Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Nieoczekiwany tekst nt. niedokończonej ćwierć wieku temu gry, w którą nigdy nie zagramy m.in. przez to, że jej deweloperzy/wydawcy podejmowali makabrycznie złe decyzje w kwestii sprzętu na jaki miała być konwertowana/wydana (to chyba jedyna przygodówka, którą zapowiadano jednocześnie na Atari Falcon, Atari Jaguara i Amigę CD32 :niesmialy:):

Obrazek
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Animatorka, która pracowała przy Toonstruck pokazuje i objaśnia swoje prace przy tym projekcie.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Świetne znalezisko. Ależ to jest fajne, że takie rzeczy po tylu latach wciąż trafiają do internetu. Nie myślałem, że jeszcze kiedyś zobaczę te wszystkie animacje/sceny powycinane z finalnej wersji Toonstrucka.
Madzius888
Posty: 398
Rejestracja: pn 16 lip 2007, 13:22
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Madzius888 »

Z przymrużeniem oka przesympatyczny Alasdair Beckett-King (twórca Nelly Cootalot też) podsumował gry FMV :)
https://www.youtube.com/watch?v=goovFvN1hns
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Pierwszorzędnie mu to wyszło. Realizacja równie dobra, z dbałością o detale, jak w przypadku Computer Man (shareware version), ale scenariusz/pomysł zdecydowanie fajniejszy. Wygląda na to, że od dziś to będzie moja nowa ulubiona mini parodia przygodówek. 8)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Natrafiłem (na Vimeo!) na dwie godziny surowego materiału filmowego z anulowanej w 1995 roku gry FMV Cyberhood/NetRunner, podzielonego na cześć pierwszą i część drugą. Na tym samym kanale dostępne są też zwiastun i... archiwalny reportaż w CNN. A na archive.org krótka wzmianka w Computer Gaming World.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Wykład znany i lubiany, ale tym razem z fajnymi pytaniami na końcu. Szczególnie wątek z papierem toaletowym mnie rozbawił :)
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

No tak, słuchaliśmy/widzieliśmy go już nawet na żywo. 8) Ale to było dawno, więc z rozpędu przypomniałem go sobie w całości. Za każdym razem czekam na jakąkolwiek anegdotę z czasów Rocket Science Games, gdzie byli też przecież Brian Moriarty i gościnnie Steve Meretzky. Firma zdecydowanie miała potencjał na wyprodukowanie/wydanie jeszcze jakiejś fajnej przygodówki poza Obsidianem i The Space Bar. Ale David Fox jakoś nie chce o tych czasach rozmawiać.

Co do papieru toaletowego. Jeśli dobrze zrozumiałem, to za całe zamieszanie odpowiedzialny był właściwie kot Marka Ferrari. ;) I dobrze, że przy okazji potwierdził, że cały czas pracują z Ronem Gilbertem nad następną przygodówką, bo to chyba wciąż trochę niepewny projekt. I oczywiście bardzo podoba mi się też to, co mówi o remakach - że preferuje oryginalne wersje i że nie chciałby remaku Zaka.
Houdini
Posty: 106
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 19:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Houdini »

Widzieliście to to: https://www.youtube.com/watch?v=QfkJLDD2jCI
I cały wątek, z którego trafiłem do powyższego YT: https://forums.scummvm.org/viewtopic.ph ... &start=120
(zasadniczo to mam deja vu i wydaje mi się, że już kiedyś o tym pisałem, ale sądząc bo datach w postach i uploadu na yt, to chyba nie:/)

Bardzo ciekawa inicjatywa.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Tyle do czytania, że nie wiadomo od czego zacząć. Chciałem najpierw zrobić sobie spis linków, na szczęście autor udostępnia swoją listę. A ponieważ pisze o grach mniej więcej chronologicznie, robi się coraz ciekawiej. Ciekawe, które wybierze z kolejnych lat.
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Ta lista to tylko jego osobista topka i niestety nie obejmuje wszystkich tytułów, o których autor napisał. Najwidoczniej pierwszy Larry czy seria Spellcasting bardziej mu się spodobały od np. The Dig i The Beast Within, także chyba trzeba będzie się przekopywać po wszystkich artykułach po kolei. :obraza:
Awatar użytkownika
jarecki83
Posty: 201
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: jarecki83 »

Spotkałem się już z filmami interaktywnymi na Youtubie, ale nie w takiej jakości!
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

No widać napracowanie. Trafiłem na sekwencje, w których Markiplier staje się animowany (niby jakby poklatkowo/kukiełkowo) i też bardzo fajnie to wyszło.

Widać też, że YouTube do filmów interaktywnych się nadal nie nadaje, ale w tym wypadku główny bohater pewnie się uparł.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Udostępniony przez Jordana Mechnera filmik z bardzo wczesnych przymiarek do realizacji The Last Express. Z października 1993 roku! Niby już po premierze macintoshowego Mysta czy The 7th Guest, ale jednak były to jeszcze czasy przygodówek w większości dyskietkowych.

Z kolei Ken Williams podzielił się ostatnio (dzień po 25 rocznicy zamknięcia Sierry) za pośrednictwem ex-twittera albumem krwawych zdjęć z czasów Phantasmagorii. Ich autor - Craig Denny - pracował też przy The Beast Within, więc może będzie jeszcze drugi album dokumentujący. Przy czym nie czekam z wypiekami, bo zdjęć zza kulis Gabriela Knighta II trochę już się do internetu wydostało.

[edit]
A ponieważ iż parę dni temu minęło 20 lat od anulowania Sam & Max: Freelance Police (a jesienią 30 lat od premiery Hit the Road), przypomniał mi się ten XII-wieczny screen z Samem i Maxem. Jak można również przeczytać na Wikipedii, pochodzący z wersji na konsole. Wiadomo, w tamtych czasach przecież nie było jeszcze komputerów.
ODPOWIEDZ