...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Forum 3.0

Post autor: Elum »

Spontaniczna wymiana przemyśleń w sąsiednim wątku zmotywowała mnie do wprowadzenia kilku kosmetycznych poprawek. ;) Przede wszystkim zaktualizowałem forum z phpBB2 do phpBB3. Ponieważ fora oparte na phpBB2 powoli odchodzą w zapomnienie, nie są już wspierane przez twórców i coraz trudniej o pomoc w razie ewentualnych problemów, nie dało się tego uniknąć. A lepiej to zrobić teraz, niż czekać kolejnych kilka lat (aż jakiś mądrala wymyśli phpBB4 :P), bo wtedy taka operacja na pewno zrobiłoby się bardziej skomplikowana.

Forum, na oko, zaktualizowało się w miarę bezboleśnie, przy czym nie jestem w stanie sprawdzić w ciągu jednego dnia wszystkiego. Dlatego jeśli zauważycie, że coś nie działa lub dzieją się inne dziwne rzeczy - piszcie natychmiast, bez chwili wahania. Jeśli, odpukać, ktoś nie może się zalogować - jest przygodoskopowy mail, na który można (należy!) zgłosić problem. Im szybciej poprawi się wszystkie ewentualne usterki, tym lepiej.

Niestety, wraz z aktualizacją do phpBB3 zauważalnie zmienił się wygląd. Szkoda mi starej wersji, bo Czaju perfekcyjnie zsynchonizował forum z layoutem strony. Problem w tym, że styl Morpheus, z którego przez ostatnie siedem lat korzystaliśmy, nie istnieje dla phpBB3 (style z phpBB2 nie są kompatybilne z phpBB3), więc jedyną opcją było znalezienie czegoś w miarę podobnego. W najbliższych dniach/tygodniach/miesiącach postaram sie jeszcze ten nowy wygląd trochę udoskonalić. Poprawię parę drobiazgów, podmienię kilka ikonek, dodam logo i takie tam, bo na razie jest trochę surowo.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Forum 3.0

Post autor: jackowsky »

Ojej! Ja na razie nie mogę się odnaleźć.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Re: Forum 3.0

Post autor: mendosa »

Ten styl forum niezwykle przypomina Fusion, na którym stoi całe AZ (w tym forum). Dość to nawet przejrzyste, ale do Przygodoskopu nijak mi nie pasuje. Nie myślałeś Elumie o stylu Prosilver? Na nim stało GPP, i stoi nadal po przejściu na PhpBB 3.0.

EDIT

Tak na gorąco - brakuje mi możliwości przejścia z forum na stronę, co dawniej było możliwe po kliknięciu głównego banera.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Forum 3.0

Post autor: Elum »

Prosilver ma jedną wadę - kojarzy się z Subsilverem. :P Ale jeśli przyjrzeć mu się bliżej, to faktycznie do Przygodoskopu pasuje (podobne zaokrąglenia w elementach graficznych). Masz rację. Tylko naturalnie trzeba by w nim nieco stuningować kolorystykę, bo w wersjach oryginalnych (niebieskiej i szarej) odcienie niebieskiego nie są wystarczająco... przygodoskopowe. ;) Z ciekawości zapytam - na jakiej wersji Prosilvera bazuje Graj Po Polsku? Podobają mi się ikonki.

BTW, link do strony oczywiście będzie. Pracuję nad tym.
jackowsky pisze:Ojej! Ja na razie nie mogę się odnaleźć.
Ja też, ale pewnych rzeczy nie da się (chyba) przeskoczyć. Forum phpBB3 jest inne, bo twórcy mieli taką wizję i trochę inaczej wszystko zaprojektowali.
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Re: Forum 3.0

Post autor: mendosa »

Nie potrafię odpowiedzieć, która to wersja Prosilvera, bo nie wyświetla mi się to w panelu admina (inaczej szukać niestety nie umiem ;) ). Podejrzewam, że ikonki mogą być przerabiane do potrzeb gustu Manuela Czaszki, który to się generalnie zajmuje takimi techniczno-graficznymi aspektami witryny.
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Forum 3.0

Post autor: Elum »

Wywaliłem ten nieudany styl i zainstalowałem... Avalon. 8) Wygląda podobnie jak Prosilver (bo i powstał na bazie Prosilvera), ale podoba mi się odrobinę bardziej (nieco inny układ). Zaraz zabieram się za modyfikacje.
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Forum 3.0

Post autor: jackowsky »

O teraz jakby lepiej :)

Tylko te kolory...
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Forum 3.0

Post autor: Elum »

Logo w lewym górnym rogu prowadzi na stronę główną, kolory poprawione (przy okazji przerobiłem też guziczek "Napisz wątek" na "Nowy wątek" :P). Myślę, że obecna wersja może już zostać. Nie mam pomysłów na dalsze udoskonalanie.

BTW, na nowym forum tytuły nieprzeczytanych wątków (i działy z nieprzeczytanymi wątkami) wyświetlają się na czerwono. Po przeczytaniu zmieniają kolor na niebieski. Jeśli u kogoś jest inaczej - krzyczeć.

EDIT:
Nie "wątek" tylko "temat".
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Forum 3.0

Post autor: Ines »

A nie mozna by godzine przywrocic na poprzednie miejsce, czyli w naglowek odpowiedzi? MUSI ona teraz byc pod avatarem?
Ja przez caly weekend mie mialam dostepu do forum, nawet dzisiaj rano. Mialam error z Mroczkem w naglowku, o taki http://www.przygodoskop.pl/000/error.htm :szok: !
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Forum 3.0

Post autor: jackowsky »

Ines pisze:A nie mozna by godzine przywrocic na poprzednie miejsce, czyli w naglowek odpowiedzi? MUSI ona teraz byc pod avatarem?
Jestem za.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Forum 3.0

Post autor: Elum »

Też jestem za, tylko nie za bardzo na razie wiem jak się za to zabrać. :niesmialy: Zmiana kolorów i wyglądu elementów graficznych jest w miarę prosta, ale ingerencja w strukturę forum wymaga trochę większej wiedzy. Poszukam. Może uda mi się znaleźć gdzieś gotowe rozwiązanie.

Od siebie dorzuciłbym jeszcze kreskę oddzielającą tytuł od treści posta (taką jak jest między postem, a podpisem). Też było coś takiego na starym forum.
Ines pisze: Ja przez caly weekend mie mialam dostepu do forum, nawet dzisiaj rano. Mialam error z Mroczkem w naglowku, o taki http://www.przygodoskop.pl/000/error.htm :szok: !
Forum włączyłem w sobotę rano. Wygląda więc na to, że Twoja przeglądarka z jakiegoś powodu nie chciała automatycznie odświeżać strony/forum (być może masz ustawione w opcjach przetrzymanie stron w folderze historii) i za każdym razem czytała dane z plików tymczasowych. Podejrzewam, że kliknięcie "odśwież" rozwiązałoby problem od razu.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Re: Forum 3.0

Post autor: Ines »

Elum pisze:Podejrzewam, że kliknięcie "odśwież" rozwiązałoby problem od razu.
Klikalo sie :) . Na glownej klikalo sie takze na slowko Forum. Wciskalo sie tez Ctrl+F5. Zawsze wyskakiwal wiadomo kto nago lub w kalesonach :lol: .
Pojecia nie mam, czemu u mnie dopiero wczoraj wieczorem Firefox zalapal o co chodzi.
Ja przez 2 tygodnie siedzialam na antybiotykach, pewnie moje otumanienie jemu tez sie przekazalo :lol: .
Jedyny plus tego jest taki, ze jak tylko okazalo sie, ze Przygodoskop nie dziala, to od razu zdalam sobie sprawe z tego, jak mi go brakuje. A zdarza sie przeciez ze nie zagladam przez pare dni. Musze to przyznac - bez was bylo mi zle!
Tra-la-la!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Melduję, że naprawiłem forumową wyszukiwarkę! 8) Mam nadzieję, że nikt nie zauważył, że nie działała. :niesmialy:
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Forum 3.0

Post autor: anka »

To forum jest nowe? :o
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Tetro
Posty: 168
Rejestracja: sob 18 cze 2005, 22:39
Lokalizacja: Będzin Grodziec
Kontakt:

Re: Forum 3.0

Post autor: Tetro »

A mnie osobiście nie podoba się nowy styl forum :gugu: . Ale jak to mawiają w pewnych kręgach "Jedni lubią pomarańcze a inni jak im nogi śmierdzą" :)
Może jestem za bardzo sentymentalny, sam nie wiem...
ODPOWIEDZ