Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

jackowsky pisze: Co powiecie na spotkanie przy rozpadlinie dzisiaj o 20:00?
Spróbuje być, choc 21:00 była by pewniejsza.
W kązdym razie chętnie potańcze w grupie do pisenki Petera Gabriela.
Następnie proponuje zawody biegowe dookoła wulkanu.....czy co tam stoi na środku.

Swoja droga, ktos mógłby mi wytłumaczy o co tam w zasadzie chodzi?
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Ja pracuje do 20, a jeszcze trzeba do domu dotrzec, tak ze sprobuje dolaczyc, ale pozniej.
A gdzie sie bedziecie spotykac? Kazdy przeciez na wlasnej wyspie zaczyna, a potem?

Dobra, ja i tak sie spoznie, wiec bede po prostu waszych nickow wypatrywac, bo pojecia nie mam gdzie tam i jak mozna dojsc.
Mozhe wy akurat jakies postepy w miedzyczasie zdazycie zrobic.
Do zobaczenia.
A jakies znaki rozpoznawcze beda - w sensie ubioru? ;)
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Dobra, niech będzie 21:00.

O co chodzi? Chyba trzeba wejść do tej rozpadliny. Znalazłeś takie tkaniny powieszone tu i ówdzie. Jeżeli znajdziesz to dotknij. Oświeca się wtedy ten znak na tkaninie. Im więcej tkanin dotknąłeś tym większa część znaku rozbłyska. Po co to? Nie pamiętam.

Ines-->Spotkanie przy tej rozpadlinie w pierwszym wieku, do którego dostajesz się z własnej wyspy. A znaki rozpoznawcze? Taniec, przysiad, taniec :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

No i jak jest. Nikogo nie spotkałem :(
Za to znalazłem te wszystkie "szmatki" i jestem teraz w takim świaecie z grzybkami. NIc nie kumam hhyhy ale ładna grafika jest.
Proponuje sie umówić następnym razem pry fontannie. Coś mi sie wydaje że to jedyne miejsce gdzie sie ludzie mogą razem spotkać.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

Jak to nikogo? Ja tam siedziałem od 20:15 do 21:10
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Wbrew pozorom można spotkać całkiem sporo ludzi.
Obrazek

Kilka uwag:
1) przy Rozpadlinie, na Relto ani w żadnym z czterech Wieków z podstawowej wersji gry się nie spotkacie (chyba że na zaproszenie), bo są one indywidualnymi wiekami dla każdego gracza (każdy ma swój "komplet"),

2) w Bevin można spotkać czasem kilka osób, ale to też nie wyczerpuje puli graczy, bo takich Bevinów jest wiele (wszystkie wyglądają identycznie), a gracze są chyba przydzielani do nich losowo,

3) żeby wypuścić się na szerokie wody należy zacząć od zdobycia KI (początek Wieku Gahreesen), wtedy w komputerowej komnacie Nexus (okrągła sala bez wyjść, z terminalem) możemy sprawdzać udostępnione lokacje (w tym różne Beviny) - w Watcher's Pub czy Guild of Greeters można spotkać całkiem sporo osób.

Na przyszłość proponuję Guild of Greeters jako miejsce spotkań.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

No to wiele wyjaśnia.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

a jak wyjsc z Guild of Greeters? Tylko przez ksiazke?
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: anka »

:o :o jezzzuuuu... boje się o was! Tylko żebyście się nie pogubili i wrócili na następny zlot! :lol:
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

Cos tak czułem że w tych światach nie mozna sie spotykać.
Poza tym, ciągle niewiele czaję.
Czyli skoro ja przeszedłem tę "rozpadline" i na mojej wyspie mam teraz cztery słupy zamias jednego i rozwiązuje zagadki w takiej jakiejs "zagrzybionej" miejscówce, to znaczy że mam to KI czy nie?
Co to są te Wieki i Beviny??
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: jackowsky »

A co to w ogóle jest to KI? :)

anka-->Ale my właśnie podążamy na kolejny zlot - I wirtualny zlot :D
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

elemeledudek pisze:Czyli skoro ja przeszedłem tę "rozpadline" i na mojej wyspie mam teraz cztery słupy zamias jednego i rozwiązuje zagadki w takiej jakiejs "zagrzybionej" miejscówce, to znaczy że mam to KI czy nie? Co to są te Wieki i Beviny??
Wieki to światy, z którymi łączysz się przez poszczególne Księgi. Cztery początkowe są indywidualne, tj. jak kogoś do niego specjalnie nie zaprosisz, to żadnych graczy w nim nie spotkasz. Znajdując w nich kamienne tablice łączące Bahro możesz znaleźć dodatkowe "teleporty" do innych lokacji i Wieków.

KI masz jak skorzystasz z... maszyny nadającej KI. :)
Znajduje się na samym początku jednego z tych czterech wieków - Gahreesen (taki "mechaniczny"). Wkładasz rękę do takiej maszyny i dostajesz taki niby-zegarek na dłoń, a w dolnym panelu obok księgi Relto pojawia się jego ikonka). Ma wiele funkcji - zapewnia dostęp do części lokacji, umożliwia robienie notatek, komunikowanie się z innymi graczami (masz swój indywidualny numer, jak GG), robienie screenów (np. żeby mieć w czasie gry podgląd do wcześniejszych wskazówek bez potrzeby przerysowywania) itp. Przede wszystkim jednak możesz korzystać z komputera Nexus (taka okrągła, kręcąca się sala), w których widzisz udostępnione publicznie Wieki i inne Beviny.

A Beviny to coś w rodzaju serwerów - miejsc spotkań, z których można ruszać na wspólne rajdy do dodatkowych Wieków (w których zagadki wymagają współdziałania graczy). Każdy wygląda tak samo, można by pomyśleć nad założeniem typowo polskiego, ale jeszcze nie wiem jak to zrobić. :)

Jeh'ral pewnie wytłumaczyłby to lepiej.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Madzius888 »

Kto by pomyślał, że przygodówkomaniacy będą umawiać się na sesję :mrgreen:
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Post autor: Tetro »

przed chatą stoi jakaś wieża, i można ją otworzyć po co ona jest?

Już wiem :):) i po ukończeniu zadania mam cztery inne takie wieże
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: elemeledudek »

czterech wieków - Gahreesen (taki "mechaniczny").

Skąd znasz nazwy tych wieków? Ja skorzystałem z jednego z tych czterech słupów na chybił trafił i stąd moja obecnoś w "zagrzybionym" świecie.
Rozumeim, że w któryms z tych czterech słupów jest ten świat "mechaniczny"?

Pokręcone to deczko.
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
ODPOWIEDZ