Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 391
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[29.02.16] Petka - (z)angielszczony i (z)remasterowany

Post autor: Redakcja »

Petka? Przypadki towarzysza Petki (nie mylić z Petko) to przede wszystkim jedna z najpopularniejszych rosyjskich gier/serii przygodowych. Od 1998 do 2009 roku doczekała się w sumie dziewięciu pełnometrażowych odcinków. Problem w tym, że do niedawna wszystkie one dostępne były wyłącznie w rosyjskiej wersji językowej (cóż, podobnie jak kilkadziesiąt innych rosyjskich przygodówek).

Petka po angielsku? To nieco niespodziewane. Od mniej więcej dwóch lat twórcy nieśmiało próbują zainteresować serią graczy anglojęzycznych. Zaczęli od przetłumaczenia i konwersji na urządzenia przenośne pierwszej i drugiej części. W tym roku postanowili wydać przetłumaczoną pierwszą część również na PC - gra pt. Red Comrades Save the Galaxy od lutego dostępna jest na Steamie. Warto wspomnieć, że nie jest to zwykła reedycja. Aby bezbłędnie współpracować z najnowszymi konfiguracjami gra została zaprogramowana praktycznie od zera (na silniku Unity). Nie zmieniła się przy tym oprawa audiowizualna. Zachowany został nawet oryginalny rosyjski dubbing. Bardzo rozsądnie. Petka mówiący po angielsku brzmiałby pewnie trochę jak Vader po czesku. Albo Krtek po niemiecku.

Obrazek

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [29.02.16] Petka - (z)angielszczony i (z)remasterowany

Post autor: jarecki83 »

Właśnie to ogrywam i powiem tak: jestem wniebowzięty! Dla fanów kreskówkowych komedii pokroju Toonstruck, Gilbert Goodmate, czy Larry 7 ta gra jest jak znalazł!
Jest w niej wszystko, czego mogę wymagać, czyli piękna grafika i animacja, wesoła muzyka, zwariowane postacie, kilogramy dziwnych przedmiotów w ekwipunku, multum lokacji dostępnych praktycznie od samego początku, mnóstwo pokręconych zagadek, no i ogromne pokłady humoru. A to wszystko okraszone specyficznym ruskim klimatem, ociekającym wódką i sprośnymi żartami... dla mnie BOMBA!
A już za pół roku część druga!!!
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: [29.02.16] Petka - (z)angielszczony i (z)remasterowany

Post autor: jackowsky »

O, to trzeba ograć.
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [29.02.16] Petka - (z)angielszczony i (z)remasterowany

Post autor: jarecki83 »

Bardzo polecam! Dodam jeszcze, że gra jest dość długa - wyszło mi ok 12 godzin, a grałem (wstyd się przyznać) w trybie każualowym, który bardzo ułatwia rozgrywkę (podpowiedzi, podświetlanie punktów interaktywnych i, co najgorsze, automatyczne używanie przedmiotów). Tak że jeśli ktoś pozostanie w trybie klasycznym, może dodać sobie jeszcze parę godzin :)
ODPOWIEDZ