Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[04.12.15] The (Adventure) Game Awards 2015

Post autor: Redakcja »

Tegoroczna ceremonia The Game Awards jest już historią. Fani Wiedźmina cieszą się, że Wiedźmin 3 został najlepszą grą roku, a jego twórcy odebrali statuetkę dla najlepszego developera (nominowanych przedstawiał sam Conan... tzn. z jakimś towarzyszem). A co z przygodówkami?

Z akcentów przygodówkowych warto wspomnieć o dwóch ważnych nagrodach dla Her Story. Nie mogło być inaczej - jedną z nich otrzymała "Her" (dla najlepszej aktorki/aktora), drugą zgarnęła "Story" (najlepsza narracja/fabuła). Film interaktywny Sama Barlowa był też nominowany w kategoriach "najlepsza gra niezależna" oraz "najlepsza gra zaangażowana", w tej ostatniej przegrywając z Life is Strange.

Nagrodę za całokształt, którą w ubiegłym roku uhonorowano Robertę i Kena, tym razem odebrali, w imieniu Westwood Studios, Brett Sperry (autor The Legend of Kyrandia) i Louis Castle (współautor Blade Runnera). Trochę szkoda, że w segmencie trwającym prawie 8 minut kultowym przygodówkom firmy poświęcono mniej więcej... sekundę. Reszta to głównie zachwyty nad serią Command & Conquer, która... przypadkiem też ma z przygodówkami co nieco wspólnego (w pewnym sensie wyewoluowała przecież z przygodówkowej Dune).

Były też premiery. Tim Schafer niespodziewanie zaanonsował Psychonauts 2. Gra ma zostać dofinansowana za pośrednictwem konkurującego z Kickstarterem i Indiegogo serwisu Fig.co. Double Fine nieskromnie liczy na 3,3 miliona dolarów, czyli mniej więcej tyle, ile udało się zebrać na Broken Age. Z kolei Telltale Games planuje kolejny interaktywny serial, tym razem o Batmanie. Cóż, niżej od Minecrafta nie da się upaść, więc teraz może być już tylko lepiej.

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [04.12.15] The (Adventure) Game Awards 2015

Post autor: jarecki83 »

Cieszę się jak głupi z nagród dla Vivy i Sama! Z rzeczy ogranych w tym roku to właśnie Her Story zrobiło na mnie największe wrażenie. Mechanika, fabuła, pomysł - wszystko to było tak świeże, że tylko uświadomiłem sobie jak mało jeszcze widziałem i że jeszcze niejeden raz gatunek przygodówek mnie zaskoczy.

No a o Life is Strange jest już tak głośno, że stało się to nie do wytrzymania. Gra wskakuje do mojego grafiku jako kolejna pozycja obowiązkowa 8)
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: [04.12.15] The (Adventure) Game Awards 2015

Post autor: anka »

Gratulacje i też się cieszę. Ale co to "Her story"? bo to jakby ustawka..., że "wiedźmin" to na pierwszym, ale jakieś "her story"... gdziekolwiek?! Ktokolwiek słyszał? 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: [04.12.15] The (Adventure) Game Awards 2015

Post autor: Elum »

jarecki83 pisze:Cieszę się jak głupi z nagród dla Vivy i Sama! Z rzeczy ogranych w tym roku to właśnie Her Story zrobiło na mnie największe wrażenie. Mechanika, fabuła, pomysł - wszystko to było tak świeże, że tylko uświadomiłem sobie jak mało jeszcze widziałem i że jeszcze niejeden raz gatunek przygodówek mnie zaskoczy.
Trochę tylko niefajna była ta pomyłka przy wręczaniu pierwszej nagrody. :P
anka pisze:Gratulacje i też się cieszę. Ale co to "Her story"? bo to jakby ustawka..., że "wiedźmin" to na pierwszym, ale jakieś "her story"... gdziekolwiek?! Ktokolwiek słyszał?
Jeśli cztery screeny na Przygodoskopie Cię nie satysfakcjonują, to może jakaś recenzja?
ODPOWIEDZ