Jeśli chciał(a)byś pochwalić się własną, własnoręcznie zaprojektowaną, zaprogramowaną i/lub narysowaną grą - nie mogłeś(aś) trafić lepiej.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Elum

Post autor: Elum »

No tak, trzeci rozdział odrobinę różnił się od pozostałych. ;)
Przemo pisze:Recenzja być może trochę zbyt surowa, jak na amatorską przygodówkę. Sam dobrze się przy niej bawiłem.
Ale ja bardzo lubię surowe recenzje! Mam uczulenie na wysokie oceny dla słabych gier i w ogóle na zawyżanie ocen. Problem polega na tym, że przygodówki darmowe/freeware (nie mylić z niezależnymi) trzeba trochę inaczej oceniać. Nie dlatego, że są gorsze. Nie chodzi o to, żeby traktować je ulgowo. One po prostu inaczej funkcjonują. Przykładowo - wytykanie przygodówce darmowej, że jest "za krótka" jest trochę jak oczekiwanie od dwudziestominutowego filmu krótkometrażowego, że będzie trwał dwie i pół godziny. Co to znaczy "za krótka"? Znam świetne przygodówki freeware, które kończy się w kilkanaście minut. Czy można to uznać za wadę? Przecież jeśli autor nie każe nam za swoją grę płacić, odpada kwestia przelicznika - czas gry/cena.
Przemo pisze:Poza tym, moim zdaniem takim produkcjom nie powinno się wystawiać ocen końcowych - zwłaszcza jak serwis jest nastawiony na testowanie profesjonalnych, komercyjnych produktów.
Przede wszystkim nie powinno się wystawiać ocen końcowych według zasad przyjętych dla gier komercyjnych. A już tym bardziej bez sensu jest rozkładanie gry na czynniki pierwsze (tak jak zrobiła to Evillady) i wyciąganie średniej z tzw. plusów i minusów.
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Post autor: Ascovel »

Virgo C. pisze:No to jest nas Elum dwóch. Chociaż nie, akurat w tym że trzeci rozdział stanowił największe wyzwanie jeśli chodzi o gimnastykę dla szarych komórek mogę się podpisać :)
Jak już zdradziłeś się, że grałeś, Virgo, to napisz może też coś na temat swoich ogólnych wrażeń. :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

Czuje się wywołany do tablicy. Gra podobała mi się. Co prawda nie była zbyt trudna (jeśli nie liczyć trzeciego rozdziału), ale lynchowski klimat i chęć sprawdzenia w jaki to jeszcze dziwny sposób Jack spróbuje czynić dobro skutecznie maskowały ten mankament. Oraz dialogi, szczególnie pomiędzy śledziem i łosiem. To było coś :)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Dzięki i sorry za wywoływanie do tablicy, ale każda nowa opinia jest dla mnie bardzo cenna.

Jeśli ktoś by chciał spróbować trudniejszych zagadek mojego autorstwa to zachęcam do dema Frantic Franko. Ostatnio znienacka przypomniał o tych zagadkach Ben Chandler w dyskusji na temat innowacji.
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Świąteczny soundtrack Snakesów już w sklepach, tzn. na stronie:

Obrazek

W sumie 17 niesamowitych "utworów" w tym takie jak:

Blood Blood Blood
Evil Fishes
Life Flashes by Before The Alcoholics Eye
The Salty Aftertaste of Revenge

oraz

Girls Are Bitches

Wesołych Świąt i Miłego Słuchania!
Awatar użytkownika
Elum

Ascovel pisze:Girls Are Bitches
Ściągnąłem sobie. ;)
Awatar użytkownika
tetelo
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Powyższe to powszechnie znana mądrość ludowa, by nie powiedzieć cliche. Natomiast mnie zaintrygował tytuł: Life Flashes by Before The Alcoholics Eye.
Kto to wymyśla? I czy Deirdra o tym wie?
Na razie brak ma czasu, by odsłuchać, ale ściągnęłam, dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Za wszystkie tytuły utworów jestem odpowiedzialny ja. Każdy odnosi się jakoś do scen, które dany utwór ilustruje w grze, ale rzeczywiście jak wymyślałem "Life Flashes by...", to gra Deidry chodziła mi po głowie. Kombinacja wydała mi się zabawna, więc taki też tytuł zostawiłem.

I to nie jest też jedyna tego typu inspiracja. Tytuł "Blood Blood Blood" nawiązuje np. do niezależnej gry pt. Space Funeral.
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Nowy (czwarty) wywiad ze mną i Alexem van der Wijstem, tym razem na łamach The AGS Blog:

http://ags-ssh.blogspot.com/2010/12/dua ... -post.html

Szkoda, że tak byle jak wklejony, ale osoba przeprowadzająca wywiad jeszcze przed jego publikacją odeszła z redakcji blogu i nie zajeła się edycją.

Przy okazji, gra została wspomniana na liście 20 zbyt często przegapianych gier roku 2010 przygotowanej przez IndieGames.com:

http://www.indiegames.com/blog/2010/12/ ... ay_ha.html
Ostatnio zmieniony pt 07 sty 2011, 16:51 przez Ascovel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Snakes of Avalon na liście 10 najlepszych darmowych przygodówek roku 2010 przygotowanej przez IndieGames.com!

http://www.indiegames.com/blog/2011/01/ ... nture.html
Awatar użytkownika
Elum

Pogratulować.

IndieGames.com to jeden z tych serwisów, na które wpadam prawie codziennie/regularnie (to znaczy za każdym razem gdy zaglądam na ulubione strony o grach 8)), więc też bym się cieszył gdyby moją grę tam docenili.
Awatar użytkownika
tetelo
Kontakt:

Gratulacje!
A na marginesie, ostatnio obserwuję u siebie całkiem przyjemne poczucie nienadążania za ciekawymi grami, i to właśnie z kategorii indie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Dzięki za gratulacje, Elum, tetelo!

Teraz jeszcze tylko liczę na jakieś wyróżnienia w AGS Awards 2010.

Główną pulę nagród zgarnie oczywiście The Journey Down, ale w kilku kategoriach myślę, że Snakes ma niezłe szanse.

Pierwsza tura głosowania kończy się z początkiem lutego.
Ostatnio zmieniony ndz 06 lut 2011, 10:38 przez Ascovel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

No i są już tegoroczne nominacje do AGS Awards! :D

http://ags-ssh.blogspot.com/2011/02/ags ... tions.html

Snakes of Avalon został nominowany w 9 kategoriach - w tym do nagrody za najlepszą grę, najlepszy scenariusz, najlepsze dialogi, najlepszy gameplay i najlepsze postacie.
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Chciałem podlinkować artykuł tetelo o polskich grach niezależnych na Technopolis, gdzie "snejki" są szeroko opisane:

http://technopolis.polityka.pl/2011/co- ... y-indyanie

Wielkie dzięki, tetelo!

We wspominanych post wyżej AGS Awards nie otrzymaliśmy ostatecznie niestety żadnej nagrody - w 8 kategoriach, w których byliśmy nominowani wygrał świetny The Journey Down, a w jednej Eternally Us.

Ceremonię rozdania nagród można sobie obejrzeć na YT. Na pewno warto choć rzucić okiem, bo była niesamowita:

http://www.youtube.com/watch?v=8s7B1a9BYDk

Za to później wygraliśmy nagrodę MAGGIE za najlepszą grę wystawioną w comiesięcznym konkursie MAGS w 2010 roku:

http://www.mags-competition.info/?page= ... ame%202010
Ostatnio zmieniony śr 20 kwie 2011, 18:52 przez Ascovel, łącznie zmieniany 2 razy.
Vicek

Post autor: Vicek »

Ja wciąż czekam na polską wersję językową.
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

Polska wersja niedługo będzie, bo w 95% jest zrobiona. Wyszłaby już i miesiąc temu, ale pojawiły się inne priorytety i znowu odłożyłem prace nad nią.
Awatar użytkownika
Ascovel
Kontakt:

I oto ona - Polska wersja - skończona w 101%:

http://www.przygodoskop.pl/snakes_of_avalon_pl.htm

Mam nadzieję, że spodoba się osobom, które na nią czekały (i innym też).
Awatar użytkownika
tetelo
Kontakt:

Re: Snakes of Avalon

Punk's not dead! Wywiad z Autorem na RPS-ie!

http://www.rockpapershotgun.com/2012/03 ... s-burning/
Awatar użytkownika
Elum

Re: Snakes of Avalon

Przeczytałem dopiero dzisiaj, bo przez kilka ostatnich dni byłem zajęty dopracowywaniem nowego wyglądu forum (w oparciu o styl, który dziwnym zbiegiem okoliczności nazywa się Avalon :gugu:).

Kurcze, najpierw IndieGames.com, teraz RPS. Następny wywiad z Ascovelem zobaczymy pewnie w NBC (tak jak ostatnio z Timem Schaferem).

BTW, The Thought Saved for Last już mi się podoba.
ODPOWIEDZ