Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Gucek
Posty: 5
Rejestracja: sob 31 gru 2005, 06:31
Lokalizacja: Kraków (Pl)
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Gucek »

Ja chyba jednak sądzę, że większość wpisów raczej oddzielnymi wątkami powinna być, no ale skoro trzymamy się tej konwencji to..
:
MacVentures - mówi komuś coś? A jeśli nie to może bardziej Uninvited? albo Déjà Vu? (dla mnie Uninvited była jedną z pierwszych gier, jaką widziałem na Amidze - klikanie obiektów myszą i ich przesuwanie to był dla mnie (w czasach LSL na Herculesa na PC) szok optyczny i nie tylko). No i Tex Murphy: Under A Killing Moon na dokładkę..

Wszystko (i więcej) za 3$ tu:
https://groupees.com/retro4
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Są rzeczy, o których warto wspomnieć, ale nie warto zakładać dla nich nowego wątku. A gdyby, przypadkiem, jakiś nowinkowo-drobiazgowy temat wywołał burzliwą dyskusję, to w każdej chwili można ją do nowego wątku przenieść.

A tak poza tym to cieszę się bardzo, że postanowiłeś napisać na forum swojego pierwszego posta. Po prawie dziesięciu latach od rejestracji. :)
Gucek
Posty: 5
Rejestracja: sob 31 gru 2005, 06:31
Lokalizacja: Kraków (Pl)
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Gucek »

hmm.. dałbym sobie głowę uciąć, że coś wrzucałem.. :D ..a tak bardziej pół-serio - to przy kilkusetgodzinnym backlogu gier mało czasu zostaje na inne rzeczy.. ;)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: jackowsky »

Ukazało się spolszczenie do LA Noir (tu). Pobrałem, zainstalowałem i sprawdziłem. Menu jest po polsku, a dalej nie sprawdzałem. Obczaję po Memento Mori 2 i dam znać. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Brian Moriarty zasugerował parę dni temu, że chciałby stworzyć sequel Looma. Co więcej, chciałby go stworzyć z Telltale, Double Fine lub... Wadjet Eye. Wyobrażacie sobie nową kontynuację Looma, który wyglądałby mniej więcej tak jak anulowana około 1991 roku Loom 2: Forge? To byłoby genialne. 8)

Tymczasem Double Fine od ubiegłego tygodnia udostępnia za darmo odcinki Double Fine Adventure! (na razie cztery, kolejne mają ukazywać się dwa razy w tygodniu - we wtorki i w czwartki).
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Fitz »

Jeśli słuchacie podcastu Blue Cup Tools, to wiecie, że ekipa Wadjet Eye była obecna, gdy Moriarty wygłaszał te słowa :) Moim zdaniem oddanie projektu w ich ręce wyjdzie najfajniej, oni siedzą w retro i to czują, Telltale i Double Fine to jednak inna bajka - no chyba że twórca chciałby właśnie zrobić coś na dzisiejszą modłę.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Telltale to bardzo inna bajka. Z kolei dla Double Fine priorytetem są gry, które projektuje Tim Schafer. Brian Moriarty ma więc dwa wyjścia - współpraca z Davem Gilbertem albo... z Ronem Gilbertem (w ramach rozgrzewki przed własną przygodówką mógłby się przyłączyć na chwilę do ekipy Thimbleweed Park). :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Brian Moriarty idzie na całość? Podobno w najbliższym tygodniu/tygodniach planuje udostępnić w internecie niedokończoną, anulowaną wersję The Dig. Tę samą, która "zaginęła" około 1993 roku i od tamtego czasu stała się takim trochę świętym Graalem (tudzież Bursztynową Komnatą) gier przygodowych. Analogicznie jak Warcraft Adventures i Toonstruck 2. Informację ujawnił wczoraj na forum AG ATMachine. W nieco pokrętny sposób, ale chyba tego nie wymyślił. ATMachine nie jest jakimś tam przypadkowym internautą, tylko źródłem zdecydowanej większości krążących od lat po sieci przecieków i ciekawostek na temat starej wersji gry. Hmmm...

Zupełnym przypadkiem wszystkie przygodówki LucasFilm/LucasArts, przy których maczał palce Brian Moriarty, wylądowały w dniu dzisiejszym na GOGu:
http://www.gog.com/news/release_loom
http://www.gog.com/news/release_the_dig
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Fitz »

I jeszcze Sam & Max, Indy, Monkey Island... Poczułem się jak pięciolatek w cukierni :D Teraz pytanie, czy wydać całe "kieszonkowe" na raz, czy sukcesywnie, czyyyy poczekać na obniżki ;)
Gucek
Posty: 5
Rejestracja: sob 31 gru 2005, 06:31
Lokalizacja: Kraków (Pl)
Kontakt:

pakiet przygodówek na IndieGala za 1$ lub 4$

Post autor: Gucek »

https://www.indiegala.com/
Mega Adventure Bundle

polecam, bo sam często kupuję. niestety IndieGala ma dosyć słaby interfejs inventory ale jak ktoś kupuje mniejsze ilości i/lub od razu rejestruje lub rozdaje - to można spokojnie ogarnąć.

na zdrowie!
Jacek
Gucek
Posty: 5
Rejestracja: sob 31 gru 2005, 06:31
Lokalizacja: Kraków (Pl)
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Gucek »

pięć części Tex Murphy za jakieś 4-5 drożdżówek

http://www.bundlestars.com/all-bundles/ ... hy-bundle/

J.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

A Stitch in Time - komercyjna kontynuacja darmowej What Makes You Tick? - po pięciu latach od premiery udostępniona została za darmo. Legalnie, oficjalnie, przez samego autora. Pakiet obu gier od przedwczoraj ściągnąć można np. na laptoka np. z internatu.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Plotka o reanimacji pierwotnej wersji The Dig wraca jak bumerang. Po serii zagadkowych wpisów na Twitterze Mixnmojo (3 i 4 sierpnia) ktoś założył wątek na ten temat na forum NeoGAF.

A tak w ogóle to Chuchel! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Fitz »

Amanita! Od razu wiedziałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tex Murphy testuje The Poisoned Pawn - nieoficjalno-oficjalny remake Overseera.
ODPOWIEDZ