...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Encyklopedia?

Post autor: kNOT »

Wiem, że Wam się nie chce, czasu nie macie, dzieci płaczą, deszcz pada, a w dodatku sobota, ale ja strasznie uparty jestem :) I wymyśliłem, jak możecie zrobić największy na świecie zbiór z danymi o przygodówkach, cudzymi rękoma oczywiście :mrgreen: Wystarczy przygotować formatkę (np. DTD / XML) i poprosić nas, forumowiczów o przysyłanie danych 8) Wam zostanie drobna weryfikacja i prościutki mechanizm pokazywania tego na stronie, plus wszelkiego rodzaju indeksy, filtry, wyszukiwania, ale to już pikuś, prawda? :lol: W tajemnicy zdradzę Wam, że strasznie mnie denerwuje Wasza aktualna Lucasopedia.
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

kNOT pisze:a w dodatku sobota
U mnie dopiero piątek. Ale to pewnie wina kalendarza.
kNOT pisze:i poprosić nas, forumowiczów o przysyłanie danych
Widzę kNOT, że Ci ta Encyklopedia nie daje spokoju. Ale to dobrze, bo przyda nam się ktoś zainteresowany i doinformowany w temacie przygodówek ze wschodu :D

Co do przesyłania danych (wpisów), to na dzień dzisiejszy chyba najwygodniej będzie korzystać z maila (mojego, albo przygodoskopowego, jak wolisz) 8)

BTW, Lucasopedia się powoli kończy. Został jeszcze tylko bodajże pierwszy Maniac Mansion i Loom.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

A informacje cyrylicą przyjmujecie, czy wszystko będę musiał jak kawę na ławę, a bukwy na polski tłumaczyć? :)
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Widzę, że pomysł "przygasł" delikatnie mówiąc. W związku z tym pytam - czy bylibyście zainteresowani recenzjami do gier, których nie ma jeszcze w encyklopedii?
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

W każdej chwili i w każdych ilościach, aegnor (za wyjątkiem Discworldów, bo te biorę na siebie... to znaczy przymierzam się do recenzji już od kilku lat) :)

BTW, kNOT, ja nadal czekam :(
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum pisze:za wyjątkiem Discworldów, bo te biorę na siebie...
Czy te Discworldy obejmują także Discworld Noir? :D
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Jak chcesz możemy się podzielić. Ty przygotujesz wpis do Encyklopedii, ja recenzję 8)
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Ja recenzję i tak napiszę - na poczet mojej bardzo przyszłej strony o przygodówkach i crpgach (za 5 lat wyrośnie wam więc konkurencja ;D) a "materiału" do opisywania mam sporo, więc Discworlda mogę Ci łaskawie zostawić ;). Po prostu jestem w miarę świeżo po tej grze i chciałem się podzielić uwagami.
Tymczasem skończę obszerną reckę do Blade Runnera i może wyleję swoje żale nad Ace Venturą (trzeba ostrzec ludzi przed tą grą :D) i Reah.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Posty: 1208
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Virgo C. »

aegnor pisze:może wyleję swoje żale nad Ace Venturą (trzeba ostrzec ludzi przed tą grą :D)
A to ją można jeszcze kupić ? Poza tym czego się spodziewać po grze dla dzieci ? ;)
Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana
Obecnie gram: Back to the Future, Ratchet&Clank:4za1
Ostatnio ukończona: Costume Quest
Ostatnio przeczytane: Filip L. Tyrmand
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Virgo Celltharion pisze:A to ją można jeszcze kupić ?
Jakiś czas temu była dodawana do jakieś gazety, więc można ją pewnie kupić w jakiś wielopakach ("jakiś" x3) albo na Allegro
Virgo Celltharion pisze:Poza tym czego się spodziewać po grze dla dzieci ? ;)
No choćby tego, że nie zejdzie poniżej poziomu (niewysokiego przecież) filmu i że na dźwięk głosu głównego bohatera nie będą się otwierały szuflady. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

aegnor pisze:Tymczasem skończę obszerną reckę do Blade Runnera i może wyleję swoje żale nad Ace Venturą (trzeba ostrzec ludzi przed tą grą :D) i Reah.
Czekam z niecierpliwością (zwłaszcza na niską ocenę Ace'a Ventury :D).
Virgo pisze:A to ją można jeszcze kupić ?
Nie kracz :|
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Recenzja Blade Runnera przechodzi ostatnie szlify. Jest, no cóż... trochę obszerna. :D

BTW Dlaczego z poziomu opisu gry w Encyklopedii nie można przejść do forum?
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

aegnor pisze:Dlaczego z poziomu opisu gry w Encyklopedii nie można przejść do forum?
Bo gdy powstawała strona forum jeszcze nie było, a teraz musielibyśmy to wszystko ręcznie modyfikować (html... i wszystko jasne).

Zresztą, już chyba kiedyś na ten temat rozmawialiśmy (nie pamiętam tylko gdzie ;)). Dopóki strona nie przejdzie gruntownego remontu, musi być tak jak jest.
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum -> na jaki adres słać reckę? Przyznam szczerze, że nie mam już siły na korektę, więc czekam na krytyczne uwagi. BTW zapobiegliwie zrobiłem trochę screenshotów z co ciekawszych lokacji Blade Runnera, też mogę przesłać. :)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Ślij wszystko hurtem na elum(małpka)poczta.onet.pl :)
ODPOWIEDZ