...czyli o tłumaczeniu i graniu w przetłumaczone przygodówki.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Shirokaze
Posty: 3
Rejestracja: pn 07 mar 2016, 11:48

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Shirokaze »

Witam

Jestem świeży na forum (bo szczerze mówiąc zarejestrowałem się tylko ze względu na tę jedną grę). Chciałbym zapytać (jako że ostatni post jest z grudnia) jak idą prace? I czy jest już jakiś przewidywalny czas ukończenia tłumaczenia? Ewentualnie czy już jest gotowe?
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Elum »

Cześć.

Bardzo dobrze, że pytasz. Tym bardziej, że w poście listopadowym sugerowałem, że może już w styczniu tłumaczenie będzie gotowe do testów. :niesmialy: Niestety nie było. I nadal trochę jeszcze nie jest. Jest jeszcze sporo rzeczy, z których nie jestem zadowolony (m.in. intro :P), nad którymi chciałbym się dłużej pozastanawiać, przynajmniej do kwietnia.

Innymi słowy, na dzień dzisiejszy jest szansa na premierę wiosenną (gdybyśmy wystartowali z testami w kwietniu), ale bardziej prawdopodobny jest początek lata (jeśli zaczniemy testy np. w maju).
Shirokaze
Posty: 3
Rejestracja: pn 07 mar 2016, 11:48

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Shirokaze »

Dzięki za szybką odpowiedź. Prawda jest taka, że moja żona jest fanką kryminałów (a ja jetem graczem) więc chętnie byśmy razem zagrali, a że żonka jest "nieangielska" stąd moje poszukiwania tłumaczenia (przydały by sie też do poprzednich części Texa)
Awatar użytkownika
jackowsky
Posty: 2299
Rejestracja: wt 22 lut 2005, 10:43
Lokalizacja: Chorzów

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: jackowsky »

Przypominam, że jestem gotów do testów. :)
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Elum »

Shirokaze pisze:moja żona jest fanką kryminałów
O! To może zagracie też w Black Dahlię. ;)
jackowsky pisze:Przypominam, że jestem gotów do testów. :)
Pamiętam. :)
Shirokaze
Posty: 3
Rejestracja: pn 07 mar 2016, 11:48

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Shirokaze »

O! To może zagracie też w Black Dahlię. ;)
A czy ów czarny kwiat ma polską wersję językową? (jeśli jest na form to nie znalazłem)
mendosa
Posty: 382
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 17:22

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: mendosa »

Słabo szukałeś: viewtopic.php?f=877&t=2206

Co prawda tylko demo, ale zawsze. Jak już tak się promujemy ;) , to polecam serię Gabriel Knight :)
mendosa = konik szachowy
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Elum »

Znienacka - trzy nowe/kolejne screeny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przedostatni przedstawia zieloną maź. Na ostatnim Tex utknął w egipskim escape roomie. 8)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Elum »

Na rozgrzewkę, przed uroczystą premierą, wrzuciłem na stronę główną demo polskiej wersji.

Tak, demo waży 2.3 gigabajta. Nie, pełna wersja nie będzie ważyć 2.3 gigabajta. Bez paniki. :P
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Elum »

Miała być premiera, więc jest. Tex z polskimi napisami od dziś dostępny jest na stronie głównej. Razem z plikami spakowana jest krótka instrukcja instalacji. Gdyby pojawił się jakikolwiek problem - od razu zgłaszajcie.

Oczywiście pliki są kompatybilne i z wydaniem GOG i z wydaniem Steamowym (Madzius testowała/porównała obie wersje).

[/koniec uroczystej przemowy]
twig
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 sty 2010, 13:37

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: twig »

Gratuluję ukończonego projektu!
Awatar użytkownika
anka
Posty: 971
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 10:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: anka »

Brawo! :mrgreen:

Specjalnie czekałam, że się delektować wersją PL! 8) Jestem dumna, że to mój kolega Elum zrobił!
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
angus
Posty: 3
Rejestracja: pn 18 lip 2005, 10:18

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: angus »

Też czekałem. Dzięki za spolszczenie tej przygodówki. Nieśmiało zapytam czy jest szansa na tłumaczenie pozostałych gier tej serii?
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure po polsku

Post autor: Elum »

Szansa jest zawsze. Przykładowo, półoficjalną The Poisoned Pawn chyba właśnie ktoś tłumaczy (o czym można dowiedzieć się z oficjalnej strony - to nie ja :niesmialy:).

A wracając do Tesli. Dorzucę jeszcze jeden drobiazg, który udało się zmontować przy okazji tłumaczenia/testów - ponad 10 minut wyciętych scen FMV, które zachowały się w plikach gry:

NIEWYKORZYSTANE ŚCINKI FMV

Niestety nie zachowało się dodatkowe, szóste zakończenie (z którego pochodzi m.in. ten screen). :(

Polskie napisy tym razem są nałożone na film, a nie wmontowane w film (jeśli są bełkotliwe to znaczy, że YouTube odrzucił mój plik z napisami i tłumaczy po swojemu :P). Tak było szybciej, a poza tym chciałbym, żeby te ścinki były strawne również dla osób zza granicy (czyli dla 99 procent oglądających :P).
ODPOWIEDZ