Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[19.06.14] Bulb Boy jest przerażający? Oj tam, bez przesady

Post autor: Redakcja »

Bulb Boy krakowskiego tandemu Ojtam Games & Four Flies to w gruncie rzeczy niezwykle pocieszna, urokliwa i tylko miejscami krwawa przygodówka 2D. Jej głównym bohaterem jest chłopiec-żarówka (tak, jego głowa jest jednocześnie żarówką) mieszkający wraz ze swym nie mniej oświeconym dziadkiem (to dziadek starej daty, więc jego głowa przypomina bardziej lampę naftową) i wiernym towarzyszem - ćmopsem (ang. mothdog) - w starej rezydencji na skraju elektrycznego lasu. Pewnej nocy żarówiasty budzi się nagle z sennego koszmaru i jak na oświeconego przystało szybko orientuje się, że coś jest nie tak. Przytulny dom nagle stał się jakby bardziej mroczny i posępny, a zalatujący parafiną dziadek i ćmopies przepadli gdzieś bez śladu...

Premiera pełnej wersji Bulb Boy planowana jest wstępnie na 2015 rok. Wcześniej, już na przełomie czerwca i lipca, ruszyć ma zbiórka na Kickstarterze. Dla osób, które już teraz chciałyby wypróbować grę udostępnione zostało krótkie demo on-line (dla leniwych dostępne jest też łoksru dema). Na pierwszy rzut oka kojarzy się odrobinę z Murasaki Baby.

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: [19.06.14] Bulb Boy jest przerażający? Oj tam, bez przes

Post autor: Fitz »

Zabiłeś mnie tym "łoksru" :lol: A skoro już jedziemy żartami słownymi, to pies pewnie rasy ćmops ;)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

On nawet wygląda trochę jak mops (taki raczej korpulentny jest). :lol:

A "łoksru" przede mną użyła już kiedyś tetelo. :)
shymoon
Posty: 2
Rejestracja: czw 26 cze 2014, 11:22

Re: [19.06.14] Bulb Boy jest przerażający? Oj tam, bez przes

Post autor: shymoon »

Cześć!
Ja chciałem tylko powiedzieć jako współtwórca Bulba, że tekst redakcji jest rewelacyjny! Długo śmiałem się z "zalatującego parafiną dziadka", "żarówiasty" i "pocieszna, urokliwa i tylko miejscami krwawa". :D
Dzięki!

Sprostowania:
- nie "ćmipies" tylko "ćmopies"
- nie tylko "Ojtam Games", a "Ojtam Games + Four Flies"

Pozdrawiam serdecznie,
Szymon
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Cześć. Poprawiłem "ćmipsa" na "ćmopsa". :) Four Flies wcześniej nie zauważyłem. Teraz przyjrzałem się stronie gry dokładniej i widzę, że pomagają Wam też SoundIT i Hipopotam Studio (nawiasem mówiąc, Hipopotam ma pomysłową stronę internetową :niesmialy:).
shymoon
Posty: 2
Rejestracja: czw 26 cze 2014, 11:22

Re: [19.06.14] Bulb Boy jest przerażający? Oj tam, bez przes

Post autor: shymoon »

Ja (Four Flies) z Arturem (OjtamGames) zaczęliśmy robić demo. Potem do projektu doszedł Bartek (SoundIT.pl), który robi nam dźwięki i świetna muzę, a od Daniela (Hipopotam) dostaliśmy super zniżkę na extra font (Mrs White).

A propos... dziadek Naftalin jest narkoleptykiem.. organizujemy zbiórkę na terapię na Kickstarterze. :P
^_^
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Zarzucę kickstarterowym linkiem, skoro Bulb Boy od mniej więcej paru dni próbuje zabłysnąć na Kickstaterze już oficjalnie. Trzymam kciuki!
ODPOWIEDZ