...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Doom Servant
Posty: 53
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 16:47
Lokalizacja: www.oldgames.nu

Post autor: Doom Servant »

W recenzjach przydalo by sie sortowanie wg ocen, dla ludzi miej bieglych z adv takimi jak ja :>
- Death is only the beginning
- Yah the beginning of hell
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Pracujemy nad tym. Sortowanie według ocen, a nawet według recenzentów na pewno na Przygodoskopie będzie. Kiedy? "TBA" jak mawiają angole 8)
Awatar użytkownika
Doom Servant
Posty: 53
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 16:47
Lokalizacja: www.oldgames.nu

Post autor: Doom Servant »

Zapowiedzi sie troszke zdezaktualizowaly, widac tam farenhaita, dream fall. Te gry juz wyszły raczej ;D. Nic bym nie mowil bo w sumie az tak bardzo mi to nie przeszkadza ale gdy zawsze zagladam na zapowiedzi to pojawia sie u mnie usmiech na twarzy i blakajaca mysl w glowie "heh jescze tego nie usuneli" - a ze jestem ponurym czlowiekiem, i myslec nie lubie to pisze owego posta. A i poprosze pod choinke jakas fajna przygodowke najlepiej cos na wzor fahrenhaita albo krate piwa. A i jescze cos pokoju na swiecie i czystosci w moim. I to bylo by na tyle, to mowilem ja jazabek.
- Death is only the beginning
- Yah the beginning of hell
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Doom Servant pisze:Nic bym nie mowil bo w sumie az tak bardzo mi to nie przeszkadza ale gdy zawsze zagladam na zapowiedzi to pojawia sie u mnie usmiech na twarzy i blakajaca mysl w glowie "heh jescze tego nie usuneli" - a ze jestem ponurym czlowiekiem, i myslec nie lubie to pisze owego posta.
Nie przypominam sobie żadnego serwisu, który by usuwał zapowiedzi po ukazaniu się gier. Dlaczego mielibyśmy to robić?
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Aby dać dobry przykład innym serwisom??
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Ja nie widzę potrzeby, żeby usuwać zapowiedzi po premierze. Jasno jest określone, że jest to zapowiedź, więc czytelnik zaglądający do niej dobrze wie czego oczekiwać.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

elemeledudek pisze:Aby dać dobry przykład innym serwisom??
A dlaczego dobry? Ja na przykład lubię czytać zapowiedzi po zagraniu w finalną wersję gry - widać z czego twórcy zrezygnowali, a co dodali w międzyczasie.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

NO niby tak, ale mnie na przykład strasznie denerwuje na serwisach recenzujacych płyty, gdy na stronie wisi zapowiedź, płyta już dawno w sklepach, a recenzji brak. Odnoszę wtedy wrażenie swego rodzaju niechlujstwa. Wiem, że płytę łatwiej przesłuchać niż grę przejśc, więc porównanie nie do końca odpowiednie, ale odczucie podobne.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Recenzje do Fahrenheita, Dreamfall i Chłopaków są. Magritte to projekt amatorski (a takich z zasady nie recenzujemy), poza tym gra w finalnej wersji jeszcze się nie ukazała. Jak ktoś z redakcji zaopatrzy się w Anacapri albo Yoormurjaka to recki też się pojawią. Naprawdę, nie wiem w czym widzicie problem, przecież po wejściu w zapowiedź macie w menu po prawej pozycję "Recenzja". :)

Co do filozofii trzymania w "Zapowiedziach" tylko pozycji jeszcze nie wydanych, to raczej takiego wariantu nie przewidujemy. Zapowiedzi piszemy rzadko i diametralnie się to nie zmieni (na pewno nie in plus).
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Ależ ja nie widze najmniejszego problemu. Do działu zapowiedzi tak naprawdę praktycznie nie zagladam. Napisałem tylko co myślę w temacie swego rodzaju "nie odświeżania " rubryki "zapowiedzi".
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

IMHO chodzi o to, ze gdy gra znajduje sie w zapowiedzi sprzed dwoch lat, to mozna odniesc bledne wrazenie, ze jeszcze nie wyszla. Nie wszyscy przeciez na biezaco sledza to, co sie dzieje w swiecie gier. Moze te niedogodnosc udalo by sie rozwiazac, gdyby do gier, ktoer wisza w zapowiedziach, a tak naprawde zostaly wydane dawno temu, dodac przy tytule na przyklad swiatowa date wydania.
Lub zapowiedzi jakos podzielic na swieze i stare/nieswieze :).
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Davero
Posty: 880
Rejestracja: wt 07 lut 2006, 12:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Davero »

Ines pisze:Moze te niedogodnosc udalo by sie rozwiazac, gdyby do gier, ktoer wisza w zapowiedziach, a tak naprawde zostaly wydane dawno temu, dodac przy tytule na przyklad swiatowa date wydania.
Mamy! :) W Encyklopedii. Ale kto wie. Może warto byłoby dodać przy tytule jakiś stempelek "wydana".
Chciał(a)byś jakiejś zmiany na Przygodoskopie? Napisz TUTAJ lub TUTAJ :)
Awatar użytkownika
Kent
Posty: 63
Rejestracja: ndz 18 lut 2007, 12:30
Lokalizacja: Wrzesnia

Post autor: Kent »

Gram obecnie w Dreamfall i postanowiłem poczytać wasze opinię na forum. Na stronie 15 ktoś napisał, ze [SPOILER]April zginęła(potem pojawiła się odpowiedź, że jednak nie).[/SPOILER]
Mam proźbe do moderatora: niech pozmienia kolor czciąki, w miejscu gdzie są spoilery.

aegnor: zrobione, Twoje spoilery też "wybieliłem" :)
Awatar użytkownika
Doom Servant
Posty: 53
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 16:47
Lokalizacja: www.oldgames.nu

Post autor: Doom Servant »

Najlpiej rozwiazac to po przez archiwom czy cos, Ines dotarla do sedna. I tez popieram elemeledudek'a. Mowie wam archiwom to dobra sprawa, albo stepel ;)
- Death is only the beginning
- Yah the beginning of hell
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Doom Servant pisze: elemeledudek'a
:mur:
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
ODPOWIEDZ