...czyli o tłumaczeniu i graniu w przetłumaczone przygodówki.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Parę tygodni temu wymyśliłem sobie, że zaraz po premierze Nelly Cootalot wrzucę coś, dla równowagi, samowo-maxowego. Początkowo myślałem o kolejnym filmiku na YT, ostatecznie powstało polskojęzyczne demo:

DEMONSTRACYJNA MINI STRONA

Demo jest po prostu przetłumaczoną wersją dema anglojęzycznego, o którym już pisałem tutaj. To druga i raczej ostatnia próbka polskiej wersji gry przed supertajnymi testami i oficjalną premierą. Nie będę Was za miesiąc zmuszać do oglądania/ściągania następnej prezentacji. Bez obaw. :P
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Sam & Max: Hit the Road po polsku

Post autor: Fitz »

To ja również zarzucę fajną ciekawostką: posłuchajcie sobie AGS-owy podcast Blue Cup Tools tak ok. 45 min. 20 sek. - ja po prostu padłem, jak to usłyszałem :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Niespodziewane. Lubię takie wstawki w audycjach radiowych/podcastach. :lol:

BTW, oni nagrali już 57 odcinków (57 godzin!) tego podcastu? :niesmialy: Ja na razie obejrzałem od początku do końca tylko ten odcinek (kiedyś dodałem do tzw. ulubionych). :gugu:
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Sam & Max: Hit the Road po polsku

Post autor: Fitz »

Zdarzają im się przerwy, ale z reguły trzaskają jeden odcinek na tydzień - odsłuchane mam chyba wszystkie, ale naprawdę wciągnąłem się jakoś po trzydziestym. A teraz czekam z nadzieją, aż zrobią w końcu wywiad ze mną ;) Na tę sposobność podpicowałem moje studio nagraniowe, instalując mikrofon na pięknie wygłuszonej i stosownie do moich potrzeb uniesionej powierzchni (deska do prasowania) i wygłuszając pulpit (pomięty ręcznik na biurku). Akustyka boska!
elemeledudek
Posty: 775
Rejestracja: pn 21 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sam & Max: Hit the Road po polsku

Post autor: elemeledudek »

Fitz, jakoś tego nie widzę. Postawiłeś biurko na desce do prasowania i obłożyłeś ręcznikiem?
Obecnie gram: Tajne Akta 2 Puritas Cordis
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Korzystając z okazji, że uruchomiłem dziś gotową na mniej więcej siedemdziesiąt dziewięć procent polską wersję, żeby posprawdzać parę rzeczy, porobiłem też parę screenów. A właściwie to trzy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli znajdziecie na nich jakieś literówki - zgłaszajcie! A ja, tymczasem, wracam do tłumaczenia. W styczniu i lutym trochę zwolniłem, teraz mam zamiar przyspieszyć. Chciałbym dotłumaczyć do stu procent w kwietniu.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Na wypadek, gdyby ktoś się zastanawiał - tak, gra jest już przetłumaczona. Aktualnie sztab testerów (na czele z Madzius i Mendosą) intensywnie ją testuje.

Przy okazji, zachęcam do rzucenia okiem na nieoficjalny, nieprofesjonalnie zmontowany zwiastun:

NIEPROFESJONALNIE ZMONTOWANY ZWIASTUN

Na premierę nieprofesjonalnie zmontuję jeszcze jeden.

EDIT:
Z rozpędu zaktualizowałem ubiegłoroczne demo (poprawiłem parę drobiazgów, które zmieniły się od października).
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sam & Max: Hit the Road po polsku

Post autor: Urszula »

Testerów masz wystarczającą ilość, więc ja poczekam, na produkt finalny by zagrać. :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Gotowe! Polska wersja gry jest już dostępna na przygodoskopowym serwerze. :D

OFICJALNA MINI STRONA

NIEPROFESJONALNY ZWIASTUN #2

Pobierajcie, ściągajcie itp. a jeśli coś gdzieś nie działa - meldujcie. Pliki polskiej wersji powinny współpracować z każdą edycją/reedycją gry, ale zawsze mogą zdarzyć się jakieś nietypowe problemy.

Podobnie wszelkie kwestie związane z tłumaczeniem. Oczywiście nie mam na myśli błędów/literówek (Madzius i Mendosa już wszystko wyłapali 8)), ale gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, uwagi...
Urszula
Posty: 107
Rejestracja: czw 29 lis 2012, 09:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sam & Max: Hit the Road po polsku

Post autor: Urszula »

Zagram w najbliższym czasie, dzięki. :D
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Tylko nie zapomnij. ;)
Awatar użytkownika
Kurasiu
Posty: 29
Rejestracja: pt 05 cze 2015, 21:31
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sam & Max: Hit the Road po polsku

Post autor: Kurasiu »

Świetnie! Sam ostatnio pocinałem na swoim oldskulowym blaszaku (z Windows'em 98/DOS 7.0 na pokładzie) w Sam & Maxa z serii LucasArts Classics (co prawda początkowo sterowanie myszką sprawiało problemy, ale winowajcą okazał się stary gamepad, podłączony pod złącze COM), tak więc z dziką chęcią wrzucę spolszczoną wersję i pogiercuje jak za starych dobrych czasów, jak tylko znajdę nieco wolnych chwil. :D
Obrazek
piotrpaz
Posty: 11
Rejestracja: pt 26 cze 2009, 19:31

Sam max hit the road spolszczenie

Post autor: piotrpaz »

Witam pobrałem u Państwa spolszczenie do gry: Sam max hit the road spolszczenie. Niestety nie mogę wypakować plików pojawia się błąd. Czy może ktoś mi udzielić wsparcia technicznego? System mam windows 10.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Sam & Max: Hit the Road po polsku

Post autor: Elum »

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy. Zobacz jaki dokładnie rozmiar ma u Ciebie ten niedziałający/spakowany plik. Może nie ściągnął się w całości?
ODPOWIEDZ