...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

U mnie też FF.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Trochę się nam ostatnio rozregulował forumowy zegar. Było to spowodowane tym, że zegar na serwerze (z którego forum pobiera informacje o aktualnej dacie/godzinie) zaczął się spóźniać 4 godziny. Na chwilę obecną wszystko powinno być już w porządku (sprawdźcie na wszelki wypadek, czy macie taką samą godzinę po wylogowaniu/zalogowaniu). Jedyny skutek uboczny jest taki, że aktualnie jedziemy według czasu Abu Dhabi/Tbilisi. Ale to chyba nie jest dla nas problem? :gugu:
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Jak to nie problem!? Tbilisi od nas chyba o 2000 km wczesniej ma wschod slonca.
Wlasnie pisze tego zrzedliwego posta ;P, by sprawdzic jaka bedzie godzina. U mnie na zegarze komputerowym jest 16:30 popoludniu.

EDIT:
Chyba czas sie zgadza :) (tzn forumowy z polskim). Czy to "pm" - to godzina popoludniowa? Nigdy nie wiem :).
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ines pisze:Tbilisi od nas chyba o 2000 km wczesniej ma wschod slonca.
No ma. A my, żeby forum wyświetlało czas środkowoeuropejski, musimy mieć w opcjach ustawioną strefę czasową Tbilisi. I gdzie tu logika? 8)
Ines pisze:Czy to "pm" - to godzina popoludniowa?
Jak kiedyś nie będę miał nic innego do roboty spróbuję to AM/PM przerobić na bardziej swojski system 12/24. :)
Awatar użytkownika
Minuteman
Posty: 469
Rejestracja: czw 24 lut 2005, 19:40

Post autor: Minuteman »

Ines pisze:Czy to "pm" - to godzina popoludniowa? Nigdy nie wiem :).
Acha. Znaczenia pary AM/PM można sobie zapamiętać mnemotechnicznie na przykład w ten sposób, że "A" jest wcześniej w alfabecie, więc oznacza godziny przedpołudniowe.
I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Minuteman pisze:Znaczenia pary AM/PM można sobie zapamiętać mnemotechnicznie na przykład w ten sposób, że "A" jest wcześniej w alfabecie, więc oznacza godziny przedpołudniowe.
Dzieki, juz rozne metody stosowalam, ale wszystkie mnie zawiodly - nigdy nie mialam 100% pewnosci, czy dobrze pamietam. Twoja wydaje sie byc niezawodna. Dzieki :)!
Ostatnio zmieniony wt 01 kwie 2008, 21:29 przez Ines, łącznie zmieniany 1 raz.
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Znowu pobity rekord frekwencji. Czyżby atak nowej generacji spamujących botów? Przed chwilą sprawdziłam, kto jest na forum: prawie trzydziestu gości, z czego połowa "pisze wiadomość", a co poniektórzy nawet "oglądają prywatne wiadomości". Jak można oglądać prywatne wiadomości albo cokolwiek pisać, nie będąc zalogowanym? Oj, żeby z tego znowu jakiej awarii nie było...
Aktyw baluje na Zlocie, to ja tu trochę popiszę, tak sobie a Muzom (?) 8)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Ważne, że nie są w stanie się rejestrować (dzięki pomysłowości Eluma), pisać postów ani rozsyłać spamu. Widzę, że napór gości zelżał z 32 do 7-8, więc stabilności forum to raczej nie zagraża.

Poczekajmy na opinię Eluma. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Nie wiem jaką forum phpbb ma "ładowność" ale przypuszczam, że powinno wytrzymać nawet kilkuset użytkowników on-line jednocześnie. Dlatego w naszym przypadku problemem na chwilę obecną są tylko te zrąbane statystyki.

W wolnej chwili spróbuję wprowadzić na forum patent, który zamiast "najwięcej użytkowników było" wyświetlał będzie "najwięcej zarejestrowanych użytkowników było". To znaczy do rekordu frekwencji liczyć się będą tylko zarejestrowani użytkownicy. :)
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Mnie tam się podoba liczba 134 :P.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jak chcesz może być nawet wyższa. Dwoma kliknięciami mogę ją podmienić na 666 na przykład. 8) Pytanie tylko, czy to ma sens. Lepiej żeby statystyki pokazywały rzeczywistą liczbę żywych/realnych użytkowników. In my opinion.
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Jasne. Trochę żartowałem. Ale nie tylko zarejestrowani są żywi ;).
A tak naprawdę nie ma to - z mojego punktu widzenia - znaczenie. Ustaw sprawę tak, jak uważasz, że będzie lepiej.
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

A fajnie byloby, gdyby tez wyswietlana byla liczba "osob" (pewnie w wiekszosci botow), ktore nie daly rady rozwiazac zagadki podczas rejestracji :D.
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Mam nadzieję, że każdy z forumowiczów ma kota. Albo kogoś innego do głaskania i przytulania.

Jak się przejawia brak kota na forum
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

Mam wrażenie, że nie każdy 8)
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
ODPOWIEDZ