Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

jackowsky pisze:Nowy leader: Myst (11 lat)

Świat: 1995
Polska (wersja): 2006
Klik
Nie mówiąc o tym, że wcześniej na 101% jakaś firma go u nas wydawała, DMG czy inny MarkSoft
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Przed Cenegą Mystem bawił się, kolejno, CD Projekt (w początkach swojej działalności), Mirage i DMG.

EDIT:
GOL wspomina jeszcze o Play-It.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Elum pisze:Przed Cenegą Mystem bawił się, kolejno, CD Projekt (w początkach swojej działalności), Mirage i DMG.

EDIT:
GOL wspomina jeszcze o Play-It.
Play-It wydawał właśnie serię remake o której wspominam w tamtym wątku.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Jeśli dobrze zrozumiałem, to jackowsky'emu chodziło o największą obsuwę w oficjalnej polonizacji gry. Ale tutaj mamy nadchodzącego nowego lidera - pierwszą część Goblinów. :)

Co do serii Remake to potwierdzam, sam mam Rivena z tego cyklu (pośród kilku innych Rivenów, które też mam :)).
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Tak, dokładnie chodziło mi o obsuwę polonizacji :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

jackowsky pisze:Tak, dokładnie chodziło mi o obsuwę polonizacji :)
Trochę umyka mi sens takiego "rozdrabniania się". Szczególnie w przypadkach kiedy polonizacji nikt nigdy nie obiecywał, ani tym bardziej nie brał pod uwagę jej sensowności.
Ale jeżel naprawdę chcce ci się liczyć sprawdź w którym roku przetłumaczono na polski pierwszą część Larrego, może więcej niż 13 lat (bo Myst wyszedł nie w 1995 a w 93)
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

mendosa pisze:@Ascovel - pobrałem AR 9.1.0 i u mnie hula, przy czym Zin mam na dysku. Może jakiś problem z pobieraniem?
Ściągnełem jeszcze raz (już trzeci) i z nowego źródła zadziałało!
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Nieco wody upłynęło w Polskich rzekach od ostatniego wpisu w tym temacie, tymczasem światło dzienne ujrzał Zin A-Z numer 72, można pobrać go tutaj.

Ale to nie wszystko ... zmieniamy bowiem szaty :D . Od 1 sierpnia witryna będzie dostępna pod adresem adventure-zone.info (tak, powrót do korzeni, jeszcze o tym wspomnę niżej), ale na starym serwerze, za to w nowej oprawie graficznej. Wszystkie publikacje z okresu od września 2008, do lipca 2009, zostały już przeniesione na nową odsłonę strony, nie przenieśliśmy za to forum - nie znalazłem możliwości automatycznego "przesypania" - inna struktura bazy danych, a bawić się ręcznie - szkoda czasu. Wszelkie publikacje, komentarze i wpisy sprzed września 2008 - są na stronie obecne.

Teraz krótka lista zmian - po pierwsze ... działać będą prywatne wiadomości! (tak, wiem - to po prostu żałosne, że na tzw. "zielonej" nie działały). Po drugie - komentarze do artów i nowinki nie będą już sprzęgnięte z forum - powodowało to zamieszanie, i chwilami nie było wiadomo, do czego tak naprawdę odnosi się dany wpis. Po trzecie ... ktokolwiek rejestrował się na stronie przed wrześniem 2008 - ten ma nadal tam konto (choć w tajemnicy powiem, że szykuje się czystka pustych kont), jeżeli ktoś nie znał nas wcześniej i rejestrował się na tzw. "zielonej" (09-2008;07-2009) - jest proszony o ponowną rejestrację, za utrudnienie przepraszam, ale mam nadzieję, że różne nowe smaczki osłodzą tę niedogodność :) . (m.i.n. - będzie możliwe posiadanie polskich znaczków w nickach).

Aby krótko nakreślić przyczyny całego zamieszania z AZ, powiem tylko, iż tzw. "zielona" witryna okazała się niewypałem i dla użytkowników, i dla adminów (fatalny CMS), jednym słowem pieniądze wyrzucone w błoto (dziękujemy Ci - Vysoki). Dodatkowo prawny właściciel domeny adventure-zone.pl, postanowił ją zatrzymać dla siebie, a w czerwcu wyrzucić nas ze współdzielonego z Markofem serwera (dziękujemy Ci - Tadeo).

Zapraszamy na AZ :D .
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Jeśli to ta odsłona, która wciąż jest dostępna w domenie home.pl to, moim zdaniem, świetnie dla AZ.

Aktualna wersja oprócz tego, że jest nienajpiękniejsza (rzecz gustu), to jeszcze wygodnie prezentuje tylko to, co na stronie głównej. Grzebanie w pozostałych materiałach to mordęga.

A forum... przyznam, że ze 3 razy się chyba przymierzałem do tego, żeby jakoś dostać się do jego zawartości. Pochlebiam sobie, że kretynem nie jestem ;), ale za każdym razem rezygnowałem. Tak dziwnego i niewygodnego czegoś, co ma służyć do komunikacji jeszcze nie widziałem.

Co do domeny, to na marginesie wspomnę, że rejestracja i zatrzymanie domeny bez związku z własną działalnością za to związanej z działalnością innego podmiotu może być niekiedy zwalczane jako naruszenie cudzych praw (popularnie cybersquatting).
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Zgadza się, forum było nie do przyjęcia, co też było przedmiotem dyskusji redakcyjnych. Mam nadzieję, że teraz będzie czytelniej :) . I tak, to jest na home.pl - postanowiliśmy się trzymać sprawdzonego dostawcy hostingu.

Cybersquatting - obawiam się, że nic z tego, gdyż AZ co prawda działa, ale nie prowadzi działalności w sensie działalności gospodarczej, nie ma też zarejestrowanego znaku firmowego, znaku towarowego, itp. itd., oczywiście jest inna droga - próba kompromisu i perswazji (ostatecznie - odnowienie domeny opłaciło kilka osób, z czego ja np. mam dokładne potwierdzenie tego, za co płaciłem) - ale po stracie prawie roku, nikomu z redakcji nie uśmiecha się taka zabawa, zwłaszcza, że domena .pl była wykupiona przez "prawnego właściciela" bez konsultacji z resztą, i tak naprawdę, "żywiła się" na domenie .info, ale i tak nie zdążyła jej pokonać pod względem ilości wejść. W samą porę się zrobiła ta zawierucha ;) .

Tak czy inaczej - zapraszam serdecznie, do 1 sierpnia strona może wykazywać dziwne objawy, bo jeszcze trwają różne przymiarki, po 1 sierpnia - zakładam że będzie stabilnie :D .
mendosa = konik szachowy
ODPOWIEDZ