Masz ochotę podzielić się przemyśleniami na temat skończonej niedawno przygodówki? Chcesz przekonać innych, że Kosmopolska jest lepsza od Samorosta? Ten dział nadaje się do tego idealnie.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky, jarecki83

Awatar użytkownika
Elum

Re: Ciekawostki z sieci

Post autor: Elum »

Dzięki, tym otwieraczem nie próbowałem.

Byłem ciekawy, co na tej płycie zajmuje 250MB. I już wiem, że nic ciekawego (typowe reklamowe/promocyjne śmieci, niestety nic na temat High Expectations ;)).
Awatar użytkownika
jarecki83

Post autor: jarecki83 »

Na przyszłość polecam najpierw sprawdzać pliki CUE. To już kolejny raz, gdy ktoś zapisał w nim podpowiedź jakim programem odczytać sam obraz. Otwieraczem plików CUE może być systemowy Notatnik :)
Awatar użytkownika
Elum

Dzięki jeszcze raz. Przez naście lat ściągania plików bin/cue kompletnie nie wiedziałem, że można tam znaleźć takie informacje. :niesmialy:

Teraz muszę sobie poprzypominać nazwy/linki tych wszystkich obrazów płyt na archive.org, których kiedyś nie udało mi się otworzyć. :P
Awatar użytkownika
jarecki83

Jestem dopiero w połowie słuchania i nie mogę wyjść z zachwytu jak pięknie może brzmieć LSL3 na MT32! :o
Awatar użytkownika
Elum

aidungeon.io czyli przygodówka tekstowa improwizowana/projektowana (?) w czasie rzeczywistym przez tzw. sztuczną inteligencję.

Ciekawe za ile lat powstanie analogiczna przygodówka... FMV (aktorzy już są). Nie wiem, czy chcę doczekać tych czasów. Ale chciałbym, żeby przygodoskop doczekał tych czasów.
Theddas

Post autor: Theddas »

6 GB tekstówka z torrenta. Nice. Ściągam. Ciekawe czy przejdzie test Turinga :E
Awatar użytkownika
anka

Post autor: anka »

Elum pisze: ... Ciekawe za ile lat powstanie analogiczna przygodówka... FMV (aktorzy już są). Nie wiem, czy chcę doczekać tych czasów. Ale chciałbym, żeby przygodoskop doczekał tych czasów.
8) 8) 8) spoko! w tak anachronicznej formule, tylko żółwie mogą nam zagrozić popularnością 8) 8) 8)
Byłam "zołzą" jestem "zołzą" i będę "zołzą"
AC Odyssey
Awatar użytkownika
jarecki83

Retrogaming we Francji. I ani słowa o Coktel Vision! :(
Awatar użytkownika
Elum

Ale za to prawie wszystkie odcinki o przygodówkach. A Coktel Vision swego czasu uzależniła się od Amerykanów, więc Francuzi może się na nią obrazili. :)

Przypadkiem na stronie Arte dostępny jest też reportaż, którego tematem jest m.in. The Angry River - mniej więcej od 5 minuty, od przedwczoraj na stronie głównej. Taki zbieg okoliczności. ;)
Awatar użytkownika
Elum

Zeszłoroczny tekst około-Ripperowy, z którego dowiedzieć można się m.in. dlaczego koleżanka Axla Rose wystąpiła w Hell: A Cyberpunk Thriller. Autorka pracowała przy Ripperze, woziła na plan samego Christophera Walkena. Dzięki temu artykuł wprost przepełniony jest ciekawostkami zza kulis. Ilustruje go trochę nie udostępnianych wcześniej w internecie zdjęć, na których wypatrzyć można większość głównych aktorów.

I jest to chyba pierwszy tak duży tekst o przygodówkach w Wired od września 1997 roku. :P
Awatar użytkownika
Elum

Nieoczekiwany tekst nt. niedokończonej ćwierć wieku temu gry, w którą nigdy nie zagramy m.in. przez to, że jej deweloperzy/wydawcy podejmowali makabrycznie złe decyzje w kwestii sprzętu na jaki miała być konwertowana/wydana (to chyba jedyna przygodówka, którą zapowiadano jednocześnie na Atari Falcon, Atari Jaguara i Amigę CD32 :niesmialy:):

Obrazek
Awatar użytkownika
jarecki83

Animatorka, która pracowała przy Toonstruck pokazuje i objaśnia swoje prace przy tym projekcie.
Awatar użytkownika
Elum

Świetne znalezisko. Ależ to jest fajne, że takie rzeczy po tylu latach wciąż trafiają do internetu. Nie myślałem, że jeszcze kiedyś zobaczę te wszystkie animacje/sceny powycinane z finalnej wersji Toonstrucka.
Madzius888

Post autor: Madzius888 »

Z przymrużeniem oka przesympatyczny Alasdair Beckett-King (twórca Nelly Cootalot też) podsumował gry FMV :)
https://www.youtube.com/watch?v=goovFvN1hns
Awatar użytkownika
Elum

Pierwszorzędnie mu to wyszło. Realizacja równie dobra, z dbałością o detale, jak w przypadku Computer Man (shareware version), ale scenariusz/pomysł zdecydowanie fajniejszy. Wygląda na to, że od dziś to będzie moja nowa ulubiona mini parodia przygodówek. 8)
Awatar użytkownika
Elum

Natrafiłem (na Vimeo!) na dwie godziny surowego materiału filmowego z anulowanej w 1995 roku gry FMV Cyberhood/NetRunner, podzielonego na cześć pierwszą i część drugą. Na tym samym kanale dostępne są też zwiastun i... archiwalny reportaż w CNN. A na archive.org krótka wzmianka w Computer Gaming World.
Awatar użytkownika
jarecki83

Wykład znany i lubiany, ale tym razem z fajnymi pytaniami na końcu. Szczególnie wątek z papierem toaletowym mnie rozbawił :)
Awatar użytkownika
Elum

No tak, słuchaliśmy/widzieliśmy go już nawet na żywo. 8) Ale to było dawno, więc z rozpędu przypomniałem go sobie w całości. Za każdym razem czekam na jakąkolwiek anegdotę z czasów Rocket Science Games, gdzie byli też przecież Brian Moriarty i gościnnie Steve Meretzky. Firma zdecydowanie miała potencjał na wyprodukowanie/wydanie jeszcze jakiejś fajnej przygodówki poza Obsidianem i The Space Bar. Ale David Fox jakoś nie chce o tych czasach rozmawiać.

Co do papieru toaletowego. Jeśli dobrze zrozumiałem, to za całe zamieszanie odpowiedzialny był właściwie kot Marka Ferrari. ;) I dobrze, że przy okazji potwierdził, że cały czas pracują z Ronem Gilbertem nad następną przygodówką, bo to chyba wciąż trochę niepewny projekt. I oczywiście bardzo podoba mi się też to, co mówi o remakach - że preferuje oryginalne wersje i że nie chciałby remaku Zaka.
Houdini
Kontakt:

Post autor: Houdini »

Widzieliście to to: https://www.youtube.com/watch?v=QfkJLDD2jCI
I cały wątek, z którego trafiłem do powyższego YT: https://forums.scummvm.org/viewtopic.ph ... &start=120
(zasadniczo to mam deja vu i wydaje mi się, że już kiedyś o tym pisałem, ale sądząc bo datach w postach i uploadu na yt, to chyba nie:/)

Bardzo ciekawa inicjatywa.
Awatar użytkownika
jarecki83

ODPOWIEDZ