Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

W co gracie?

Post autor: tetelo »

Bo ja w nic konkretnego :-(.

Po pierwsze - brak czasu; jeśli wygospodaruję godzinkę przy komputerze, to najwyżej "pyknę sobie w hirousów", bo ciekawszych rzeczy nie warto zaczynać;

Po drugie - parę gier (Dark Fall 2, Wersal, RotS) nie daje się uruchomić albo powoduje fatalne errory;

Po trzecie - dzieła bardziej zachwycające graficznie (Uru, Myst 4) postanowiłam odłożyć do czasu zakupu nowego monitorka, jak się w końcu zdecyduję, który wybrać. (Tak, tak, Tex, to właśnie ty jesteś - zaraz po Voidzie - największym mystofilem na forum ;-))

Po czwarte - zamówione 5 tytułów z pewnego sklepu ciągle... pending;

Po piąte - brak czasu...

...a wy gracie w coś?:-)
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Od jakiegoś czasu pykam w Братья Пилоты 3D. Дело об Огородных вредителях, a za chwilę zainstaluję Ядерный Титбит :D
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
TexMurphy
Posty: 537
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 14:13
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: TexMurphy »

U mnie wszystko w sygnaturce 8)
"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

U mnie biednie, przynajmniej na polu przygodówkowym. Zabrałem się za King's Questa 3, ale niemal od razu zrezygnowałem. Co chwila ginę. Durna sierra.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Reptil3 pisze:Durna sierra.
A może po prostu durny Reptil3? :lol:

Zagraj w Phantasmagorię lub Gabriela K., to pogadamy o wyższości Sierry nad całą resztą...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Phantasmagoria? Buhahahaha. Weź mnie nie rozśmieszaj. Z gorszych przygodówek Sierry mogłeś chyba tylko Codename Iceman wybrać.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

A widzisz! Zadziałało :D
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Void
Posty: 34
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:11

Post autor: Void »

W co gram? Skończyłem Moment of Silence, potem Still Life, teraz nadszedł czas na piątą część Mysta.. Gdzieś tam się pałęta Martin Mystere, czasem błyśnie Legacy, zaszumi KOTOR... Jest dobrze...:)
Aktualnie na pulpicie: The World of Myst, HOMM V
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Ja skończyłem ostatnio Discworld Noir, Sanitarium i Blade Runnera. I kurcze nie wiem w co mam zagrać, żeby sobie smaku po nich nie zepsuć. :)
Rozważam Phantasmagorię ale pierwsze wrażenie mnie nie powaliło. Może Last Express? Problem w tym, że posiadam tylko francuskojęzyczną wersję a moja znajomość języka podopiecznych Chriaca jest dość średnia. Na Goblinsy wystarczała ale obawiam się, że z LE zrozumiałbym tylko ogólny kontekst. :/
Prisoner of Ice mi się zwiesza, podobnie angielski Dark Eye, GK1 też pod windą mi nie pójdzie. :/

Czy GK2 będzie dobrym wyborem i czy wymagana jest znajomość pierwszej części?
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Jakos nie moge sie zabrac za zadna prawdziwa przygodowke, jakies lenistwo - nie chce mi sie szukac plytek i rozne takie.

Wiec ja po dluuugiej przerwie "powrocilam do swoich korzeni" i pokierowalam przygodami Lary Croft (bo byla to pierwsza gra i pierwsza bohaterka komputerowa, ktora zrobila na mnie wrazenie tak wielkie, ze stalam sie fanem TR - wtedy wlasnie TR3), ale nie byl to zwykly TR tylko Custom Level (na wszelki wypadek mowie, ze Custom'y to levele lub cale pakiety leveli zrobione przez fanow, nie raz IMHO przewyzszajace pod roznymi wzgledami oryginalne TR). Pare lat temu zagrywalam sie w takie cos i znowu zaczelam. Mialam level sciagniety na HDD juz jakis czas temu, nie musialam wiec szukac zadnych plytek :).
Dosc dawno juz nie mialam czegos takiego w grze, ze nie moglam sie oderwac, bo chcialam koniecznie wiedziec, co bedzie dalej... Myslalam, ze juz mi to po prostu przeszlo, ale jak widac nie :).


Ojojoj, cos probuje zedytowac ten post, bo jakis niezbyt zrozumialy mi wyszedl, a wychodzi tylko gorzej, wiec chyba tak juz pozostawie i pojde lepiej spac.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tlon: A Misty Story - jak mi się Osiołek nie zbuntuje, to może sobie wreszcie w to "nie do zdobycia legalnymi kanałami niezidentyfikowane coś" zagram... jesienią (jedno źródełko na razie) 8)

Poza tym standardowe kity. Ostatnio Discworld Noir na przykład... znowu :D

Nowości typu Nibiru, czy Moment of Silence tradycyjnie sobie odpuszczam, naiwnie czekając na polskie premiery :|
aegnor pisze:Może Last Express? Problem w tym, że posiadam tylko francuskojęzyczną wersję a moja znajomość języka podopiecznych Chriaca jest dość średnia.
Jeżeli masz dubbing francuski to zdecydowanie odradzam (bez względu na to, czy znasz język dobrze, czy nie). Ta gra nadaje się do grania tylko w wersji oryginalnej (patrz - moja napisana pod wpływem silnych leków uspokajających recka ;)).

EDIT (nie związany z tematem):
Void, Ty widzisz swojego avatara? Bo ja widzę tylko link - http://c:/waga.gif :niesmialy:
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

ELum--> hehe, a gdybys sie nie doczekal polskiej premiery to w jaka wersje jezykowa Nibiru bys zagral ;)? Ja z niemieckiego dema absolutnie nic nie zrozumialam. BTW czy pojawila sie juz wersja angielska?
A ten "Tlon: A Misty Story" co to takiego, nigdy nawet nie slyszalam.
Awatar użytkownika
Sammy
Posty: 236
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 18:19
Lokalizacja: Bahrain
Kontakt:

Post autor: Sammy »

A ja nie uwierzycie - gram w GTA: San Andreas :P:P:P (Cenega podesłała mi edycję kolekcjonerską i nawet nie muszę robić recenzji :mrgreen:).
Samuś Sprytuś Zabijaka
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ines pisze:BTW czy pojawila sie juz wersja angielska?
Na AG piszą coś o wrześniu.
Ines pisze:A ten "Tlon: A Misty Story" co to takiego, nigdy nawet nie slyszalam.
Tlon to taka niepozorna, prawie amatorska gierka, która z powodu bankructwa developera, bankructwa dystrybutora, kiepskiej promocji i szeregu innych kataklizmów sprzedała się w ilości, pewnie nie większej niż 500 egzemplarzy. Zakładając wersję optymistyczną ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
tetelo
Posty: 1028
Rejestracja: czw 10 mar 2005, 12:35
Lokalizacja: Adrianopolis
Kontakt:

Post autor: tetelo »

Prawdę mówiąc, to ja myślałam, że wszyscy gdzieś powyjeżdżali i tak kontrolnie wrzuciłam ten klasyczny acz genialny w swej prostocie wątek, żeby sprawdzić, czy ktoś tu zagląda...
Teraz "za karę" będę państwu odpowiadać ;-)

kNOT - tytuł Ядерный Титбит tak mnie zaintrygował, że obejrzałam parę obrazków z gry. OMG, czy to jakiś rosyjski Larry?

Tex - no to teraz mogę cię zagadnąć: jaki wygląda Egipt 3 na tle poprzednich? Bo mnie się dwójka wydała nawet lepsza od jedynki. Bez specjalnych zachwytów, oczywiście.

Reptil - jak widzisz, można też się przyznać do wyczynów na polu pozaprzygodówkowym.

Void - KOTOR, mówisz, hmmm... A tam jest coś do myślenia czy tylko walka?

Ines - oj tak, o to poczucie, że nie możesz się oderwać od gry, coraz trudniej w dzisiejszych czasach, niestety; albo gry nie te, albo my nie ci sami...

aegnor - znajomość GK1 nie jest wymagana w GK2, choć nie rozumiem, dlaczego jedynka miałaby nie pójść pod windą (przynajmniej W98). Każdy GK będzie doskonałym wyborem, tylko niestety strasznie wysoko podniesie poprzeczkę.

Elum - właśnie o wyciągnięcie z was takich ciekawostek jak ten Tlon mi chodziło. Wygląda uroczo.
Do zobaczenia w wiadomym wątku.

Sammy - zazdrościmy! :P

do wszystkich - ;-)
ODPOWIEDZ