Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[13.03.15] Zmarł Terry Pratchett

Post autor: Redakcja »

W wieku 66 lat zmarł wczoraj Terry Pratchett - brytyjski pisarz, któremu największą sławę przyniósł bez wątpienia kultowy cykl "Świat Dysku". Oczywiście tak piszą o nim od wczoraj wszyscy. Dla nas nie mniej istotne jest to, że był też jednym z nielicznych wybitnych twórców, którzy dostrzegli potencjał w grach przygodowych. I to nie przez przypadek. Terry Pratchett znał się na grach. To on był bohaterem pierwszego numeru popularnego miesięcznika PC Gamer, w którym z entuzjazmem opowiadał m.in. o wydanej kilkanaście miesięcy później Discworld. W latach dziewięćdziesiątych na motywach "Świata Dysku" powstały jeszcze druga i trzecia przygodówka - Discworld II: Missing, Presumed...!? oraz Discworld Noir. Terry Pratchett brał czynny udział w projektowaniu każdej z nich.

Obrazek

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: [13.03.15] Zmarł Terry Pratchett

Post autor: Fitz »

W Noir nigdy nie grałem, w dwójkę - tylko demko... Ale w pierwszego Discworld łoiłem, oj, łoiłem! Piękna, wielka gra - no i Eric Idle jako Rincewind. Takiego go zapamiętam, nie w wersji Davida Jasona (ze skądinąd fajnej adaptacji filmowej). Trochę później, bo latem 1997, pół kieszonkowego na wakacjach w Londynie wydałem na "pratchetty" - a do dzisiaj do tamtych czterech doszło kolejne 30+ Ma swoją osobną półkę - i już się w niej nie mieści. Biblioteka z M-przestrzenią by się przydała!
Theddas
Posty: 40
Rejestracja: ndz 06 mar 2005, 02:32

Re: [13.03.15] Zmarł Terry Pratchett

Post autor: Theddas »

Ja przygodę ze Światem Dysku zacząłem właśnie od komputerowego Discworlda. Wbrew pozorom w tamtych czasach nie było tak łatwo dostać drukowane Kolor Magii czy Blask Fantastyczny. Kawał wspomnień.

THE END. R.I.P.
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [13.03.15] Zmarł Terry Pratchett

Post autor: Houdini »

Kod: Zaznacz cały

// "YOU DON'T HAVE TO TELL ME, THE WHOLE SYSTEM'S GOT SCREWED UP AGAIN, I CAN SEE THAT."
// From 'The Color of Magic'.
// In memory of sir Terry Pratchett.
// [*] 12.03.2015
Taki komentarz zdeliverowałem w piątke do oficjalnego repozytorium z kodem projektu, przy którym aktualnie pracuję (dla KorpoRacji). W ciele funkcji obsługującej kody błędu... Chociaż tyle mogłem zrobić by oddać...

... mój szacunek dla Mistrza za humor, który sprawiał, że śmiałem się na głos sam do siebie - dziękuję!
ODPOWIEDZ