autora, który podpisuje się pod takimi bzdurami nie mogę traktować poważnie.
qbrex w pożyczonej z Adventure Zone recenzji Neverhooda pisze:W końcu gra w 2000 roku pojawiła się na półkach sklepowych i pierwsi gracze mogli zainstalować ją na swoich komputerach.
Pomijając fakt, że recenzentowi lekko popierniczyły się daty, cała recenzja przypomina mi rozważania o kapuście w gołąbkach Mistrza Yody. Z tą różnicą, że o gołąbkach było przynajmniej krócej.

Mam sie znęcać dalej? :buhaha:
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Jak dobrze, że tego nie czytałem. Nie czytałem? Elum! Cóżeś mi uczynił!?
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Papkin
Posty: 27
Rejestracja: śr 27 lip 2005, 20:24

Post autor: Papkin »

Ekhem... To dość ciekawe.

Szarik- pojęcia nie mam, ale chyba przygodówki dość średnio lubi, całkiem możliwe. Tekst dobry nie jest, ale teżnie fatalny.

JagbS- tu mi mina zrzędła... punkt dla Ciebię.

qbrex- pomyłki się zdarzają. Cóż- być może trudno mu było przybliżyć grę tak odległą, a jednocześnie tak... bliską. I daty się we łbie poprzestawiały? Ale fakt, w zinie takich byków być nie może.

Swoją drogą jak coś jeszcze masz- wal śmiało, zrobię sobie taką "kolekcję". Poza tym tak nieśmiało tylko napiszę, że poza paroma... ekhem... kwiatkami, znalazło się kilka całkiem niezłych tekstów.
ODPOWIEDZ