Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[08.08.14] Activision próbuje wskrzesić Sierrę

Post autor: Redakcja »

Pamiętacie Sierrę? Nie, nie chodzi o Forda Sierrę. Jedyna słuszna Sierra skończyła się w 1999 roku, gdy praktycznie z dnia na dzień zlikwidowany został legendarny oddział w Oakhurst w Kalifornii, gdzie powstawały prawie wszystkie "questy" firmy (archiwalny reportaż). To smutne wydarzenie zapamiętane zostało przez branżę jako tzw. "Czarny poniedziałek". W późniejszych latach Sierra wracała jeszcze od czasu do czasu jako tzw. "marka" (w kontekście gier, filmów itp. to modne, nadużywane słowo brzmi trochę obrzydliwie), ale nie miało to już nic wspólnego z Sierrą założoną niegdyś, 35 lat temu, przez Kena i Robertę Williams. Czy wkrótce się to zmieni? Kto wie.

Wygląda na to, że obecny właściciel praw do wszystkiego co jest związane z dawną Sierrą próbuje ją wskrzesić. Na razie na nowej stronie internetowej (naturalnie pod adresem sierra.com) obejrzeć można unowocześniony, efektowny ident firmy (wersja na YouTube). Więcej informacji koncern Activision planuje ujawnić w przyszłym tygodniu, na targach Gamescom. Niepozorny napis "king's quest" schowany w plikach strony (dokładnie w tym miejscu) sugerować może np. nową grę z tej serii. O King's Questach swego czasu poważnie myślała firma Telltale Games. Może Activision rozwinie jej pomysł i "wyprodukuje" King's Questa 9 na wzór quasi-interaktywnej, przereklamowanej serii The Walking Dead? A może, co bardziej prawdopodobne, powstanie casualowa gra facebookowa lub kolejny niepotrzebny remake? Redakcja wprost nie może się doczekać! Nawiasem mówiąc, chyba w takim układzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod szyldem Sierra ukazał się tęczowy remake Gabriela Knighta?

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: [08.08.14] Activision próbuje wskrzesić Sierrę

Post autor: tetelo »

Widzę, że spodziewasz się wszystkiego najgorszego.
Tęczowy Gabriel? A w jakim sensie?
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

W sensie kolorystyki? Gra wygląda tak, jakby ktoś przez pomyłkę ustawił nasycenie kolorów na maksimum. A może to problem złego doboru kolorów? Słabo znam się na kolorach, ale widzę wyraźnie. Jest plastikowo, postacie wyglądają jak manekiny z wystawy. Oryginalny Gabriel Knight po dwudziestu latach od premiery prezentuje się bez porównania lepiej od tego nieszczęsnego remake'u.

Obawiam się, że pozostałe elementy gry będą w podobny sposób "udoskonalone". Skoro nagrywane są od nowa głosy postaci to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy okazji "poprawić" dialogi i siłą rozpędu "dopracować" zagadki. Naturalnie hinty/podpowiedzi, achievementy/osiągnięcia będą dodane na sto procent. Nie widzę innej możliwości. :P

Szkoda, że kolejna kultowa gra jest w tak bezwzględny sposób masakrowana (ostatnio - Abe's Oddysee). Strach pomyśleć, która będzie następna. Nikt jeszcze nie wpadł na pomysł zrobienia remake'ów Black Dahlii, Blade Runnera (od Westwood), pierwszej części Simon the Sorcerer, pierwszego Discworlda itd. Myślę, że to kwestia czasu. :ble:
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: [08.08.14] Activision próbuje wskrzesić Sierrę

Post autor: tetelo »

Ach tak, tęcza dzisiaj budzi różne skojarzenia, zwłaszcza po Moebiusie.
W sensie kolorystyki, to akurat "tęczowy" kojarzy mi się z kolorami, ale raczej pastelowymi, a problem, który ja też dostrzegam, polega na pstrokaciźnie i epatowaniu barwami wyrazistymi i estetyką rodem z casuali. Nowy Gabryś nie jest od tego wolny, ale na szczęście nie dotyczy to wszystkich lokacji. Domostwo Malii wygląda okropnie, ale na przykład sklep voodoo całkiem mi się podoba.
Moje wrażenie po przejściu dostępnej obecnie połowy jest takie, że dobra gra broni się sama, pomimo zabiegów upiększających.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tetelo, tak sobie myślę w ten sobotni wieczór, że za filtr "odśliczniający" powinnaś dostać jakąś ważną nagrodę (np. Pokojową Nagrodę Nobla). :lol:
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Re: [08.08.14] Activision próbuje wskrzesić Sierrę

Post autor: tetelo »

W sumie to możesz mnie zgłosić do jakiejś nagrody - byle pieniężnej, w dowolnej walucie. A nie zapomnij o "łoksru"©tetelo.
ODPOWIEDZ