Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Machinarium w planie wydawniczym IQP. Sugerowana cena 49,90PLN. Drogo, kurtka na wacie.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jasne, że lepsze byłoby symboliczne dziewiętnaście dziewięćdziesiąt. Z drugiej strony, wolałbym kupić trzy kopie Machinarium (i wykorzystać na przykład jako prezenty urodzinowe 8)) niż wydać dokładnie tyle samo na pojedyncze egzemplarze (na własny użytek) Atlantis: Evolution, Fenimore Fillmore: Zemsta i The Legend of Crystal Valley.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Kolejne przygodówki będą dostępne lada moment na GOGu. Jakie? Już jest pierwszy Gabriel Knight. Można się tego było dowiedzieć z wywiadu z Marcinem Iwińskim (GOG to pomysł CD Projektu).
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Mniej więcej przedwczoraj na YouTube trafił pierwszy film z Boryokudan Rue. Poezja. Od dawna nie widziałem tak fajnie zrobionego zwiastunu przygodówki.

BTW, jak gra przed premierą doczeka się dema, to chyba z wrażenia napiszę zapowiedź.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Stąd można ściągnąć demo Maniac Mansion in 3D Remake.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Wiemy już jak będzie wyglądać pudełko (blaszane) Machinarium i jego zawartość (plakat i muzyka). Niby fajnie, ale znowu wyłamali się z jednolitej linii serii.

Druga wiadomość jest znacznie ciekawsza. Po kolejnym falstarcie na Gametap, Uru Live wraca i jest za darmo. Wystarczy ściągnąć odpowiednią instalkę ze strony projektu i założyć konto. Instalka lekka nie jest (waży przeszło 1gb), ale jak ktoś jest leniwy albo ma słabe łącze, to mogę mu na zlot dostarczyć wypaloną płytkę. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

aegnor pisze:Druga wiadomość jest znacznie ciekawsza. Po kolejnym falstarcie na Gametap, Uru Live wraca i jest za darmo. Wystarczy ściągnąć odpowiednią instalkę ze strony projektu i założyć konto. Instalka lekka nie jest (waży przeszło 1gb), ale jak ktoś jest leniwy albo ma słabe łącze, to mogę mu na zlot dostarczyć wypaloną płytkę. :)
Dzieki za informacje!
Wlasnie staram sie sciagnac instalatora, ale na razie obserwuje same problemy s kolejka. Zamiast zmniejszac sie, skacze 12-14-12-13. Nic z tego ne rozumiem, ale bede jeszcze probowac. Jak sie nie uda, to oczywiscie chetnie skorzystam z twojej pomocy.
Tra-la-la!
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Udało mi się dziś kupić Play Max Game 1/2010 z przygodówką Adam's Venture, a właściwie pierwszym jej epizodem po polsku, za 14,90 zł. Kto zainteresowany, lecieć do kiosku :) .
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Mam nadzieję, że będzie to lepsze od pierwszego (i jak na razie ostatniego) epizodu Bonez Adventures: Tomb of Fulaos :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Ascovel
Posty: 277
Rejestracja: pn 02 lut 2009, 17:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Po recenzjach, jakie Adam's Venture zbiera, nie spodziewałbym się, aby seria była kontynuowana.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Znaczy seria będzie kontynuowana, tak twierdzą twórcy. Jednak jakość rozgrywki pozostawia wiele do życzenia - tragiczne sterowanie (tylko klawiatura), w połączeniu z tym :

Obrazek

(tak, ten co go prawie nie widać, to właśnie facet, którym sterujemy) ^^ + brak możliwości zapisu gry = koszmar przygodówkowca. Nie kupować :( .
Ostatnio zmieniony czw 25 lut 2010, 08:47 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Dzięki za ostrzeżenie :)

Chodzi o brak możliwości zapisu w dowolnym miejscu?
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Adam's Venture

Post autor: mendosa »

Tak, nie można zapisać według własnego uznania, gra zapisuje się samoczynnie w tzw. punktach kontrolnych, check-pointach, o których istnieniu dowiadujemy się dopiero, gdy do nich dotrzemy i gra się zapisze. Jest to irytujące, no bo wiadomo, że nie zawsze mamy czy to czas, czy ochotę przechodzić od jednego, do drugiego punktu za jednym zamachem. Inna sprawa, że (przynajmniej na początku rozgrywki) punkty kontrolne nie są jakoś bardzo od siebie oddalone, zatem czas między jednym a drugim nie dłuży się, i można przejść w miarę szybko.

Do sterowania można się przyzwyczaić, choć naprawdę nie rozumiem dlaczego nie dało się tak zrobić, aby sterować myszką. Może przesadzam mówiąc "nie kupować", ale w zbliżonej cenie (6 dolców) na GOG można na ten przykład kupić Gabriel Knight: Sins of the Fathers, czy Sanitarium (to akurat nieco drożej, bo 10 dolców).
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Po kilku słabszych grach seria TAC wraca do formy. :) Dziś premiera Machinarium, a do planu wydawniczego trafiła Goin' Downtown. Miła niespodzianka. Gra do tej pory wydana została chyba tylko w wersji niemieckiej, w dodatku ma już dwa lata na karku, więc nie spodziewałem się jej zobaczyć u nas. Kiedykolwiek.

Jedna rzecz mnie tylko martwi. O ile zwykle preferuję wersje z napisami, o tyle w przypadku Goin' Downtown czuję się jakiś taki... rozdarty wewnętrznie. Nie chodzi o to, że mam problem z językiem niemieckim, ale jeśli główny bohater mieszka w Nowym Jorku i ma na imię Jake, to niemiecki mi do niego za cholerę nie pasuje. :P
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Na GOG pojawiają się co raz to ciekawsze tytuły. Ostatnio:
King's Quest 4+5+6 (9,99$)
Gabriel Knight 2: The Beast Within (5,99$)
Phantasmagoria (9,99$)
Space Quest 4+5+6 (9,99$)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Zablokowany