Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Adventure-Zone=The Power of The Women :D

Post autor: mendosa »

Pomyślałem sobie, że nachalnej promocji nigdy dość, więc :

Adventure-Zone 71

Powiedzcie, czy opłacało się czekać ponad dwa lata?

A jednak to one nami rządzą ;)

Zapraszam i pozdrawiam :D .
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Szybkie wrażenia po zaliczeniu podcastu (mniej więcej połowa tydzień temu, reszta dzisiaj). Po pierwsze, świetnie słuchało mi się Evillady. Zaraz rzucam się na jej recenzje na AZ, których do tej pory nie czytałem. Po drugie, Madzius za "cielaczka" powinna dostać jakąś nagrodę. 8) Po trzecie, ultragłębokie przemyślenia Troublemana nadal (wliczając wcześniejsze podcasty AG) do mnie nie trafiają.
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Generalnie - podobało mi się. Nie ukrywam, że od dawna praktycznie w ogóle nie czytywałem polskich serwisów o grach przygodowych (poza Przygodoskopem), bo - delikatnie mówiąc - nie miałem o nich najwyższego mniemania. Chyba muszę wreszcie zweryfikowac swoją opinię i wcale mnie to mnie martwi. Tym bardziej mi to odpowiada, że opierając się w wyborze gier dla siebie na recenzjach w serwisach zachodnich, od pewnego czasu mam coraz większy problem, bo sporo spośród tych gier, które uzyskują wysokie oceny na AdventureGamers.com czy Gameboomers, w Polsce jest niedostępnych i odwrotnie - gry pojawiające się na półkach sklepowych w Polsce często nie są opisywane na Zachodzie. Spróbuję teraz jakoś "pożenić" oba te "światy" i zacznę czytać recenzje na polskich stronach...
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

@Elum - czas nadrobić zaległości w poznawaniu Evillady :D . Warto.
Madzius proponuję ufundować 5ltr Freeq-a na na najbliższym zlocie, choć mnie Zoe ("Dreamfall"), w sumie nie kojarzy się z "cielaczkiem", prędzej z "krówką" ;) .

A co do poruszanych w audycji zagadnień - podjąłem się nawet polemiki w komentarzach, gdyż oczywiście każdy prowadzący audycję ma święte prawo do głoszenia własnych poglądów, ale z kolei każdy słuchacz ma prawo do własnej oceny.

@Tex Murphy - mnie od lat zastanawia, dlaczego wydawcom nie opłaca się (no bo chyba tylko taki może być powód) sprowadzać do Polski wielu tytułów. Polonizacja to jedno, wiadomo koszta - ale na przykład postępowanie w kwestii "remake'u" pierwszej części BS. Jest gotowe tłumaczenie fanowskie (w fazie wstępnej korekty), co prawda wykonane na podstawie "oryginału", a są pewne zmiany, lecz nie sądzę by były one aż tak istotne. Nie ma żadnych ruchów. Chodziły słuchy, że CD Projekt ma to wydać, ale wszystko ucichło. Bolesne.

No i proszę o jakieś komentarze dotyczące Zinu - bo to także Kobiece dzieło - Kami się zawzięła, i postanowiła testowo wydać numer po latach przerwy (całą oprawę zrobiła samodzielnie) - jak Wam się podoba?
mendosa = konik szachowy
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Wg mnie sporo tytułów jest sprowadzanych, ale - nie wiedzieć czemu - nie te najlepsze. A dokładniej - najlepsze też są, ale po latach w tanich seriach lub składankach. Obecnie - Culpa Innata, ani widu, ani słychu. Wcześniej - Fahrenheit (co prawda tu jest trochę inna sytuacja; Fahrenheit był, ale w wersji całkowicie oryginalnej, bez polskiej wersji językowej, tyle że to na jedno wychodzi, bo dzisiaj, jak ktoś chce kupić oryginalną wersję, to naprawdę może to zrobić bez najmniejszego problemu w jakimkolwiek sklepie wysyłkowym). Mnie zaś najbardziej dobiła sytuacja z Kolekcją Agathy Christie (zresztą wspominałem tu już o tym) - ponad dwa lata czekałem, że pojawi sie w polsce Evil Under the Sun, w końcu doszedłem do wniosku, że nie ma szans, kupiłem za 100 zł wersję oryginalną i doslownie TYDZIEŃ potem czytam, że wersja PL za parę tygodni wyjdzie. Wtedy przyrzekłem sobie - już nigdy więcej niczego nie kupuję zagranicą.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

A dziękuję Elum :D Nobel w grobie by się przewraca, ale dzięki xD

Kto zgadnie z dzieł którego polskiego autora pseudo-fantastycznego zapożyczyłam określenie cielaczek względnie cielątka w odniesieniu do kobiety?
;D
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

mendosa pisze: No i proszę o jakieś komentarze dotyczące Zinu - bo to także Kobiece dzieło - Kami się zawzięła, i postanowiła testowo wydać numer po latach przerwy (całą oprawę zrobiła samodzielnie) - jak Wam się podoba?
Jeśli chodzi o mnie, to nic nie jestem w stanie skomentować, bo na moim komputerze się pdf z zinem nie otwiera.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

A to zastanawiające - jaką masz wersję Acrobata?
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Najnowszą - 9.1.0
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

@Tex
Ostatnio miałem to samo z Aurą. Kupiłem za jakieś 40-50 zł w wersji angielskiej, a w zeszłym tygodniu znalazłem wielkie pudło z grą (po polsku) za 10 zł w Biedronce :|
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Aura? 5 lat opóźnienia... Kto da więcej? :mur:
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

TexMurphy pisze:5 lat opóźnienia... Kto da więcej? :mur:
The Mystery of the Mummy (6 lat) :)
Świat: 2002
Polska: 2008
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

@Ascovel - pobrałem AR 9.1.0 i u mnie hula, przy czym Zin mam na dysku. Może jakiś problem z pobieraniem?
mendosa = konik szachowy
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

No jasne, że Mystery of the Mummy, przecież to też sam przerabiałem... Tyle że moje wkurzenie było mniejsze (bo gdy polska wersja się pojawiła, oryginalną już dawno miałem na półce) i dlatego zapomniałem.
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Nowy leader: Myst (11 lat)

Świat: 1995
Polska (wersja): 2006
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
ODPOWIEDZ