...czyli sprawy ogólne strony, forum i forumowiczów.

Moderatorzy: Elum, aegnor, jackowsky

Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Kontakt z przygodoskopem

Post autor: Reptil3 »

Czy ktoś maila podanego na stronie (tj przygodoskop na gry online pl) od czasu do czasu sprawdza?
A moze jest jakiś inny mail, tyle że ukryty i jak na miłośnika przygodówek, powinienem gdzieś poszukać hotspotów?
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Oczywiście, że czytałem Twojego maila Reptil3. Podoba mi się ten pomysł. Nie odzywałem się, bo byłem pewny, że już dostałeś wyczerpującą odpowiedź od Kogoś Innego, ale jak widać Inni na Przygodoskop już wogóle czasu nie mają :P
maupa
Posty: 2
Rejestracja: pn 05 wrz 2005, 20:37
Lokalizacja: południe

Post autor: maupa »

Droga Redakcjo.
Zalogowałam się specjalnie, by zapytac, czy opisy gier zamieszczone w Przygodoskopie są autorstwa Szanownej Redakcji? Niedawno, przeglądając kilka stron o podobnej tematyce, natknęlam się na opisy "zywcem" wyjęte z Waszej Encyklopedii. Czy to jest normalne?
Zaniepokojona miłośniczka gier przygodowych, nie mająca zbyt wielkiego pojęcia, co w internecie piszczy...
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

maupa pisze:Zalogowałam się specjalnie, by zapytac, czy opisy gier zamieszczone w Przygodoskopie są autorstwa Szanownej Redakcji?
Tak. Wszystkie opisy są autorstwa redakcji i/lub osób, które wyraziły zgodę na ich umieszczenie na naszej stronie.
maupa pisze:Niedawno, przeglądając kilka stron o podobnej tematyce, natknęlam się na opisy "zywcem" wyjęte z Waszej Encyklopedii. Czy to jest normalne?
To zależy. Na jakich stronach konkretnie natknęłaś się na te opisy?
maupa
Posty: 2
Rejestracja: pn 05 wrz 2005, 20:37
Lokalizacja: południe

Post autor: maupa »

Nie pamietam wszystkich, które widziałam ale np. na stronie Gery.pl...
Wasze recenzje są ciekawe, pisane "ładnym" językiem i szkoda byłoby, gdyby ktoś "pożyczał" je sobie bez Waszej zgody...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

O ile ja wiem (nie należę do Szanownej Redakcji) to część przygodoskopowiczów (piękne słowo :D) udzielała się wcześniej na Gery. Jeśli porównasz autorów obu tekstów, zapewne okaże się, że to ta sama osoba, tylko że zamieściła swój tekst na dwóch stronach.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 2535
Rejestracja: pt 18 lut 2005, 18:52
Lokalizacja: Schwientochlowitz

Post autor: Elum »

Nie tylko "udzielała się", aegnor. Cały Przygodoskop był kiedyś częścią serwisu gry.gery.pl (stary adres - przygodoskop.gery.pl) :)

Właśnie dlatego część opisów i recenzji przygodówek na Gery dubluje się z zawartością Przygodoskopu. Po prostu przenosząc się rok temu do konkurencji nie mogliśmy ich zabrać ze sobą na wyłączność. Na szczęście w przypadku gry-online.pl nie ma już takiego problemu, bo oni funkcjonują na trochę innych zasadach (przede wszystkim mają swoich recenzentów, swoje recenzje i tak dalej).
maupa pisze:szkoda byłoby, gdyby ktoś "pożyczał" je sobie bez Waszej zgody...
Szczęśliwie do tej pory nie było (chyba) takich przypadków. Generalnie poza Gery naszą twórczość ;) znaleźć możesz (pojedyncze teksty) jeszcze na www.gamelog.pl i www.zalogag.pl z tym że to oczywiście jest jak najbardziej normalne ;)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Ja nie mam problemu ze skontaktowaniem sie, ale chodzi o Przygodoskop, wiec nie chce zaczynac nowego tematu.
Jak mam na stronie Przygodoskopa znalezc link do czegos co mialo nazwe Gry ktore nigdy sie nie ukazaly lub cos w tym stylu. Wlasnie chcialam sobie o czyms poczytac i nie moge tego za nic znalezc.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

Ines pisze:Ja nie mam problemu ze skontaktowaniem sie, ale chodzi o Przygodoskop, wiec nie chce zaczynac nowego tematu.
Jak mam na stronie Przygodoskopa znalezc link do czegos co mialo nazwe Gry ktore nigdy sie nie ukazaly lub cos w tym stylu. Wlasnie chcialam sobie o czyms poczytac i nie moge tego za nic znalezc.
http://przygodoskop.gry-online.pl/artykuly/a02.htm
w czytelni był link
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 737
Rejestracja: ndz 20 lut 2005, 15:47
Lokalizacja: pomiedzy Katowicami a Krakowem
Kontakt:

Post autor: Ines »

Reptil3 pisze:http://przygodoskop.gry-online.pl/artykuly/a02.htm
w czytelni był link
Dziekuje :), nie moge znalezc zadnego usprawiedliwienia :szok: .
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

Elum - czy dostęp do "Przypadkowi przechodnie powiedzieli" jest zarezerwowany dla członków redakcji? Bo w sumie grałem w kilka ze zrecenzowanych gier, planowałem część z nich nawet samodzielnie zrecenzować na potrzeby "Mojej Przyszłej Strony O Przygodówkach I CRPG", ale stary już jestem, ochoty do jej robienia nie mam a poza tym trochę się tu zadomowiłem itd... Zatem zadaję powyższe pytanie.

Sprawa druga - na dniach podeślę Ci poprawioną wersję recki do "Alfabetu Śmierci". Dopisałem parę piedółek, kilka kosmtycznych zmian.

Sprawa trzecia - "Pacany nie płaczut" są na wykończeniu, dostaniesz najpóźniej za tydzień. Później może "Pełna Rura"? :D
A jak tylko skończę grać "Grima Fandango", to może za "Lighthouse" się wezmę.

Sprawa czwarta - poruszona już przez kNOTa. Może warto byłoby skrobnąć do kilku dystrybutorów gier, że Przygodoskop z chęcią powita na forum wszelkie oficjalne informacje na temat ich premier, wydań i promocji w zakresie przygodówek? Bo w sumie pewną markę już macie. ;)
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Informacje informacjami, te zawsze można skopiować. Bardziej brakuje tu luźniejszych wypowiedzi twórców i wydawców. Nigdzie praktycznie nie ma informacji dla przykładu takich na forum Przygodoskopu pracownik firmy L'Art zdradził, że ich najnowszy produkt nie będzie przygodówką. Screenów nie wrzucę, bo mi nie wolno ;)

Pracownikiem nie jestem, ja z nim tylko piwo piłem...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Awatar użytkownika
aegnor
Posty: 1133
Rejestracja: czw 05 maja 2005, 20:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: aegnor »

kNOT pisze:na forum Przygodoskopu pracownik firmy L'Art zdradził, że ich najnowszy produkt nie będzie przygodówką
Powiedzmy sobie szczerze, po mojej recenzji "Pacanów" przygodówki nie zrobią na pewno. ;)

Ale tak na poważnie to mają panowie z L'Artu spory potencjał, okazuje się jednak, że przygodówka nie jest tak prostym tworzywem jak by się mogło zdawać.
Moje przygodówkowe granie czeka na wenę. Tymczasem zdarza mi się coś skrobnąć o klockach LEGO.
Awatar użytkownika
Reptil3
Posty: 551
Rejestracja: śr 23 lut 2005, 10:20
Lokalizacja: Uć/$DC
Kontakt:

Post autor: Reptil3 »

kNOT pisze:Informacje informacjami, te zawsze można skopiować. Bardziej brakuje tu luźniejszych wypowiedzi twórców i wydawców. Nigdzie praktycznie nie ma informacji dla przykładu takich na forum Przygodoskopu pracownik firmy L'Art zdradził, że ich najnowszy produkt nie będzie przygodówką. Screenów nie wrzucę, bo mi nie wolno ;)

Pracownikiem nie jestem, ja z nim tylko piwo piłem...
Niech zgadnę. Małysz 2006 Paw Kosmosu?*



* nie to żebym miał coś przeciwko Małyszowi, ale oni zawsze takie durne podtytuły dają.
http://www.pokepl.info - Całkiem nowe PoKE

Obrazek
Awatar użytkownika
kNOT
Posty: 800
Rejestracja: sob 19 lut 2005, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kNOT »

Pudło! Małysza zresztą, o ile się nie mylę, przejął ktoś inny. To będzie gra w...a. Swoją drogą już jakiś czas temu mieli oficjalnie o tym ogłaszać...
Psychonauts to świetna przygodówka
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
ODPOWIEDZ