Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Czy tylko mi kompletnie umknęło, że równolegle z premierą SOMY (22 września?) planowana jest premiera pełnometrażowego filmu pt. "Depth" fabularnie powiązanego z grą? :o :niesmialy: Dowiedziałem się o nim przypadkiem zaglądając na forum Frictional Games. Jak podpowiada wpis w bazie IMDB w roli głównej wystąpi ta sama aktorka/bohaterka, która pojawiała się też w teaserach gry (ostatnio np. FTYM).

Genialnie! Choć trochę szkoda, że zamiast niezależnej gry nie-FMV i filmu nie będzie po prostu gry FMV, w stylu Tesla Effect. ;) Takie połączenie byłoby przegenialne.

[edit]
Tymczasem Armikrog jeszcze raz przesunięty. Zdziś na 30 września.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Pierwsze screeny ze zremasterowanej Day of the Tentacle (szósty screen jednocześnie w wersji przed i po).

Jeśli dzięki temu Double Fine ma zarobić kolejny milion, to niech sobie remasterują. Ale na mnie niech nie liczą. Nawet Tim Schafer nie wmówi mi, że takie sztuczne naciąganie i rozciąganie grafiki narysowanej w 320x200 pikseli do rozdzielczości HD nie wygląda casualowo. Już mi szkoda Bena z Full Throttle, którego też chyba czeka w następnej kolejności taki przymusowy lifting, wygładzanie zmarszczek... Pewnie zlikwidują mu te na czole... :P
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Fitz »

Ja z początku byłem sceptyczny, ale wygląda to całkiem zgrzebnie. Wolę to niż jakieś nędzne, bezpłciowe 3D. A że będzie można się przełączyć na lo-res w każdej chwili, to git, nie mam więcej pytań :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Ja dalej jestem (bardzo) sceptyczny. Zamiast cokolwiek w Day of the Tantacle zmieniać, na miejscu Double Fine dodałbym tylko dwie rzeczy - komentarze twórców i... chociaż część materiałów/scen, które ostatecznie wyleciały z gry w 1993 roku (np. dłuższe intro). Taką "wersję reżyserską", z nietkniętą oprawą graficzną, kupiłbym na pewno.

[edit]
Z drugiej strony... przypomniałem sobie o Broken Sword: The Director's Cut i... może jednak ograniczyłbym się do tych komentarzy twórców... :P
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Trochę obok przygodówek, ale może kogoś zainteresuje. Przypadkiem mniej więcej równolegle z pierwszym zwiastunem Detroit (tej najnowszej gry Quantic Dream), na YouTube pojawił się jedyny (?) zwiastun Quark (gry Quantic Dream anulowanej między Omikronem i Fahrenheitem). Na razie filmik ma kilkaset wyświetleń. Pewnie ta liczba wzrośnie, jak go duże serwisy o grach znajdą.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Pochwalę się, że dopiero wczoraj odkryłem na Steamie projekt pt. The Curse of Mookychu. Warto tę przygodówkę mieć na oku, bo czegoś takiego w historii gatunku chyba jeszcze nie było. The Curse of Mookychu powstaje, z przerwami, od ponad... dwudziestu lat. Pierwsza wersja - pt. Petko - zapowiedziana została w 1995 roku. Po roku 2000 planowana była wersja druga - pt. Petko: The Curse of Mookychu.

W 2015 roku główny bohater nadal ma na imię Petko i nadal nosi na głowie wielki czerwony cylinder. Różni się natomiast brakiem wąsów. :) Kompletnie zmieniła się sceneria, ale układ lokacji i zagadki z początku gry są mniej więcej takie same jak dwadzieścia lat temu. Oczywiście główny projektant/autor gry też od początku jest ten sam.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: jarecki83 »

Rewolucja się dzieje na naszych oczach, a nikt nie krzyczy, nie informuje, nie recenzuje (tylko Pixel coś tam wspomniał)! A to, zdaje się, pierwsza przygodówka dla VR - The Gallery. Nie dość, że pierwsza, to zbierająca całkiem dobre opinie...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Tytuł kojarzę (ze stron/serwisów przygodówkowych, w czytaniu Pixela znowu mam zaległości :(). Ale nie wiedziałem, że działa wyłącznie z goglami. Kompletnie mi to umknęło...

Z jednej strony - ciekawa sprawa, fakt. Trochę jak z pierwszą przygodówką wydaną tylko na CD albo pierwszą uruchamiającą się tylko w rozdzielczości SVGA. Z drugiej strony - mam nadzieję, że tym razem to jednak jednorazowa ciekawostka. I że za dziesięć, piętnaście lat przygodówki pierwszoosobowe nadal działać będą ze zwykłymi monitorami. :P
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Ciekawe, czy twórcy Projector Face widzieli Reflector. :)

I czy autorzy Columnae znają Jaspera Morello. Podobieństwo jest uderzające. Choć oczywiście filmy, w obu przypadkach, wyglądają bez porównania lepiej.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Wraca Bad Brain Entertainment - firma niegdyś znana z tego, że była znana. ;)

[edit]
Równie niespodziewanie powraca Lucius - to chyba pierwszy komercyjny demake. :niesmialy:
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: jarecki83 »

Elum pisze:Lucius - to chyba pierwszy komercyjny demake. :niesmialy:
Pomysł fajny, szczególnie że wybrali stylistykę C64. Tylko szkoda, że to akurat Lucius :ble:
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Houdini »

Pojawił się nowy (fajny:)) trailer 'Thimbleweed Park'.
Do oglądnięcia na oficjalnym blogu: https://blog.thimbleweedpark.com/meet_delores.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Pojawił się nowy zwiastun Tales (tej nowej przygodówki autora Donalda Dowella). Z Fitzem w 63. sekundzie! 8)
Awatar użytkownika
Fitz
Posty: 174
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 20:30
Kontakt:

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Fitz »

Tzn. w 63. sekundzie się pojawiam w napisach - natomiast usłyszeć mnie można ok. 1:30 - ten przepity głos mówiący "It's a lie!" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Nowinki, nowości 2.01

Post autor: Elum »

Tak trochę podejrzewałem, że ten growl może być Twój (kiedyś gdzieś wrzucałeś podobne próbki wokalne), ale nie chciałem zgadywać, czekałem na oficjalne potwierdzenie. ;)
ODPOWIEDZ