Masz problem techniczny ze starą przygodówką? Nie potrafisz uruchomić piły łańcuchowej w Maniac Mansion? To odpowiednie miejsce.
Dział przyjazny dla gości (nie wymaga rejestracji na forum).

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

alihaa
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 04:54
Lokalizacja: Wrocław

Broken Sword schadow of the templars the directors cut

Post autor: alihaa »

Proszę baaaaaaardzo namiary na solucję lub poradnik :)
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

A może powiedz, z czym masz problem? Tak się składa iż w tę wersję również grałem, i coś tam nawet pamiętam. :D .

A tu nieśmiertelne UHS : nieśmiertelne UHS ;)
mendosa = konik szachowy
alihaa
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 04:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alihaa »

jestem w pokoju gdzie wyjęłam szufladę z biurka i co teraz?Wychodzę na zewnątrz i chcę wejść na schody i się nie da.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Sęk w tym, że pokoi to trochę w tej grze jest :) . Napisz precyzyjnie: gram George'm/Nico, jestem tu/czy tam. Albo -> we wcześniejszym wpisie podałem link do Uniwersalnego Systemu Podpowiedzi, zapewne pomoże.
mendosa = konik szachowy
alihaa
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 04:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alihaa »

początek gry Nico przeszłam przez kratę i pomieszczenie z rozsuwanym wejściem i jestem w pokoju wyjęłam szufladę i mam szyfr z literami na serwetce jak go rozwiązać?
alihaa
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 04:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alihaa »

mam taki zapipis z poradnika twojego i z tego nie rozumiem


Najprostszym sposobem jest to , aby myśleć o słowa , nazwiska, miejsca i już wiemy, i szukać wzorów symboli, które mogłyby te słowa pasują do . Każda litera alfabetu składa się z jednego symbolu , i wszystkie te symbole w dokumencie reprezentują tę samą literę.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Post autor: mendosa »

Ten poradnik nie jest "mój" (owszem, marzyłem kiedyś o zrobieniu polskiej kopii UHS, ale ... rozeszło się po kościach) ;) . A sprawa jest raczej prosta - podstawiasz odpowiednie litery w odpowiednie miejsca, i już. Trzeba kombinować, co gdzie by pasowało np. imię, nazwisko, miejsce itp. A teraz ... Uwaga! Link do kompletnego rozwiązania (psujki aka spoilera) poniżej:

PS. Ujka
mendosa = konik szachowy
alihaa
Posty: 19
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 04:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alihaa »

dzięki ale myślę że narazie :D
ODPOWIEDZ