Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
Posty: 390
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 17:26
Kontakt:

[21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: Redakcja »

Warcraft Adventures: Lord of the Clans nie daje o sobie zapomnieć. Znowu. Głośna przygodówka firmy Blizzard, niespodziewanie anulowana tuż przed światową premierą (Świat Gier Komputerowych obiecywał już nawet - w maju 1998 - premierę w Polsce), kolejny raz ma szansę trafić na pierwsze strony serwisów o grach.

O unikalnym, nagrywanym w odcinkach "plejsru" Warcraft Adventures niżej podpisany nowinkujący wspominał już kilka razy - w maju 2010, w lutym 2011 i w październiku 2011, a ostatnio, po raz "ostatni" w styczniu 2015 (na dole strony). W tamtej wersji, miejscami nieco chropowatej, ale grywalnej od początku do końca, brakowało tylko cutscenek. Dziś wiadomo już, że również one były właściwie gotowe. Kto by pomyślał.

Podobnie jak wcześniejsze uploady tak i cutscenki nie są pozbawione pewnych drobnych niedokończoności (muzykę i efekty dźwiękowe słychać tylko na początku). Ot, drobiazgi. Od ubiegłego tygodnia na YouTube dostępne są introdukcja, scena pierwsza, druga, trzecia, czwarta, piąta, szósta, siódma, ósma, dziewiąta, dziesiąta, jedenasta, dwunasta, trzynasta i czternasta. W sumie prawie pół godziny filmu animowanego. Brakuje jedynie napisów końcowych.

Nowinkował Elum
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: jarecki83 »

WYCIEKŁO!!! :szok:

A w paczce, poza samą grą, sporo dokumentów tekstowych (pisanych niestety cyrylicą).
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: Elum »

Nie sądziłem, że dożyję... :mur: :o Dzięki za błyskawiczne info. Ściągnąłem i na wszelki wypadek od razu zrobiłem kopię zapasową.

Najlepsze, że jest to wersja/build ze zintegrowanymi cutscenkami! :niesmialy: Co więcej, pod XP działa bez najmniejszych problemów, a i pod nowszymi Windowsami też chyba nie sprawia większych kłopotów (na razie własnoręcznie odpaliłem tylko pod XP). Cóż, trzeba będzie w takim razie wygospodarować trochę czasu na przejście gry. Nigdy nie byłem i pewnie już nie zostanę fanem Warcrafta, ale to przecież nie jest jakiś tam zwykły Warcraft. To Warcraft Adventures - jedna z ostatnich wysokobudżetowych przygodówek lat 90-tych! Po prostu nie da się w nią nie zagrać.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: jarecki83 »

I pomyśleć, że nie tak całkiem dawno jakiś szaleniec ogłosił na forum AGS, że wyrżnął wszystkie grafiki i dźwięki z letspleja na jutubie (!) i przemienia to wszystko na silnik AGS! Faceta chyba w tej chwili szlag trafia...
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: mendosa »

Mogę potwierdzić, że "Warcraft Adventures" działa płynnie i bez problemów na Windowsie 10 (64 bit). Jeżeli na coś mogę ponarzekać, to na niezbyt wyraźną (i źle zsynchronizowaną) ścieżkę dźwiękową w filmikach i brak napisów w tychże. Ale to jest detal i gra się bardzo przyjemnie. Dzięki za informację :)
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: jarecki83 »

Chciałem pograć, a tu się okazuje, że już jeden z drugim zabrali się za dłubaninkę w kodzie, skutkiem czego mamy już dostępną wersję 1.2. Na dodatek ktoś wziął się za remasterowanie cutscenek.

Niestety, nadal wkurza mnie tearing animacji (brak vsync), a że nie wiem, jak sobie z tym poradzić, to poczekam, może jeszcze coś tam ulepszą...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: Elum »

Bardzo ciekawie się to wszystko rozwija (fajnie, że odnalazły się jeszcze dwie cutscenki). Jest tylko taki drobny problem, że o ile wersja sprzed dwóch miesięcy grzecznie z moim komputerem współpracuje, o tyle wersja 1.2 zamiast się uruchomić wyświetla tylko komunikat o jakimś brakującym pliku. W takim układzie chyba też poczekam na kolejną aktualizację. :P
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: jarecki83 »

Polecam dość ciekawy artykuł o WA. Pojęcia nie miałem, że w rozwój gry wmieszany był nawet Steve Meretzky :o
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: Elum »

Bardzo podobnie było przy produkcji 20,000 Leagues: The Adventure Continues. Z tą różnicą, że 20,000 Leagues próbował ratować (przed zatonięciem :P) Gary Winnick.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [21.08.16] Warcraft Adventures raz jeszcze

Post autor: jarecki83 »

No i już mam ją za sobą. Gra jest dość obszerna, ale i łatwa, przez co można ją ukończyć w parę godzinek. Największym jej plusem jest to, że jest napakowana ogromną liczbą klasycznej animacji, zarówno przerywnikowej, jak i tej dotyczącej bezpośredniej akcji. Jest co oglądać, choć często widać pewną nieporadność tej animacji, kojarzącą się ze stylem z innych przygodówek rysowanych przez ruskich (Pilot Brothers, Red Comrades). Największe braki dotyczą dźwięku, szczególnie w cutscenkach, ale nie ma tragedii...
Pozycja obowiązkowa, głównie ze względu na świat Warcrafta, oprawę i humor.
ODPOWIEDZ