...a bywa, że i komiksy. Naturalnie tylko te nieinteraktywne.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Dziwne, w tytule wątku widzę "fajny film..." a rozmawiacie o horrorach :D
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

A to horror gatunkiem filmowym nie jest ? ;)

Ale ok, żeby wyjść z tego "zaklętego" kręgu :P
Ostatnio widziałem Superhero, najnowszy film twórców Nagiej broni oraz dwóch ostatnich części Strasznego filmu.
Pierwszy cykl przeuwielbiam, drugiego szczerze nieznoszę. A Superhero to czystej wody parodia Spidermana (jeśli ktoś widział z plakaty z postaciami z X-man czy Fantastic 4 to niech zapomni - pojawiają się na mniej niż 10 minut filmu). Sam film zaś to niemal żywcem przeniesiona na ekrany fabuła pierwszego Spidera, odpowiednio zmieniona i przepleciona mniej lub bardziej zabawnymi gagami. Jeśli ktoś chce się pośmiać i nie oczekuje głębii intelektualnej - film jak znalazł :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Film Return of the living dead jest z 1985 (chyba) i chociaż Wysyp jest dobry, to ten bije go na głowę (nawet nie jedną :P).

Aby nie rozmawiać tylko o horrorach: niedawno obejrzałem film Hitman, niestety okazał się mocno średni. W grę nie grałem, ale film za bardzo przypominał filmy o super bohaterach... Fabuła niczym specjalnym nie zachwyciła. Za to aktorka grająca rolę drugoplanową była bardzo ładna :D
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Wypożyczyłam sobie wczoraj "Kult"z Nicolasem Cagem.
Na swoje usprawiedliwienie powiem, że było głośno bo faceci przed wypożyczalnią rozwalali drogę, pies czekał na zewnątrz (a w dodatku zainteresowała się nim mała dziewczynka) więc musiałam coś znaleźć szybko.

Jednak przejdźmy do mojego przesłania :

NIE OGLĄDAJCIE TEGO!
Awatar użytkownika
Manni
Posty: 148
Rejestracja: sob 07 cze 2008, 08:43
Lokalizacja: Olecko / Warszawa

Post autor: Manni »

Racja - strasznie kiepski film. Zdecydowanie bardziej polecam oryginał, ale przede wszystkim dla tych, którzy nie widzieli tego nowego - twist wgniata w fotel!
gram: Sam and Max: Season 1, The Dark Eye: Chains of Satinav
poza tym: Ratchet & Clank: Crack in Time, Catherine (płyta zaginęła T_T'')
ost. skończone: The Walking Dead (9/10), Chaos on Deponia (8/10)
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Wczoraj obejrzałem The Ruins. Marna fabuła (zabójcze rośliny w ruinach piramidy Majów?? WTF??) przyprawiona dobrymi i dosyć brutalnymi scenami gore daje wcale nie najgorszą mieszankę ;)
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

http://www.youtube.com/watch?v=6d-tNXxTRBA

:D ale ostrzegam, że to tylko dla mocnych widzów...
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Klaymen pisze:http://www.youtube.com/watch?v=6d-tNXxTRBA

:D ale ostrzegam, że to tylko dla mocnych widzów...
Brawa dla twórcy :-D

Z okazji premiery nowego teledysku Metallicy przypominałem sobie ich stare teledyski. Oglądając "One" zaintrygowało mnie z jakiego filmu wzięli fragmenty. Znalazłem że chodzi tu o film "Johnny got his gun" (aka Johnny poszedł na wojnę) i tutaj poszedł w ruch filmweb. Ocena ponad 9/10 gwiazdek, same pozytywne komentarze... Stwierdziłem że muszę go obejrzeć 8)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

To ja z ostatnio ogladanych polecam CLOVERFIELD. Czysta zabawa i zero głębi, ale podoba mi sie fakt nie wyjaśnienia w zasadzie niczego i poprostu widowisko robi wrażenie.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Midori
Posty: 9
Rejestracja: wt 05 sie 2008, 07:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Midori »

"Cloverfield" był niezły ale tak naprawdę to chyba głównie ze względu na sposób kręcenia - gdyby był tradycyjnie zrobiony to wyszłaby straszna klisza
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Mam za soba seans "remakeu" DAY OF THE DEAD. Totalna porażka na całej linii. Niedojże film nie ma kompletnic nic wspólnego z oryginałem, to jeszcze sam w sobie jest kiepski jak drużyna florecistek w Pekinie.
Być może gdyby twórcy chamsko nie chcieli sie podpiąć pod klasykę jeszcze bym to "dzieło" jakos przełknął i przymknął oko na pewne sprawy, ale nie lubie jak ktos szarga takie świętości jak uważany przez mnie jako najlepszy filmo o zombie oryginalny DAY OF THE DEAD.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Dimmu
Posty: 166
Rejestracja: pt 30 mar 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dimmu »

Masz na myśli remake czy prequel, tzn. gdzie akcja dzieje się w zakładzie psychiatrycznym?

Ja ostatnio oglądałem serial Fear itself, całkowicie robiony w konwencji horroru. Całkiem przyjemne widowisko, jednak odcinki próbują być bardziej oryginalne niż są w praktyce i bez problemu można tam znaleźć perfidne wzorowania się na innych dziełach kina...

Oprócz tego świetny film "WAZ", klimatem zbliżony do kultowego "Siedem". Z czystym sumieniem go polecam....
Awatar użytkownika
Manni
Posty: 148
Rejestracja: sob 07 cze 2008, 08:43
Lokalizacja: Olecko / Warszawa

Post autor: Manni »

Korzystając z tego tematu - jeśli mamy forumowiczy z Katowic to zapraszam tutaj:

Obrazek

Pytanie jest dość proste (chodzi o filmy pełnometrażowe, w całości robione pod IMAX, choć mogły być puszczane nie tylko w nim), a za to można bilet darmowy wygrać. Został jeden dzień a zgłoszeń poprawnych jak na lekarstwo, więc zapraszam ;).

Mam nadzieję, że nie potraktujecie tego jako spam. Wysyłam to tylko na dwa najbliższe mi fora :>.
gram: Sam and Max: Season 1, The Dark Eye: Chains of Satinav
poza tym: Ratchet & Clank: Crack in Time, Catherine (płyta zaginęła T_T'')
ost. skończone: The Walking Dead (9/10), Chaos on Deponia (8/10)
Awatar użytkownika
Klaymen
Posty: 397
Rejestracja: pt 24 sie 2007, 19:32

Post autor: Klaymen »

Właśnie skończyłam oglądać "Bagdad Cafe" - piękny, zakręcony film o przyjaźni. Bardzo pozytywny. Szczerze polecam - że już o tytułowej piosence nie wspomnę! :)

I aaaam callling yooou.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
ODPOWIEDZ