Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[08.12.13] Coraz bardziej gwiazdorska obsada Broken Age

Post autor: Redakcja »

Jack Black oficjalnie nie jest już jedyną gwiazdą w obsadzie Broken Age (jego udział potwierdzono trzy miesiące temu). W trakcie tegorocznej imprezy VGA/VGX (ubiegłoroczną zdominowało studio Telltale Games) Tim Schafer ujawnił, że główny bohater gry przemówi głosem... Elijaha Wooda. Można podejrzewać, że podobnie jak Jack Black, który współpracował już wcześniej z Double Fine, również Elijah nie trafił do obsady gry przypadkowo. O tym, że jest on jednym z niewielu znanych aktorów grywających od czasu do czasu w klasyczne przygodówki wiadomo nie od dziś.

Oprócz Jacka Blacka i Elijaha Wooda w Broken Age wystąpi m.in. Wil Wheaton - znany z filmu "Stań przy mnie", serialu "Star Trek: Następne pokolenie" oraz gościnnej roli w sitcomie "Teoria wielkiego podrywu", gdzie odgrywa fikcyjną wersję samego siebie.

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Elijah Wood i Tim Schafer rozmawiają o przygodówkach, grają w Broke Age itp. przez ponad minutę (plus około dwie minuty scen z gry/zwiastunu).

I jeszcze taka jedna rzecz, przy okazji. Zajrzałem sobie dziś na GOL'a i na moment mnie zamurowało. Mam na myśli oceny czytelników przy grach w GOL'owej encyklopedii (jeśli gra nie miała jeszcze premiery nazywa się to elegancko "oczekiwania"). Na przykładzie kilku wybranych przygodówek wygląda to na chwilę obecną mniej więcej tak:

Armikrog - 9.8/10 (na podstawie 94 głosów czytelników)
Tesla Effect - 9.0/10 (na podstawie 30 głosów czytelników)
Dreamfall Chapters - 9.5/10 (na podstawie 254 głosów czytelników)
Broken Sword 5 - 9.5/10 (na podstawie 71 głosów czytelników)
Broken Age - 1.4/10 (na podstawie 134 głosów czytelników) :niesmialy:
Asteos
Posty: 6
Rejestracja: pn 09 gru 2013, 15:16
Kontakt:

Re: [08.12.13] Coraz bardziej gwiazdorska obsada Broken Age

Post autor: Asteos »

@Elum tą słabą oceną na gry-online nie trzeba się sugerować - nie jest do końca wiarygodna.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Wiadomo, oceny przypadkowych/anonimowych internautów nigdy nie są wiarygodne/miarodajne. Mnie natomiast zaskoczył ten rozrzut, dlatego też wkleiłem dla porównania oceny kilku podobnych gier. W sumie domyślam się skąd się to wzięło (najprawdopodobniej winny jest ten news), ale mimo wszystko jestem zaskoczony.
Awatar użytkownika
Rolus
Posty: 9
Rejestracja: czw 12 gru 2013, 20:41
Lokalizacja: Kielce

Re: [08.12.13] Coraz bardziej gwiazdorska obsada Broken Age

Post autor: Rolus »

Elum ma rację. Przygodowi klikacze sparzyli sobie opuszki na dotankowaniu produkcji Schafera, tworząc wygłodniałe monstrum, które z braku zapasów zaczęło pożerać własny ogon. Docelowo "garażowa" (wzięte w cudzysłów, bo niewielu trzyma w garażu setki tysięcy dolarów) i rozczulająca gra z ludzikami przebrała się w medialny hit niekontrolowany nawet przez samego Tima. Oby kapucha nie została przejedzona na przerost formy nad treścią, czyli chociażby zatrudnianie zastępu gwiazd.

Perypetie "Broken Age" demaskują, ukrytą pomiędzy radością pospolitego ruszenia, pewną pułapkę Kickstartera. Może skostniały i znienawidzony przez pasjonatów gier świat wielkich wydawców nie zawsze jest w błędzie, kiedy odprawia twórcę z kwitkiem? Pokazuje to też przypadek innej gry z "Broken" w tytule - tym razem "Broken Sword". I wiem, wiem. Spora grupa osób jest "Serpentkersem" zachwycona, ale wydaje mi się, że gdyby autorzy zmuszeni byli ją stworzyć, a nie odtworzyć, to gra byłaby świetna. A jest, moim zdaniem, tylko letnia. W każdym projekcie zdarzają się inwestycje przestrzelone. Chociaż z oboma tytułami wiążę jeszcze pewne nadzieje.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Nowy Broken Sword jest letni - fakt. Na razie mam podobne odczucia.

A wracając do Broken Age. Żeby nie było wątpliwości, wkleiłem tę podejrzanie niską średnią "głosów czytelników" przede wszystkim dlatego, że się z nią nie zgadzam. Szczerze mówiąc, tej afery sprzed kilku miesięcy do tej pory nie rozumiem. Co się właściwie takiego strasznego stało? Tim Schafer przyznał się do tego, że przekroczyli budżet i w związku z tym gra będzie podzielona na dwie części. Nic więcej. Internet tymczasem sprytnie informację zmanipulował i wyszło na to, że Double Fine i Tim Schafer to kickstarterowi oszuści i złodzieje lub, w najlepszym wypadku, amatorzy, którzy nie potrafią planować wydatków.

Pytanie - co się właściwie zmieniło z punktu widzenia graczy? Zmieniła się data premiery. A poza tym? Double Fine dofinansuje produkcję z własnych, uczciwie zarobionych pieniędzy. Ostatecznie gra będzie większa niż początkowo obiecywano. Zamiast niskobudżetowej przygodóweczki będzie pełnowymiarowe przygodowisko. To źle?
Awatar użytkownika
Rolus
Posty: 9
Rejestracja: czw 12 gru 2013, 20:41
Lokalizacja: Kielce

Re:

Post autor: Rolus »

Elum pisze:Co się właściwie takiego strasznego stało? Tim Schafer przyznał się do tego, że przekroczyli budżet i w związku z tym gra będzie podzielona na dwie części. Nic więcej. Internet tymczasem sprytnie informację zmanipulował i wyszło na to, że Double Fine i Tim Schafer to kickstarterowi oszuści i złodzieje lub, w najlepszym wypadku, amatorzy, którzy nie potrafią planować wydatków.
Kakofonia informacji zaczyna przypominać "Ptaki" Hitchcocka, więc nadawcy nauczyli odbiorców porozumiewać się tytułem, lidem albo cyfrą na Metacritic. Na nic więcej nie ma już czasu. Schafer zawładnął wyobraźnią nagłówków swoim magicznym stanem konta, żeby później zostać wyrzuconym z latającego cyrku na zbity pysk. To, że rzeczywistość wygląda inaczej niż medialna charakteryzacja nie ma żadnego znaczenia, bo umiar był, jest i będzie dla faktoplujów samobójstwem. Śmieszna ocena "Broken Age" wygląda na pieczątkę chwilowej impresji - gawiedź się wściekła i postanowiła wyklikać swoje niezadowolenie. Ta nabrzmiewająca chwilowość wszystkiego bywa szkodliwa dla rozumu.
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: [08.12.13] Coraz bardziej gwiazdorska obsada Broken Age

Post autor: Fitz »

A ja myślę, że to po prostu Sauron hejtuje Frodo - a że sam nie posiada rąk, to klika w jego imieniu armia trolli... tfu, orków! ;)
ODPOWIEDZ